OBUV -pracovné i sukromné použitie

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rado74 »

tie BLACK HAWK topanky su fakt dobreeeeee ja ich volam papuce
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

dnes som našiel niečo z domácej produkcie s puncom "hand made"
(a musím povedať, že to na mňa urobilo dojem)

http://www.makaraobuv.sk/web/zopar-slov-o-tejto-obuvi
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Makara, alebo ľudovo popradky, sú klasika, aspoň medzi horolezcami. Máme také doma, majú asi 35 rokov a myslím že keby som ich riadne nakrémoval, ešte ich aj rozchodím...ale nie som masochista :twisted:
Ja osobne som nad nimi pred 2 rokmi rozmýšľal, nepodarilo sa mi ich kúpiť tak som vzal to isté z nemeckej produkcie - Meindl Perfekt.
Kto chce kvalitné boty čo vydržia všetko, tak odporúčam práve túto klasickú konštrukciu kde je podrážka prišívaná a topánka je celokožená (čím menej švov tým lepšie) a bez membrán ktoré majú aj tak životnosť cca 2 roky.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 11 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

na starú kožu, najma beznu a nie brusenu, pouzi zohriaty elaskon, zmakci aj bez rozslapavania. samozrejme, cim starsie, tym viac opakovani nateru
treba.

A ake konkretne blackhawk papuce to spominate?
Chystaju sa mi odist boty a hladam nahradu, ale v tejto teme som nic blizsie o blackhawk topankach nenasiel, len ze su ako papuce.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rado74 »

BlackHawk ZW 7 tieto sme spominali
friendly_lederberg

Príspevok od používateľa friendly_lederberg »

MA NIEKTO TOTO? http://www.armpek.sk/obuv-zasahova-vibr ... retex-2400 SU DOBRE? ZA TU CENU JEDNY UZ MAM BATES ALE NIE SOM VELMY SPOKOJNYPORADTE DAKUJEM....


edit Panzer: buď taký dobrý a nabudúce si vypni pri písaní Caps Lock
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

Podrážka Vibram je kvalita. Tá na tých botách vypadá dobre. Ide o to, kde chceš tie boty používať? Či do hôr na pochody po skalnatom teréne, či dialkové pochody rôznym terénom, do práce- mesto, auto a atd?
Celkovo tie boty vypadajú pevnejšie ako tie, čo som uviedol v mojom príspevku tuším na 1.strane.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

peterson napísal:Podrážka Vibram je kvalita.
Tu by som chcel upozorniť, aby sa Vibram zbytočne nepreceňoval. Mnohé firmy vyrábajúce obuv si vyvýjajú vlastné materiály na/a podrážky, ktoré Vibram častokrát prekonajú. Napr aj tebou spomínané popradky od p. Makaru majú myslím podrážku zo surovej gumy, ktorú si horolezci oveľa viac pochvaľujú ako Vibram. Keď sa Ti podrážka zoderie, sú firmy ktoré ti ju spravia nanovo a vyzerá ako nová, na živo som to niekoľkokrát videl na turistických/horolezeckých topánkach ktoré boli repasované po 5- 10 rokoch - koža stále dobrá, ale podrážka hladká, takto môžu fungovať na novo. Mnohé majú už teraz na sebe lístok "Easy resole" kedy je podrážka už stavbou predurčená na budúce "prezutie". Teda aby som to zhrnul - keď niekto zvažuje nad dvoma topánkami a nevie sa rozhodnúť, tak použitie Vibramu by som ja osobne v dnešnej dobe nepovažoval za "plusové body". Nevravím že nie je zlý, je super, ale nie je jediný. Inak je Vibramu viac druhov, podľa určeného použitia.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Zo svojej skusenosti mozem povedat, ze podrazka Vibram je scheiss aky moje nohy este nepoctil ... V oktobri 2008 kupovane Garmonty Eclipse GLX za cca 3500 korun zazili len chodnikove nosenie pocas vlhkych chladnych obdobi. Vibram prestal "vibramovat" uz na vlhkom chodniku, po ktorom som sa doslova smykal. Ak opomeniem, ze najprv "odisli" vnutorne vlozky (doslova sa predrali na identickych miestach) tak sa pocase zodrali stycne plochy na Achilovych slachach. Potom bol cca rok pokoj a takmer v rovnaky cas na rovnakom mieste doslo k "zlomeniu/prederaveniu" prechodu gumovej spicky do kozenej topanky. Po case takmer v rovnaku dobu na oboch topankach zacala odpadavat podrazka. Nehovoriac o tom, ze na patach sa doslova stratila. Po necelych dvoch rokoch mestskeho nosenia na jesen a jar ...
Az tie topanky uplne chcipnu tak ich rozoberem a budem hladat ten skratovaci mikrocip, co to spustil. Nie je podla mna mozne, aby sa takto postupne rozpadavali obidve naraz.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Rudo, je to možné :wink:

Ale obávam sa, že mieriš nesprávnym smerom - toto imho nie je problém Vibram podrážky, ale Garmontov.
Jedny (už značne zodrané - cca 7 rokov) mám ja, viacero majú ľudia v mojom okolí. Neviem, prečo a ako to Garmont robí, ale s predratím vnútornej stielky nad pätami a značnou šmykľavosťou podrážky na niektorých povrchoch (udupaný sneh, mokré lístie, ...) mali problémy snáď všetci.
Podrážku na pätách som tiež zodral až na plastovú výstuž, no boli intenzívne nosené, tak som to neriešil. Nič na podrážke sa mi nezlomilo ani neodpadlo.

Mám tie boty stále rád, prežili so mnou veľa, ale majú/mali uvedené nedostatky. Či to platí aj pre novšiu produkciu Garmontu, netuším.


S Vibramom mám aj jedny Reichle a žiadne problémy so šmýkaním sa neprejavili. Čiže Vibram pravdepodobne len dodáva to, čo si u neho Garmont objednáva.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Vibram+Garmont mám aj ja. Strašný shit. Obe podrazky sa zlomili s odstupom troch mesiacov. Vek 4 roky.
Neviem čo si Garmont objednava, ale ked si na to Vibram da svoje logo, tak je to Vibram a hotovo.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Miro389 napísal:ked si na to Vibram da svoje logo, tak je to Vibram a hotovo.
Súhlasím, čo sa týka praskania a rozpadávania sa podrážky. S tým som našťastie nemal skúsenosť.
Ja som to písal vo vzťahu k šmykľavosti a opotrebeniu, kde si zjavne Garmont musel taký typ podrážky objednať u dodávateľa.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

zatial mame v rodine vybornu skusenost s Mamutmi.

s jednym parom som prechodil cele Albansko, mam ich uz 3 sezonu, nosim ich leto, zima a zatial sa drzia perfektne. hovorim o modeli na lahky az stredne narocny trekking. kupili sme polovicke nedavno model na tazky horsky trekking a som zvedavy ako sa osvedci v gruzinskych horach...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

chodim v raichloch hunter GTX- extremne tereny,podrazka Vibram bez akychkolvek problemov
rovnako mam garmont eclipse III GTX,zatial vsetko co popisuje Rudo,nebadam .Uvidime casom,maju 2 roky.
Naposledy upravil/-a inspiring_newton v 29 Júl 2011, 12:11, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

peterson
dik za link,zimne topanky po 9 rokoch pomaly odchadzaju,rozmyslal som nad Scarpa obuvou,ale teraz musim premyslat :D
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"