Nočné videnie

inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

myslim ze sme OT, povodna otazka bola na NV pristroje a nie vstavanych o snimacoch 0. generacie!!
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pravdu mas, ale ja som si koli tomu priplatil a zakupil drahsiu i s kukatkom :-)
Chcel poradit financne nenarocne NV na obcasne pouzitie, tak preto moj postreh.
friendly_herschel

Príspevok od používateľa friendly_herschel »

Vie mi niekto poradiť aký je rozdiel medzi nočným videním 1+generácie a digitálnym nočným videním.
friendly_herschel

Príspevok od používateľa friendly_herschel »

tango napísal:miro85, 1+gen je stredovek, neber si to v zlom ale nesmies si to delit na generacie, ale v akych podmienkach na aku pozadovanu vzdialenost kces vidiet, je to o menicoch, o technologiach, o prachoch, a hlavne o moznostiach si co to zohnat. niektore OMNI menice proste nezozenies ako civil.

aby som bol k teme, digiNV mas super senzitivnu digitalnu kameru, nesledujes obraz po neakej optoelektronickej baze, ale cisto po digitalnej, je premietany na display, nejde o ziadne skreslenie co sa tyka priestoru, co vidis je proste realita, ziadne skreslenie obrazu v minimalnych vzialenostiach, napr. ak mas pistol nahodenu normalne tak isto ju uvidis v digitalnomNV cez okuliare, mozes to pouzivat aj cez den, neposkodis menice, atd. neporovnatelne lepsie...a to je slabota pojem

Digitálne nočné videnie nieje limitovane životnosťou? Napríklad prvá generácia ma vraj životnosť okolo 1500 hodín, u digitalu je to tiež?
friendly_herschel

Príspevok od používateľa friendly_herschel »

Ano dakujem za rady.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"