Glock 29 10 AUTO

oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa oci »

Jasne, ze kozou a tukom prejde aj 40-ka ale bude mat isto menej energie ako 10mm. :?
eloquent_villani

Príspevok od používateľa eloquent_villani »

hej, mám 23 a malo to viacero dôvodov...najma ak sa niekde pýtam na náboje, tak málokedy je problém a ak sa náhodou spýtam na 10 mm auto tak to je dooosť problematicky zohnatelné....

po pár skúsenostiach však zistujem že realita je trocha iná a otázka, či je .40 SW dostatočný na zastavenie zvieraťa je bodom č. 7.....myslím ten výstrel...ak by sme sa chceli, alebo zámerne mali v úmysle brániť sa napadnutiu, to by som musel chodiť s tou zbraňou v ruke, obtiahnutou s nábojom v komore a pod. .... nechcem tu zahlcovať diskusiu o 29 auto, ale aj toto k tomu patrí....bez ohladu na to, kto vie ako rýchlo tasiť :-) ale ja sa určite neprechádzam po lese s rukou do 20 cm do pistole :-)

...ale ak by nietko už dokázal vystreliť, tak 40 SW je dostatočný výkon a fakt si neviem predstaviť tie rany s 10 mm auto ....i ked ako kolega predomnou povedal, 1000 J je 1000 J a to je fakt...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

oci napísal:Ked aj trafis maca kamsi do labky a gula leti dalej v najhorsom pripade zranis daky stromcek.
budem sa zrejme opakovat, ale medved nie je az taka vitalna zver/ako napr. cierna zver, kt. je vitalnejsia/ ako sa vseobecne traduje.
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

Hlasujem pre 10mm Auto! Považujem to za magnum 40 SW :D . Glock 20 a 29 určite prijíma spätný ráz oveľa lepšie ako niektoré ďalšie 10mm pištole (berte ma s rezervou, lebo doteraz som mal možnosť skúsiť a porovnať ich iba s Colt Delta Elite - 5 palcom) aj napriek svojej nízkej hmotnosti (hoci záver majú ťažký, čo je v tomto prípade dobre). Glock 29 považujem za jedinečnú pištoľ, lebo subkompaktov v ráži 10 mm auto na svete veľa nie je a to už ani nehovorím o ich cene a prípadnej dostupnosti v SR.

Za pozornosť stojí aj fakt, že v USA v stanovách zákonov týkajúcich sa lovu veľkých zvierat (povolený lov krátkou zbraňou) je 10mm Auto legálne a napríklad .45 Auto nie je. Možno na to amerikánsky zákonodarcovia majú nejaký dôvod. Ako je to v tomto prípade s rážou 40SW neviem.

Výrobca nábojov DOUBLE TAP AMMUNITION vyrába "lovecké náboje"
10mm Auto 200 gr WFNGC Hardcast 1300 fps/4,6 palcovej hlavne - teda G20
10mm Auto 230 gr WFNGC Hardcast 1120 fps/4,6 palcovej hlavne - teda G20
a dokonca ich doporučuje na lov (resp. dostrelenie) "Veľkej päťky" a to už sú ozaj veľmi veľké zvieratá, ale na druhej strane je to doporučenie výrobcu, ktorý chce predať svoj výrobok :D .
V ráži 40SW tento typ náboja nevyrábajú, 10mm Auto je pri tomto type strely z pištoľových ráží najslabší vyrábaný.

Výrobca nábojov COR-BON vyrába typ nábojov s označením Hunter (Lovec)
10mm Auto 200 gr RNPN 1125 fps, energy 562 ft/lbs
a vyrába ten typ aj v ráži 40SW.

PS: Prajem príjemné rozhodovanie pri výbere "tej správnej" zbrane a trpezlivosť pri zháňaní nábojov, ktoré som vyššie uviedol. :D
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa oci »

Tak G23 je rozumna volba.... 40S&W je dostupnejsi naboj a spatny raz je pohodlnejsi. Ak by som mal len jednu pistol asi by som sa rozhodol podobne. Ale kedze ich mam viac 10mm auto musi byt! :-)
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Do lesa 10mm auto bez vahania. Na jednom fore som cital zaujimave odporucania pred cestou na polovacku do Skandinavie: nestrielajte na nedveda (bieleho) pod 100m. Stihne dobehnut kym zhasne. A jednoznacne srdce, aby prestali fungovat svaly. Vsetko ostatne je prilis dobre chranene. Ako by to bolo s medvedom hnedym netusim, ale bol by to boj. A samozrejme, taky stret vyjde z prekvapenia, nie je cas na obtahovanie.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Ale no, stovky metrov? Ani na svalový dlh, ani nadopované adrenalínom to nemôže žiadne zviera zvládnuť. Desiatky metrov verím, ale stovky? Urban legends...
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

ja sa spolieham na to, ze sa zlakne zvuku vystrelu. Vacsinou to funguje.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

Ste mimo témy
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa oci »

Ono su to vsetko len odporucania na zaistenie bezpecnosti... Ak na teba vybehne medved a stihnes strelit mozes mat stastie a trafit ho do lebky tak ze ti padne k noham a naposledy vydychne, alebo ho trafis dako blbo a mas smolu. Ak ale 10mm zlepsi moju sancu na prezitie, len o 50% tak je to lepsie ako nic... 100% dosiahnes len ak budes doma a strelba z vykonnej pusky na 100m ti dava sancu 99,9% (+- :lol: )
Inak napr mojeho deda napadol medved z dakych 18m. Mal gulobrok 7x57 a 12ku s 4,5mm brokom (na lisku).
Stihol dat zbran dole z popruhu a vystrelit gulu, ktorou zasiahol medveda do prednej laby. Ta sa mu nasledne zlomila a maco mu padol rovno k noham. Skor ako stihol pouzit ostatne 3 nohy na dokoncenie utoku strelil do neho 4,5mm brok asi z 0,5m a maco sa uz nepostavil.
Inak povedane, ani v podstate nahodny zasah kosti nemusi byt zla volba, len potrebujes nieco, co tu kost aj rozlame a v tom by som videl 10mm ako dobru volbu.
Isto to dokaze aj slabsia raz, ale 10mm by to malo zvladnut spolahlivejsie...
lumir
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 1 year 1 month

Príspevok od používateľa lumir »

Je tu nějak mrtvo, tak něco napíšu. Ze začátku roku 2024 bude dostupná G29 GEN5.

https://www.mpicz.com/aktuality/484-nove-modely

Já mám G29 GEN4. Jsem s ní naprosto spokojenej. Není to žádná sběratelská trezorovka, žádný krasavec. Je to poctivej Glock, prostě nářadí na střílení. Zpětný ráz je bez problémů zvladatelný (obouruč). Slabou rukou z něho ale nestřílím :-). Přesnost střelby bude limitovaná rukama a očima stejně jako u jiných zbraní. Chce to trochu potrénovat. Levné střílení to není. Střílím z něho dvakrát do měsíce. Na střelnici to krmím zdechlýma SB FMJ. Střelivo na nošení je už jiná kapitola.

Ten komu nebude vyhovovat design, tak si může pořídit tohle:

https://www.springfield-armory.com/xd-s ... m-handgun/
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"