Ucinky Brokovych CCI 9mm luger

inspiring_shirley

Príspevok od používateľa inspiring_shirley »

kolega ma jeden brokovi naboj vzdy napaskovany v zasobniku. vravi ze to ma proti utocnikovi s nozom. ze na vyrazenie toho noza. teoreticky s metrovej vzdialenosti dostat tie broky do ruky v ktorej drzim noz. tak by som ho asi aj pustil na zem a druhu by som nepytal. :roll:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

thio: kamoš by to mohol nafotiť, niečo na spôsob Mythbusters

Ja osobne by som o vyrazení noža dosť pochyboval. Útočník môže pocítiť na ruke štípanie od drobučkých brokov, ale pri rýchlom útoku, ktorý sa počíta na 1 až 2 sekundy(aj to som pridal) obranca bude bodnutý.

Povedz kamošovi, že proti útočníkovi s nožom v ruke je v NO a teda je na mieste použitie plnotučného streliva. Vedz, že útočník ťa šanovať nebude-neviem, prečo by si ty mal jeho
inspiring_shirley

Príspevok od používateľa inspiring_shirley »

ale napriklad ked s bude nozom ohanat, ze daj penazenku daj,, povies pockaj v zadnom vacku ju mam . a pif paf. do ruky.. :) myslis ze pociti iba stipane?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

presne tak. Brokové náboje sú čistá somarina. To ho radšej vyšlahaj teleskopom
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

electron napísal:na 7m to ma rozptyl cca 90 cm,broky rychlo stracaju energiu
No podla toho co som ja skusal to je tak na 1,5 metra...
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ak chce niekto pouzivat brokove naboje, je to jeho vec. Ja ich nepouzivam. Raz som ich vyskusal na strelnici z 5 metrov do terca a schytal som odrazeny brok pod oko. Nic prijemne, stipalo to. To sa mi pri plnotucnej municii nikdy nestalo, aby ma trafil vlastny naboj. Ale ked to niekto dostane na gule alebo do tvare z 2-3 metrov, tak si to zapamata navzdy. No mierit na tvar, to uz je brutal.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

tiež som dávnejšie mal dojem, že brokový náboj je skvelé upozornenie útočníka, aby zanechal zlých úmyslov...

Dnes to vidím čisto reálne- prvé tri náboje Seca, potom poloplášť a zvyšok FMJ.
Ako prípadnú domácu alternatívu mám brokové plastové Defendery, o ktorých sa dočítate inde.

Ak si zoberieme fakt, že bežný držiteľ mimo príslušníka OZ môže použiť zbraň iba v KN alebo NO- do reálneho použitia prichádza alebo krátka zbraň s plnotučným strelivom alebo brokovnica napríklad s uvedeným Defenderom, ktorý má overené účinky. (na výber máte jednotnú guľu alebo 7,5mm plastové guličky)

