Sušené mäso - Beef Jerky a sušenie potravín všeobecne

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Však ani mne toľko nevydrží. :)

Chystám sa sušiť mleté mäso, len čakám na sušičku. Predchádzajúcu som odpiekol pri sušení príliš vodnatých paradajok. Šťava mi zatiekla na špirálu a tá praskla, takže reklamačku neuznali. A ako je dnes dobrým zvykom, špirálu v servise ako náhradný diel nedovážajú. Môžu mi však predať za 70 Eur novú základňu. Cena ako pre škóta! Boa!

No ale čo už mám robiť, keď mám 15 sít a ďalšie príslušenstvo. Takže na budúci týždeň sa už hádam dostanem k tomu mletému mäsu, fotograficky zdokumentujem a dám vedieť.
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

Na studenom a chladnom mieste cca 1 rok.
Hmm, tak to je nič moc teda, ja som si predstavoval aspoň číslo kde by som min dve ruky potreboval :lol:
Tak potom výhodu toho vidím jedine v tom, že Vám to chutí, ale inak žiadnu teda...lebo na nejakú túru alebo začiatok WTSHTF mi úplne postačia konzervy a v 7dcl pohári vákuovo poriešená domáca klobáska 8)
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Pena »

MACIOS, vidno, že vlastne ani nevieš o čom píšeš. Sušené mäso sa nedá porovnávať so zaváranou klobásou. Jedná sa o pomer kalorickej výživy k objemu potravy a k jej hmotnosti. Tvoju klobásku v sklenenej sedemdecovej fľaške by som veru nechcel ťahať pri nejakom výstupe alebo v prípade nutného pešieho presunu. Taktiež by si ju asi ťažko konzumoval za pochodu. A teda o chuti už ani nehovorím. Klobáska je dobrá vysušená alebo opečená pojedaná v kľude, alebo s horčicou z papierovej tácky. Toto mäsko je iný level... 8)
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

OK, ale budem to brať viac ako "lakotu" než niečo potrebné k životu a na prežitie (v mojich podmienkach-Farma a zvierat mám dosť pre menšiu dedinu) :lol:
Používateľov profilový obrázok
buchar
prispievateľ
Príspevky: 169
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa buchar »

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

ta cena nie je zla chalani, ale 60% to podla mna nie je. mozno, za tu konkretnu znacku, ktoru nepoznam, ale jerky sa da aj na slovensku kupit za menej.
http://www.beefjerky.sk/produkt/kupit/
s touto znackou mam dobre skusenosti, doteraz som ju objednaval zo zahranicia, ale teraz to vyzera, ze 50g balenia su v rovnakej cene z kosic ako z estonska a pri nakupe nad 40€ je postovne zdarma, a na to ani netreba vela ludi na spolocnu objednavku.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Pena »

Ja som si teraz objednal na skúšku zopár balíčkov z hovädzích, morčacích a bravčových z tejto stránky: http://susenemaso.sk/
Mali na zľavách kupóny na 50% zľavu, tak som to využil. Zatiaľ som pri telke zbaštil hovädzie hot&sweet a môžem povedať, že boli výborné.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"