Najkvalitnejsie naboje 9x19?

elegant_franklin

Najkvalitnejsie naboje 9x19?

Príspevok od používateľa elegant_franklin »

Rad by som pocul vase nazory, kto robi najlepsie naboje 9x19 luger. Skusal som Geco, Blazer, S&B (tragedia najvacsia), a madarske FMJ. Poznate nejaku znacku naozaj kvalitnu? Na cene nezalezi..
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

co si predstavujes pod pojmom "kvalitne naboje"?? ako to chces merat ?

podla mna vsetky tovarensky vyrobene naboje, u ktorych mi odpali vsetkych 100 zo 100 , neroztrhne mi nabojnicu a maju subjektivne vyrovnany vykon povazujem za kvalitne... to mi v Glocku splnaju v podstate vsetky , ktore som skusal
elegant_franklin

Príspevok od používateľa elegant_franklin »

mal som na mysli nieco luxusne - ako napriklad RWS u loveckych zbrani.. lebo to, ze mi vsetky vystrelia neznamena, ze dobre lietaju :) a o zaspineni zbrane ani nehovorim - prave cistim po dnesnych 300 S&B a uz sa s tym nejaku hodinku trapim..
tom11
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa tom11 »

ja som vystrelil asi 1000 SB 124grs a mozem povedat ze sa mi zdali zo vsetkych zatial najlepsie, praveze sa mi zdali aj najcistejsie. Madarske sa mi zdali najspinavsie. Ale inak strielam co je po ruke :)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Jedna dolezita vec,nie vsetko čo je prezentovane ako top kvalita je aj kvalitne,alebo najpresnejsie.Netreba skocit na triky predajcov.Ked som zacinal bol som u nas v MT na nakupe streliva,videl som tam ceske subsoniky,chcel som si ich kupit a bolo mi povedane ze to niesu do normalnych zbrani,su vraj silnejsie a nemozu mi ich predať.To bola haluz roka :!:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

ddodo:
Luxusne co hladas?

Luxusny rozptyl a presnost?
Luxusny spatny raz?
Luxusnu (ne)dymivost?
Luxusnu spolahlivost?
Luxusnu dostupnost v predajniach?
Luxusnu cenu?

Kazdemu vyhovuje nieco ine, kazdy ma trocha ine poziadavky. To mas ako so zbranou - darmo ti niekto poradi luxusneho Siga, Kimbera alebo cokolvek, ak zbran nesadne do tvojej ruky a nehodi sa ti na tvoje ucely.

Ja ako majitel Glockov vystrielam v podstate cokolvek, ale uprednostnujem tazsie strely, kedze primarne strielam subkompakt. 'Ostrejsie' strelivo ako napr. SB 124gr alebo Fiocchi pri vacsich mnozstvach uz citim v zapastiach.

Zaver: kup v tebe dostupnych obchodoch par krabiciek zo vsetkeho, co bezne mavaju, a vyskusaj na strelnici. Co bude najviac vyhovovat tvojim poziadavkam, tym strielaj.
Na luxusnu povest sa vykasli, luxus bez dovodu uprednostnuju len snobi.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Americke CCI Blazer su jedny z najlepsich co som zatial mal, myslim na trening/sport. Su to FMJ a samozrejme drahsie, ako ine naboje. Nespinia, lieta to dobre a spolahlivo
http://www.blazer-ammo.com/blazer_brass.aspx
http://www.blazer-ammo.com/clean_fire.aspx
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

mam z toho pocit, ze autor sa chcel strasne nieco opytat, ale nic rozumne mu nenapadlo, tak vymyslel takuto zmysluplnu otazku...
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Dobre tak ja sa priznam. Najkvalitnejsie naboje 9x19 luger vyrabam ja. A ked sa naserem tak viem vyrobit este kvalitnejsie. :)
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Ak si odmyslim strelu a jej ucinok, celkom by som ako meradlo kvality, ktore mi moze dat nejaku pridanu hodnotu, uznaval cistotu zbrane po vystrele. Non-toxy napr. Pri 10-15 cm hlavni rovnomerne horenie a zhorenie prachovych zrn asi odmerat neviem.

DUSO a po tomto priznani teda ocakavana odpoved bola aka? A ako merias tu "kvalitu"?
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

DUSO napísal:Dobre tak ja sa priznam. Najkvalitnejsie naboje 9x19 luger vyrabam ja. A ked sa naserem tak viem vyrobit este kvalitnejsie. :)
tie potom budu lietaaat, len asi aj spinave budu :idea:
elegant_franklin

Príspevok od používateľa elegant_franklin »

C08R4: dakujem, konecne nejaka odpoved - vsetci ostatni maju len kecy..

luke: komplexy bolia, co?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

boze moj, zas dalsi co pouziva slova, ktorym nerozumie...
nabuduce si radsej v hlavicke utried co sa vlastne chces opytat, tu nie si na azete, tak si to laskavo uvedom, ze sa tu nebavime o velkosti oblakov.
a ako ti tu uz zastup ludi s "kecmi" povedal, "najkvalitnejsie" si vyzaduje specifikaciu istych parametrov, ale to by si najprv musel o tom nieco vediet a nie len mliet pantom nadarmo.

ked po strelbe nechces cistit hlaven tak ti odporucam http://www.municak.sk/airsoft/marui-0-25g-bbs-2000-tm
zarucene nespinia hlaven, lietaju dobre a hen na tu cenu za kus!
inymi slovami, LUXUSNE!
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Mal som krabičku Blazerov, neviem či to sú presne tie isté, čo mi na nich vadilo bolo to, že strašne čmudili. robili aj trochu väčší rámus. Osobne sa mi nepozdávala ani tá hliníková nábojnica, pre istotu ich už radšej nebudem kupovať. Ich spoľahlivosť hodnotiť nemôžem, nakoľko mám odstrieľané len málinko.

Posledne som vystrieľal po krabičke magtechov a selierov, hlaveň som na druhý deň prebehol kefkou, nastriekal som do nej balistol, nechal pár minút pôsobiť a potom do sucha vytrel. Medzitým som vyčistil iné časti pištole. Všetko za pár minút. Hlaveň je krásne čistá, zbraň je vyčistená, nevyčistil som ju isto dokonale, ale dostupné miesta som prebehol so zubnou kefkou a vatovou tyčinkou. A som spokojný :-)

Takže s magtechmi a selliermi mám dobré skúsenosti.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

miro2851, ty to tu cele zase komplikujes.
Uz bolo jasne, ze najlepsie su Blazery (C08R4, nic proti tebe :wink:), a ty tu teraz vytiahnes cmudenie a ramus :evil:

Ako ma potom jeden zistit, ktore su tie uplne univerzalne najsamlepsie Lugre, ked kazdy ohovara a chvali nieco ine? :lol: :twisted:

(Komplexy - to su tie obilne one, co sa rano jedia zaliate mliekom? To poznam... :))
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"