Zrusenie sport.streleckeho klubu a "E"

jan69
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Registered for: 14 years

Zrusenie sport.streleckeho klubu a "E"

Príspevok od používateľa jan69 »

Zdravim: poprosim Vas ak mate realnu skusenost alebo vedomost o postupe v pripade, ze mate aj "E" skupinu a vas sportovy klub zanikne ( strelnica casta).
Ste donuteny stat sa clenom ineho streleckeho klubu, kedze predseda posle listy policajtom o ukonceni cinnosti strel. klubu.
Potrebujem nieco doniest, ukazat policajtom, ze som sa stal clenom ineho sportoveho klubu ? Viem, ze som do 15 dni povinny..ale ked sa stanem v tom obdobi uz clenom ineho klubu z mojho pohladu sa nic nemeni, ale policajti budu mat info len o zruseni klubu, ktory mi dal potvrdenie na "E" a ak ja nic neurobim (info policie) tak sa ani nedozvedia, ze som sa stal clenom ineho klubu. Preto otazka ci mam, musim, alebo aky psotup zvolit ?
Dik za fundovanu odpoved.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Teraz zalezi ci byvaly predseda posle oznamenie policii.Dalej ci sa bude policia oznamenim zaoberat.Po dalsie najlepsie bude ked sa zaregistrujes v inom klube a daju ti potvrdenie oni,ktore potom donesieš na ORPZ.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

poda zakona nepotrebujes policajtom mimo vybavovania prislusnej skupiny zp. predkladat ziadne pravidelne potvrdenia, ze si clenom klubu.
z toho vyplyva, ze az v momente, kedy by sa zacali dotazovat, ci clenom si, by si im potvrdenie ukazal. nie je ziaden dovod, aby si tam siel iniciativne, sam od seba.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

zo zakona si povinny ohlasit na OR PZ "zanik clenstva v sportovom klube"
tzn, ak sa nezaregistrujes do noveho klubu a tvoj povodny zanikne, teoreticky si povinny to do 7 dni nahlasit a oni ti zrusia sk E.

v reale mas 2 moznosti:
A: zaregistrovat sa v inom klube a nic neriesit, zakon ti neuklada povinnost ohlasit zmenu klubu
B: neregistrovat sa nikam a riskovat pruser pri nahodnej kontrole
C: neregistrovat sa nikam, nahlasit to a nechat si zrusit Ecko
inspiring_jackson

Príspevok od používateľa inspiring_jackson »

Ja mam tiez ten problem s klubom Delta 01 Casta, akurat som necakal na jeho zanik ale dal som sa vyhodit za neplatenie clenskeho... Ved ani neznizili clenske a to uz nemaju strelnicu vobec, tak 80 € mi pride trochu moc...

Poradte, kde by som sa mohol v okoli Pezinka (potazmo Blavy) stat clenom sportoveho klubu, za nejake lacnejsie peniaze, za ucelom udrzania zbrojaku E.

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Je tu mnozstvo tem a info na kluby po celej SR.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Igor napísal: Poradte, kde by som sa mohol v okoli Pezinka (potazmo Blavy) stat clenom sportoveho klubu, za nejake lacnejsie peniaze, za ucelom udrzania zbrojaku E.

Dakujem
Najdi si nejaku KVZ-tku v okoli. Clenske byva podstatne nizsie.

http://www.szvvz.sk/
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Nechcem zakladať novú tému, dúfam že nebude vadiť, ak sa opýtam nasledovnú vec.

V prípade, že ukončím členstvo v streleckom klube, som povinný polícii do 7 dní ukončenie členstva nahlásiť, následne sa mi teda E-čko zruší. Koľko budem platiť za nový zbroják bez E-čka, zase 16,50€ + za nové kartičky zbraní?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Tak toto nechapem ! na čo ti je E keď nepotrebuješ byť v klube a súťažiť , to si daj zrušiť E a prerob si to na zberatelske učely a maš to.

Celkovo mi to pride ujete to Ecko u nás... 90% Ečkarov u nas sú vlastne zberatelia.
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Duros: Co ak niekto chce vz. 58 a par krat do roka si z nej nesutazne zastrielat?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

To je na dlho a nezhodli by sme sa na tom.

Aktivna sportova cinnost tu vnimam ako organizovnie sutazi a zucastnovanie sa ich. Su ludia , ktori investuju nemale financne preostriesky do materialoveho vybavenia, nemalo casu na treningovu cinnost aby mohli sutazit cestuju za sutazami a staraju sa o rozvoj sportovej strelby to su podla mna sportovy strelci ktori prijdu o vela pri obmedzovani drzania zbrani. O co pride ten prilezitostny rekreacny drzitel?

