Ako so zbrojnym preukazom ako student akademie PZ v Ba

magical_feynman

Ako so zbrojnym preukazom ako student akademie PZ v Ba

Príspevok od používateľa magical_feynman »

zdravim chcel by som sa opytat alebo reespektivne keby mi niekto mohol pomoct stym idem do prveho rocnika na vysoku skolu do Bratislavy Akademia PZ a chcel som sa spytat ako to je so zbrojnym pasom ked tam idem este ako civil ci budem mat problem nejako so skupinou A som podla zakonnu schopny drzat ako vek bezuhonnost atd. Dakujem za rady
inspiring_euclid

Príspevok od používateľa inspiring_euclid »

samotné štúdium na APZ ti automaticky neumožňuje byť držiteľom skupiny A .. si ako každý občan žiadajúci o ZP (ako keby si tam ani neštudoval), t.j. musíš spĺňať všetky zákonné podmienky !!!
ak úspešne ukončíš štúdium a bude ti umožnené ísť na skúšky ZP, robíš iba "zdravotnú" .. ;)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

ked nemas vek a bezuhonnost, tak to ze ides na apz ti nijako nepomoze. a aj ked vek a bezuhonnost mas, tak ti to nijako nepomoze. ked na apz studujes ako civil, tak si stale civil. mama kamaratku co si teraz niekedy mozno uz urobila zp, ide do 4 rocnika, ma uz absolvovane bc. a policajti ju lamali rovnako, nech este 2 roky pocka, az bude policajtka.
z toho mne vychadza, ze ti budu robit uplne rovnake problemy, ako komukolvek inemu.
magical_feynman

Príspevok od používateľa magical_feynman »

dakujem za odpovede ale ja som myslel ci to nejako budu brat do uvahy lebo ked som cital na stranke na minv.sk tak tam boli nejake vyhody studentov na lesnickej skole tak ci sa bude.nieco zohladnovat aj pri tejto skole to ma zaujimalp viem ze ked je niekto v PZ tak si da iba rozsirit skupinu na A ale ked som neni v zbore ale.ako civil na skole ci to nejako vedia zohladnit to ma zaujimalo ze ako yo je.dakujem pekne za rady
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

viem takú vec, že aj vrámci civilných ročníkov mali študenti možnosť tuším po roku podpísať služobný pomer a stali sa príslušníkmi PZ.

ALE- v prípade príslušníka PZ bezúhonnosť podpisuje nadriadený s pers.právomocou. No a v tvojom prípade to bude asi špecifické, lebo personálne patríš pod APZ čiže asi pod rektora.

Je tu dalšie ALE,aj keby si bol policajt- APZ neni priamy výkon služby, kde ťa nadriadený pozná, takže sa na teba zrejme budú stále vzťahovať podmienky ako u bežného občana.
Dokonca si spomínam, ked som bol pred rokmi v polic.škole v PK, to už som bol policajt a vrámci štúdia vedenie školy ani nedebatovalo na tému zbrojáky. Ich stanovisko bolo- toto si riešte na svojich útvaroch so svojími nadriadenými. Tu ste prišli študovať, tak študujte...
:wink:

Ak teda silno túžiš po ZP, naštuduj si literatúru a v mieste bydliska požiadaj. Akurát sa na Oddelení dokladov opýtaj, či niake Nariadenie MV SR neupravuje žiadatelov-študentov APZ
Používateľov profilový obrázok
xmaster
prispievateľ
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa xmaster »

§ 21
Odborná spôsobilosť


(10) Namiesto skúšky
a) podľa odsekov 6 a 7 sa započíta na základe písomného potvrdenia nadriadeného získané odborné vzdelanie potrebné na výkon štátnej služby príslušníkovi
1. Policajného zboru,

2. Železničnej polície,
3. Zboru väzenskej a justičnej stráže,
4. Slovenskej informačnej služby,
5. ozbrojených síl Slovenskej republiky, vykonávajúcemu profesionálnu službu,
6. colnej správy,
7. Národného bezpečnostného úradu,
b) podľa odsekov 6 a 7 na získanie skupiny B a C zbrojného preukazu sa započíta zamestnancovi obecnej polície skúška pred odbornou komisiou Policajného zboru, )
c) podľa odsekov 6 písm. a) až c) a 7 sa započíta časť skúšky žiadateľovi, ktorý má vysokoškolské policajné vzdelanie, alebo vysokoškolské vojenské vzdelanie,
d) podľa odseku 6 písm. a) a b) sa započíta časť skúšky žiadateľovi, ktorý má magisterské vysokoškolské právnické vzdelanie,
e) podľa odsekov 6 písm. c) a 7 sa započíta časť skúšky žiadateľovi, ktorý má stredoškolské policajné vzdelanie alebo stredoškolské vojenské vzdelanie,
f) podľa odsekov 6 písm. c) a 7 sa započíta časť skúšky žiadateľovi, ktorý je znalec z odboru zbraní a streliva alebo má minimálne stredoškolské vzdelanie v odbore zbrojár,
g) podľa odsekov 6 písm. c) a 7 sa započíta časť skúšky žiadateľovi, ktorý je lesník a absolvoval skúšku z poľovníctva,
h) podľa odseku 6 písm. d) sa započíta časť skúšky žiadateľovi, ktorý je absolvent vysokoškolského doktorského štúdia v oblasti humánneho lekárstva, absolvent zdravotníckej vysokej školy alebo absolvent strednej zdravotníckej školy,
i) podľa odsekov 6 a 7 na získanie skupiny D, E alebo F zbrojného preukazu sa započíta skúška žiadateľovi, ktorý úspešne absolvoval skúšku z poľovníctva a doplnkovú skúšku z poľovníctva,
j) podľa odseku 7 sa započíta časť skúšky žiadateľovi, ktorý je držiteľom aspoň tretej výkonnostnej triedy v športovej streľbe.

citovaný § plati v pripade ak si policajt,co asi nie je tvoj pripad...v pripade ak po roku na APZ vstupis do PZ,tak nie je problem poziadat veduceho OSč aby ti vystavil potvrdenie na splnenie citovaneho §,aby ti to uznali miesto skusky...s nami,teda studentami z radov PZ s tym nemali problem...na OSč su super chlapi a ked nie si blby tak sa s nimi da super vyjst...
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"