Čo vydrží glock

Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Ja som skusal abakanovho Glocka. Mozem potvrdit, ze je to pravda.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Abakan: ja mam spust vybornu, presne podla mojho gusta. Len ako hovorim, kedze sa mi nechcelo vrtat do tiahla a spuste a takto menit uhol klzania tiahla po konetore, vyriesil som to kupou

http://www.hermes.sk/e-shop/glock+115/l ... -17-gen-3/
+
http://www.glockworx.com/Detail.aspx?Prod=155934

+ silnejsia pruzina spuste.

Teraz mi spust chodi nadherne plynulo. 0-vy volny chod, 0-ve drhnutie, 0-vy narast odporu pocas drahy. Ja Som moze potvrdit. ale ked budem v Ba alebo tak, rad vyskusam aj tvoju spust :)

PS: aj tak si myslim ze spust GLock 26 gen. 3 pana Bertoliho neprekonas... Ten chod spuste mi skor pripominal dobre odladenu Cz-tu. Odpor tak na urovni 1.2-1.3 kg a hladky ako detska prdelka. To uz ani nebol glock na nosenie, ale skor tercovnica.

Luke11: ten odpor je vraj sposobeny domcekom spuste. Gen 3 ma iny sklon osadenia konektora nez gen 4. Ocividne v gen 3 to bolo lepsie. Nechapem, naco sa schnitzli srali do niecoho co fungovalo vyborne.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

cubitko napísal: Nechapem, naco sa schnitzli srali do niecoho co fungovalo vyborne.
aby vykazali cinnost :D
Nuz najblizsie na Losiku v Cachticiach, ked skusis mozno sa ti tazko bude vracat. Zrovnavat CZ spust mechanizmus s Mlokovym mi pride ako zrovnavacie testy naftak verzus benzin :idea:
edit: posledna veta neplati, som v chvate precital a inak pochopil tvoj prispevok.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

cubitko napísal:To uz ani nebol glock na nosenie, ale skor tercovnica.
Presne to ma napadlo - na aký účel má vlastne slúžiť kombinácia G26 + 1,2 kg spúšť? :)
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

ja by som to asi nedramatizoval, strielal som z 19 gen3, 19 gen4, 26 gen4, 17 gen4 a neznamenal som medzi nimi ziaden rozdiel... netvrdim, ze to nie je rukami :-)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ja som skúšal aj Cubitkovu a aj Abakanovu spúšť, Cubitko to má odladené veľmi pekne, športovo... ale Abakan má najlepšiu spúšť akú som na Glocku kedy videl :P Aj keď je pravda, že Ja somovi viac vyhovuje tá Cubitkova. Je to asi o tom že kto čím strieľa, ja Glockom nestrieľam, tak mám rád spúšť čo je čo najmenej Glockácka (to je tá Abakanova), ak má niekto rád Glockácku a dobre upravenú tak tá Cubitkova mu môže prísť lepšia.
inspiring_shannon

Príspevok od používateľa inspiring_shannon »

Pri roznych upravach je tazko porovnavat, tam mozu byt rozdiely priepastne a sucasne velmi zalezi aj od subjektivneho pocitu konkretneho jedinca. Je to ako s autami, po tuningu moze byt aj starsi kus lepsi ako nova seriovka. Ja osobne ked hodnotim zbran, tak v "surovom" stave, tak ako zide z linky, neodladena. A pri tomto mi gen4 vyhovuje viac z hladiska uchopu, zdrsnenia pazbicky a moznosti prehodenia vypustania zasobnika na pravu stranu (aj ked pre objektivitu musim priznat, ze aj ked som lavak, vypustam index fingerom- v mojom pripade som tak uz zvyknuty,nemam problem s dohmatom a celkovo taketo vypustanie spravim rychlejsie)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

yarco napísal:
cubitko napísal:To uz ani nebol glock na nosenie, ale skor tercovnica.
Presne to ma napadlo - na aký účel má vlastne slúžiť kombinácia G26 + 1,2 kg spúšť? :)
to zalezi od povahy strelca. kto ma citlive prsty hodinara, urcite nepotrebuje spust ako pre drevorubaca s brokovou dvojkou, kde mam vzdy pocit, ze ohybam 3,15 drot.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Povaha? Citlivé prsty?
Reč je o subkompakte, ktorý je primárne určený na obranu, t.j. na použitie vo vysoko stresových podmienkach. (*)

Podľa mňa pre obrannú zbraň bez vonkajších poistiek je 1,2kg spúšť značne nevhodná až riziková.



(*) Len zopár 'zúfalcov' tieto zbrane občas využíva napr. na športové účely :twisted: :wink:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yarco: to už po novom nie je šport, podľa tej nemeckej televízie vlastne trénujeme aby sme boli noví Breivikovia :roll:
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

jedinu nevyhodu lahsej spuste vidim v riziku neodpalenia zapalky - ak sa to da dako vyriesit (da sa?), tak som vzdy za lahsiu spust, lebo pred nahodakom nas dokaze chranit len dost obmedzene
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Odpor spúšte a sila pružiny zápalníka nemusia nutne súvisieť, ak sa nemýlim.

Pokiaľ viem, chalanom s ladenými zbraňami (a nielen im) sa občas na súťaži prihodí niečo také ako 'predčasný výstrel' (schválne nepíšem 'náhodný'), keď už zbraň síce je +/- zrovnaná na terči, ale rana aj vďaka ľahučkej spúšti vyjde o niečo skôr než strelec očakáva. Na súťaži žiadny problém. V reále, rozstrasený a v maximálnom strese, z toho IMHO môžem mať problém dosť zásadný.

Hovoríme predpokladám stále o spúšti zbrane určenej na obranu...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

yarco: mam pocit, ze sme sa zle pochopili. Jaska, ze nema mat spust "na fuknutie".
luke: pruzina zapalnika by sa nemala skracovat, i kde to niektori tuneri robia ale je to cesta k nespolahlivej zbrani. skor sa operuje so zmenou pomeru sil v spust. mechanizme, resp. prelozenim capu paky.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

uz ste poriadne OT
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Sme sidce OT ale sak nevadi :)

lukee: pokial nesahas do sily pruziny udernika tak nema preco spolahlivo neodpalovat. Aj tam sa da chod spuste o nieco odlahcit, (slabsou pruzinou udernika), ale tato uprava je len pre chalanov, co si sami prebijaju a pouzivaju vyslovene len uplne mekke zapalky (napriklad Federaly).

Yarco: aj mne sa to sem tam stane. Ale predcasny odpal (vystrel pri nie uplne zrovnanych mieridlach) sa mi stane raz za cas a aj to iba pri prenasani strelby medzi 3-4 tercami vedla seba na kratku vzdialenost. To nieje ani tak spustou, ako tym, ze nedokazem preniest glock po vystrele na dalsi ciel tak rychlo ako si v danom momente myslim ze dokazem... Prvy predcasny vystrel sa mi este nestal. ( si v nejakom rytme bum-bum-bum-bum-bum, nieco ta vyrusi,troska rozhodi uchop a BUM odpalil si skor ako su mieridla zrovnane na terci a je z toho delta/miss)
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"