kukni tu:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=6655
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5631
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Dobre hovoríš Peterson... Tak si ťa dovolím doplniť.
:wink:
Ja osobne v tom mám jasno: Modlím sa, aby som zbraň nikdy nemusel použiť na sebaobranu, nieto ešte na to, aby som niekoho zranil alebo usmrtil. Skrátka, aby pre mňa navždy bola športovým a hobby náčiním. Ale ak raz na to nedajbože príde, chcem sa brániť čo najefektívnejšie. Tak, aby som neutrpel ujmu ja ani nikto mne blízky (či nezúčastnená osoba) a pritom ešte splnil podmieny nevyhnutné na uznanie NO. Preto ma prekvapuje, že je veľa ľudí, ktorí chcú mať možnosť brániť sa so strelnou zbraňou, ale stále si hľadajú barličku, aby tá ich prípadná nutná obrana nebola zase taká dôrazná, aby útočníka výstrelom (!) iba presvedčili, ale nezložili, atď.
:roll:
Ak to vychádza z morálneho presvedčenia, že niekto nechce útočníkovi spôsobiť ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť, potom je lepšie kvér vôbec nenosiť. Lebo, prax ukazuje, že či niekto použije "high-tech" strelu typu FTX, EFMJ, apod. alebo u nás "nezakázané-nepovolené" JHP, celkom bežné FMJ, SP, EPRX, apod. alebo "less a non-letálne" výmysly typu brok alebo guma, zabiť útočníka môže tak či onak (dokonca aj plynovkou). O ťažkej ujme na zdraví sa ani nemusíme baviť. Tú spôsobí obránca so zbraňou takmer vždy, keď na odvrátenie útoku nestačí hrozba, či nejaká sebaobranná technika s využitím zbrane.
:?
Ak je motiváciou pre menej razantné konanie proti útočníkovi strach z neskoršieho postihu a domnienka, že OČTK a súdy predsa budú zhovievajšie k niekomu, kto sa bránil "len" gumou, alebo kto útočníka "len" (vážne) zranil, tak je to tiež iba mýtus. Nič také! Buď svojim konaním obránca naplní podmienky NO, alebo má na krku jeden veľký prúser a trestnoprávny postih ho neminie. A ak niekto chce argumentovať, že predsa za usmrtenie osoby určite vyfasuje vyššiu sadzbu ako za spôsobenie vážnej ujmy na zdraví, tak sa opäť vraciame o kúsok späť, že ani "non a less-letálne" strelivo nie je natoľko "bezpečné" a ohľaduplné k útočníkovi, ako sa mnohí domnievajú.
:!:
Resumé: Nikoho nechcem presviedčať, prehovárať, odhovárať. Len sa domnievam, že v používaní streliva "ohľaduplnejšieho" k útočníkovi, je kus iracionality. Dva dôvody pre také iracionálne úvahy som tu azda vyvrátil. Tak schválne, koľko ich ešte zostáva...
:lol:
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

thio napísal:ale napriklad ked s bude nozom ohanat, ze daj penazenku daj,, povies pockaj v zadnom vacku ju mam . a pif paf. do ruky.. :) myslis ze pociti iba stipane?
Čisto teoreticky, keby som chcel od teba peňaženku, isto by som si našiel lepší spôsob, ako ti dovoliť hrabať sa vo vreckách -> to aby som neskončil s kaserom v tvári, alebo iným spôsobom spacifikovaný :)
inspiring_elbakyan

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

Problem je ze vela ludi co maju zbran vedia strielat ale nevedia s nou bojovat a nevedia ani ako taky boj vyzera. Ti co vedia strielat trochu viac su velakrat ovplyvneni mentalitou IPSC a podobne si predstavuju "utocnika s nozom". Ako terc vzdialeny 2-5m a najdolezitejsie zo vsetkeho je trafit double alfa alebo maly sustrel na terc. Na kratku vzdialenost je noz ovela nebezpecnejsia zbran ako pistol. Tiez sa zabuda na to ze pri nefilmovych zasahoch ludia nelietaju tri metre. Velakrat ludia pod vplyvom adrenalinu nevedia ze boli vobec streleny a uvedomia si to az neskor (x pripadov z praxe). Ked ta napadne niekto kto s nozom vie bojovat a chce ta zabit, tak mas extremne malu sancu na prezitie aj s najucinejsim strelivom a mozes byt aj super perfektny strelec. A to ze mal noz zistis ked mas stastie az potom od chirurga, v horsom to bude stat v pitevnej sprave.

Ale aj ked to nie je super bojovnik a aj ked ta chce len okradnut tak utok nezacne tak ze sa niekto postavi 10m pred teba a zreve na teba "naval prachy, mam noz" - to si podvedome myslia ludia co su ovplyvneni IDPA/IPSC sutazami.