Strelecky sport upada kazdynm rokom, sutazi sa zucastnuje cim dalej tym menej ludi, je cim dalej tym menej klubov oragnizijucich sutaze na vysokej urovni, ale mame tu plnu rit Eckarov, kde su vlastne ? Doma si lesita svoju 58mu. Ako verejnosti vieme obhajit sportovu cinnost?

Sutaz urovne level 3 puska sme tento ani minuly rok nerobili v nasom klube pre nezaujem domacich strelcov , vdaka ziline a zvolenu boli aspon nejake sutaze ipsc, este tu mame par aktivnych klubov ako su levice a kvz ktore organnizuju mierenku (tam su ale organizacne naklady podstatne mensie ako pri velkej sutazi ipsc level 3) ale velka vdaka im za ich snazenie. Lenze kde su ti vsetci sportovi strrelci ked ich tu tolko mame ? Ked klubova organizacna cinnost streleckych klubov ide do smutku pre nezaujem ?

A to nehovorim o strlebe na dlhe vzdialenosti, vdaka par nadsencom ktori tomu venuju naozaj vela, tu nastastie mame sutaze tohto typu kde sa mele stale tych istych par ludi, kde su ti majitelia ssgcok a steyrov a podobnych drahych flint co sa predavaju ako teple rozky.

Je tazke obdobie zo vsetkych stran sa na nas hrnu utoky a odzbrojovacie chtice, a ako takemu lajkovi odvovodnim sportovu cinnost tym ze to mam doma a zo zabavy si idem kde tu buchnut. Myslim si ze toto je uz cim dalej tym vacsi prepich , na ktory doplatia aktivni strelci v prvom rade.

Ja nema nic proti tomu ze doma mam zbran a obcas si buchenem , ani nie kazdy ma cas na to zucastnit sa vsetkych sutazi coho som sam dokazom, ale vidite co sa okolo nas deje a my sa tu tvarime ze je to v uplnom poradku.

Preto nemozno zrovnavat vlastnika 58 co si raz vystreli zo zabavy a fajka zhasla a. Aktivneho sutaziaceho. Tam vidim nelogickost toho co tu citam a na co reagujem mojim subjetivnym nazorom.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3123
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

duros: s Tvojim názorom by bolo možné súhlasiť v prípade ak by bolo jasne stanovené že kvérom držaným na fko ( s platnými tormentačkami ) je možné bez rizika naťahovačiek s oddelením ZaS búchať. Zároveň si treba uvedomiť čo by to prinieslo, kluby majú určitú časť príjmov z proforma členov, bez nich by niektoré šli do kopru.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

sa divim ,ze reagujes na napisanu p-covinu :roll:
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Duros: Ja ta sice uplne chapem a rozumiem tomu co ti vadi, ale ti "rekreacni E-ckari" by naozaj nemali byt adresatom tvojho hnevu. Ten nepomer drzitelov E-cka a aktivnych sportovych strelcov nie je vina samotnych drzitelov, ale zakonodarcov, ktori nutia aj tych, ktori nechcu aktvine sutazit, ale mat len radost z drzania a prilezitostnej strelby, aby si to E pro forma urobili. Nebyt tejto hlupej povinnosti, zdaleka nemame tolko E-ckarov kolko ich je dnes. Co je sice smutne, ale je to tak. Tu by sa mozno prave sportove kluby mali zamyslet, ci robia dost pre osvetu a rozsirovanie streleckeho sportu.

Inak k tomu, ze ako obhajit potrebu drzat zbrane...

Vzdy by som sa vyhybal tomu, aby hlavnym argumentom za drzanie zbrani bol sport a lov. Preco? Lebo potom pride nejaka pani Feinstein (taky americky ekvivalent Tomanovej) a vymenuje ti politicky korektne zbrane, ktore boli dizajnovane na sport alebo lov, a ostatne (vizualne podobne vojeskym a so zasobnikom na neuveritelnych 30 nabojov, "poloautomaticke co na jedno stlacenie spuste vystrelia 30 ran samonavadzanych do policajtov a malych deti") ti zoberu.

Hlavnym argumentom za drzanie zbrani vzdy musia byt podla mna elementarne prirodzene prava cloveka:
1) sebaobrana
2) decentralizacia hrubej sily, resp. moznost efektivne vzdorovat tyranii

Na to ti nema kto co rozumne povedat. Viem, ze my nemame 2. dodatok, ale historia a fakty stoja na nasej strane. Teraz uz len treba na nasu stranu priklonit aj verejnu mienku.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Strelecky sport upada nielen kvoli averzii statnej moci a ovcanov k zbraniam, ale hlavne ze " nane love ". Pokial bude bezny robotnik zarabat 600 Eur v hrubom, tak ho ani nenapadne chodit na treningy a nasledne na sutaze. Sem-tam si zastriela a padla klec.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"