Ktorý kaliber na sebaobranu v prevedení FMJ?

Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years 2 months

Ktorý kaliber na sebaobranu v prevedení FMJ?

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Takže už ako názov hovorí - otázka je 9mm Luger, .40 S&W, .45 ACP, .38 SPECIAL, alebo.357 MAGNUM by ste si vybrali na sebaobranu s prihliadaním na nechcený priestrel cieľa a zastavenie útočníka čo možno s najmenším počtom rán na cieľ? Dúfam, že to bude dobrá debata :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

tato debata sa tu opakuje asi tak 10x rocne dookola... kludne si mohol pridat aj hlasovanie a dozvedel by si sa ze v idealnom pripade by viedlo 40sw a 45acp a v reale vacsina nosi luger... kludne mozes tuto temu nechat zamknut, vsetko na tuto temu tu uz odznelo
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:45, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

.40S&W, alebo .45ACP dohovorene :lol:
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 16 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

:lol: :lol: :lol: každý kaliber, ktorým trafíš :twisted: :twisted: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Igor to myslim trafil po hlavicke.

Je podla mna hlupost vyberat si kaliber a nehovorit o zbrani.
.40/.357 vo ocelovom fulsajze moze byt pre niekoho skvelou volbou, pricom ten isty kaliber v ultralight subkompakte moze byt takmer nepouzitelny. Nehovoriac o tom, ze hranica medzi 'skvelou volbou' a 'nepouzitelnym' je prudko individualna.

Vyber si to, co tebe osobne sedi, s cim budes moct dostatocne trenovat a z coho budes vediet presne a rychlo strielat. To su veci, ktore su podstatne, nie vykonove rozdiely tych razi. Kazda z nich je podla mna dostatocna na obranu a zaroven ziadna nezaruci 100%-ny 'stop-efekt'.

Ale ako povedal Roman, toto vsetko tu uz bolo velakrat povedane.
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

Yuri, ako napísali yarco, igoca aj roman. Univerzálna odpoveď neexistuje a na fóre je názorov k tvojej otázke viac než dosť :wink:
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...vsetky od 9mmK az po 50AE.... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Ďakujem páni, ja som len nevidel názov podobný tak som teda založil novú tému a to všetko preto, že sa rozhodujem do budúcnosti či zostať pri 9 Luger alebo ísť vyššie kvôli spomínanému menšiemu riziku nechceného priestrelu a zároveň odovzdania čo najväčšej porcie energie strely cielu. Čiže jednoducho povedané, neviem sa rozhodnúť či mi stačí môj Glock 19 alebo mám rozmýšľať o Glocku 30SF alebo nejakom malom 2" alebo 3" revolvere. Pretože výborne sa mi drží malý 5 ranový revolver, ale tak to by bola jednoznačne jedine taká buď záložná zbraň alebo "letná" zbraň, no ale taký Glock 30SF som nemal možnosť si chytiť a páči sa mi na ňom to, že je prakticky tej istej veľkosti ako môj Glock 19 len je od neho širší a má príjemných 10 nábojov .45 ACP v zásobníku. A táto dilema ma nútila založiť túto tému - či zostať kamarát so starým dobrým európskym Lugerom, alebo prejsť na obľúbený kaliber amerického "strýčka Sama" 45 ACP, či osvedčený a tak dlho populárny .357 Magnum čo kope ako býk (a takú istú prácu dokáže aj odviezť ak sa správne použije) alebo ísť do pomerne nového kalibru, ktorý mi nikdy nebol moc sympatický .40SW.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Yuri, kúp si do deviny EFMJ, alebo aspoň SeCa, ktoré sú teraz k mání a tvoje zlé sny o tom, že prestrelíš šmejda a trafíš dobráka pominú. Nechaj špekulovanie a radšej pekne poctivo trénuj, aby si toho šmejda vôbec trafil.
:wink:
Kaliber isto nie je to, na čom záleží v prvom rade.
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

Yuri pohoda :wink: prečítaj, opýtaj, vyskúšaj (čím víc, tím líp) a pak v klidu kupuj :wink:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

trening je podla mna lepsi ako spoliehat na kaliber, pretoze nevies na akeho utocnika narazis.
cital som story ako sa vojak vrati domov z misie, ide so zenou nakupovat, na parkovisku ich prepadnu dvaja. vojak tasi tusim 1911 v .45, zasahuje utocnika. utocnik pada na zem, utocnik vstava, utocnik uteka prec.
chcem tym povedat, ze sa zjavne nemozno spoliehat, ze naboj istej velkosti 1 ranou do tela okamzite zrusi akehokolvek utocnika (osobu).
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Luke bodaj by vstal a utiekol, bohuzial bodol jeho pristojacu zenu ,ale to je ina story.
Pani ja len cakam po Jackovom hecovani, ako sa postrielia dvaja webforisti!
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...Luke, este mu stihol ten utocnik bodnut zenu nozom a stretol ho v nemocnici, kde ju odviezol a on prisiel po svojich...a vypalil po nom celkom styri krat... izraelci tiez preferuju 22LR... myslim ze naozaj ide o trening, kde dobry strelec je nebezpecny aj s dvadsatdvojkou...
...tato debata je vprvom rade o tom, ze clovek ako tvor nie je spokojny s tym co prave vlastni a spekuluje o niecom, co prave nema a chcel by to zmenit...to je presne ako ja, zacinal som zo 7,65Br presiel na 9x19 teraz mam 40SW a objednal som si G20 na 10mmAuto, ale aj tak si casom kupim aj G-cko na 9x19 na take rychle bezne domace strielanie... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 16 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

....všetky debaty o Aký kaliber.... stoja za hovno.
Keď viete ovládať akúkoľvek zbraň a to nezáleží na kalibri - a keď domyslíte si účinky svojho konania / pred senátom / ,môžete nosiť kaliber: trebárs ryžu guĺatú.... Prečo? ...lebo málokto z nás vie použiť zbraň a nezabiť a zabiť, keď je treba. :!: Ale jedno konanie vylučuje druhé :!: :!: :!:
Takže otázka : aký kaliber? Odpoveď: akýkoľvek, aj kameň :P
...a keď použiješ strelu SP, alebo HW, potom aký kaliber ???
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"