Suma sumarum: Aj maly noz je extremne nebezpecna zbran. Ak na teba zautoci odhodlany utocnik "co umi" tak budes na 99% porezany/dopichany a budes mat velke stastie ked sa ti podari prezit. Schopnost presne a rychlo strielat ovplyvni takyto stret asi z 10%. Nikdy by som svoju sancu na prezitie v takychto situaciach umyselne neznizoval brokovymi pistolovymi strelami, gumovymi strelami a podobnymi nezmyslami. Strelna zbran je extremny prostriedok urceny na pouzitie v extremnych situaciach. Kazdy by si mal v hlave zrovnat ako a kedy ju bude pouzivat. Ja som v tom mal jasno davno predtym ako som si ju zaobstaral.

A to strielanie po nohach a rukach utocnika v takychto situaciach je absolutna utopia a neoplati sa to ani komentovat. Kto chape chape, kto nechape asi nepochopi.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

hmmm cisty suhlas Pepe
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4841
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pepe napísal:utok nezacne tak ze sa niekto postavi 10m pred teba a zreve na teba "naval prachy, mam noz" - to si podvedome myslia ludia co su ovplyvneni IDPA/IPSC sutazami
Zaujímavý postreh. To je tvoja vlastná skúsenosť s ľuďmi v tvojom okolí?

Môj dojem je presne opačný - poväčšinou nereálne predstavy o priebehu ozbrojených stretov a o možnostiach a schopnostiach obrancu (streľba na koleno a pod.) majú hlavne 'kvázistrelci', čo strelnicu navštívia raz za uhorský rok, a aj to len statickú.

Nie že by medzi 'IDPA/IPSC' strelcami neboli aj mentálni kovboji, ale IMHO práve v tejto skupine (dynamických) strelcov je oveľa viac takých, čo si uvedomujú, že už aj pri relatívne malom strese nie je vôbec nemožné netrafiť aj veľký terč na 1-2 metre, o 5-7 metroch ani nehovoriac.

O tom keď sa občas bavím s niekým od mierenky alebo v zelenom klobúku či uniforme, obvykle len veľkodušne a s úsmevom prevracajú očami...
inspiring_elbakyan

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

yarco napísal:aj pri relatívne malom strese nie je vôbec nemožné netrafiť aj veľký terč na 1-2 metre, o 5-7 metroch ani nehovoriac.
presne toto je to zle rozmyslanie ktore som mal na mysli. Aj ked je to ovela lepise ako robit mierenku, stale je to na mile vzdialene realite. Malokto rozmysla o tom ze netrafi terc na 5m nie kvoli tomu ze sa mu trasu ruky, ale kvoli tomu ze nebude moct/vediet/stihat vytiahnut zbran :shock:
alebo o tom ze to vobec nie je dobra reakcia ak na teba niekto utoci nozom
alebo o tom ze terce na strelnici nestrielaju spat a preto ked cvicim cely zivot takymto sposobom tak to asi nevypestuje najvhodnejsie navyky pre bojovu strelbu.

Nechcem to rozpitvavat, lebo viem ze vacsina tak ci tak nebude suhlasit. Co chcem celym prispevkom povedat ze je OBROVSKY rozdiel medzi strielanim so zbranou a bojom so zbranou. Nie je to ina liga - je to ina hra.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Pepe napísal: Nechcem to rozpitvavat, lebo viem ze vacsina tak ci tak nebude suhlasit.
Toto je dosť zlý prístup a ďaleko by sme sa s ním nedostali. Nevyjadriť svoj názor pretože iní by s tebou nemuseli súhlasiť?

Ja nemám potuchy či budem súhlasiť, ale úplne úprimne ti hovorím, zaujíma ma tvoj názor, rád si ho prečítam rozšírený o ďalšie argumenty. Neviem kto s tebou bude nebude súhlasiť, mám príliš málo skúsenosti v tejto oblasti (praktických aj teoretických), takže ja sa nezapojím, ale ako vravím, rád si to prečítam.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4841
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pepe napísal:je OBROVSKY rozdiel medzi strielanim so zbranou a bojom so zbranou. Nie je to ina liga - je to ina hra.
Nevšimol som si, že by tu niekto tvrdil opak.



Nemám nič proti, ak táto debata bude niekde pokračovať, ale nie v tejto téme. Tu sme OT.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"