OBUV -pracovné i sukromné použitie

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Mike75
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa Mike75 »

rado74 napísal:ja len BLACK HAWK aj ked z Ciech u nas problem kupit ale aj po celedennej navsteve strelnice nohy ako v papuciach :wink:
Rado od koho ich beries?
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rado74 »

posledne som bral u Alfatactical poslu kurierom na dobierku ziadna platba predom na ucet a hlavne komunikuju ked je problem s nejakym tovarom
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa ricinr »

pejo napísal:Ja mám dva roky tieto:
http://www.obuvspecial.sk/produkty.php? ... &id=S03010
môžem doporučiť, sú to skvelé boty.
Tieto mám aj ja a sú super.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa miro285 »

Ľudia, viete mi poradiť? Nedávno som si kúpil topánky (Grisport) a stáva sa mi to, že po nosení mám prednú časť vnútra vlhkú. Premoknuté to nie je. Neviete mi poradiť ako tomu predísť, resp. ako to odstrániť? Ďakujem
inspiring_montalcini

Príspevok od používateľa inspiring_montalcini »

Nieje to nakondenzovany pot ?
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

miro2851: skús starý známy a praxou overený prostriedok: detský zásypový púder. A to platí aj o akýchkoľvek iných topánkach, mám oskúšané, keďže mne sa nohy potia požehnane. Nasyp do topánky, poriadne pretras, aby sa púder dostal všade a zbytok vysyp. Topánky (aj nohy) po tom prestanú smrdieť a s potením je pokoj.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Do topanok nic nesyp.Tiez mam po celom dni mierne vlhku membranu -zalezi od zataze v terene.Ponozka odvadza pot od nohy,membrana topanky ho nasava./niekde sa uvadza,ze membrany sympatex,goretex atd. su skor o vodeodpudivosti obuvi.
Nohy za 24h vypotia cca 4dcl vody/potu/.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1439
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Stará klasika. Do topánky po vyzutí natlačiť noviny. Tie vysajú vlhkosť.
Pred obutím ale noviny vybrať. :wink:
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa miro285 »

Ďakujem za rady, problém je hlavne v tom, že tá membrána je vlhká dosť a len v špičke, no a nie to vyschnúť :? skúsim najprv teda tie noviny a uvidíme či to pomôže.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

co mas za topanky ?
dufam ze nie tieto :shock: : BATES Delta-8 Gore-Tex® Side Zip - BATE2368 .... uvazujem ze ich objednam :twisted:
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Veľmi veľa spravia dobré ponožky. Tiež som mával vždy po dlhšej námahe (turistika/horolezectvo) mokré nohy, ale už to je viacmenej OK. Skús nejaký športový obchod so zameraním na turistiku, napr sieť Hudysport alebo hocičo pod Tatrami a pýtaj si nejaké kvalitné turistické ponožky (tie sú robené do vysokých topánok a mávajú viac vrstiev aby odvádzali pot do hornej časti odkiaľ sa môže odparovať) Tam Ti ale určite budú vedieť poradiť.

A keďže toto je téma o obuvi, ja používam Meindl, celokoženné bez membrány (kvôli lepšiemu odparovaniu potu) Ja aj veľa mojich známych čo ich používa - 100%spokojnosť. Nie sú najlacnejšie, ale keď vydržia veľa rokov, a sú pohodlné tak sa tá investícia vráti. Tak ako pri všetkom.
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Na susenie som miesto novin zacal pouzivat toto :

http://www.mikatop.sk/susice-obuvi/36-s ... nizer.html

Bombova vec, ma aj ionizator na dezinfekciu topanok.
inspiring_gauss

Príspevok od používateľa inspiring_gauss »

miro2851 napísal:Ľudia, viete mi poradiť? Nedávno som si kúpil topánky (Grisport) a stáva sa mi to, že po nosení mám prednú časť vnútra vlhkú. Premoknuté to nie je. Neviete mi poradiť ako tomu predísť, resp. ako to odstrániť? Ďakujem
ja som si pred 2 rokmi tiež kúpil vysoké trekové topánky s membránou Gritex. Ale nikdy viac. Postupne začali premokať, a teraz už suchou nohou neprejdem ani po orosenej tráve. Reklamoval som ich v Exisport TN a po mesiaci ich poslali späť s vyjadrením znalca s guľatou pečiatkou, že je všetko v poriadku. Čo už má robiť chudobný človek? Obúvam si ich len keď je sucho a nejako ich už zoderiem. Najlepšie na tom je to, že cena tam bola v akcii takmer taká, ako pri kvalitných policajných kanadách z vložkou Sympatex z Bardejova, ktoré som si kúpil neskôr.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Nomed napísal:co mas za topanky ?
dufam ze nie tieto :shock: : BATES Delta-8 Gore-Tex® Side Zip - BATE2368 .... uvazujem ze ich objednam :twisted:

uz su cca 2hodiny doma ...... :P zajtra budu mat sofersky a prechadzkovy test ..... idem do prahy tak som zvedavy ake to bude :shock:
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Ja mam BlackHawk ZW 7. Maximalna spokojnost. Kludne v nich uplne v pohodli mozem chodit aj cely den, ak je to obcas treba a fakt su pohodlnejsie ako papuce :). Je jedno, ci v meste alebo aj v narocnejsom terene. Taktiez su, aspon zatial, naozaj vodotesne. Skusal som v nich malu prechadzku v potoku a ani naznak premoknutia. Navyse vyzeraju tak, ze ich nemam problem obut ako do mesta k rifliam, tak aj do lesa alebo na strelnicu. Takze este raz, max. spokojnost.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"