Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 21 Júl 2019, 00:32

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1210 z 1230
 [ Príspevkov: 18439 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 1207, 1208, 1209, 1210, 1211, 1212, 1213 ... 1230  Ďalší

Z dennej tlače

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Re: Z dennej tlače
PoslaťNapísal: 16 Máj 2019, 22:46 
expert
Obrázok užívateľa

Dantes: ja by som si strašne rád prečítal to rozhodnutie Krajskeho súdu a hlavne tú chválu novinárov. Skúsenosť mi napovedá, že ked médiá chcú a potrebujú, zverejnia aj rozhodnutie. V 99% prípadoch len krmia ovce štandartnym krmivom...
Zasmejem sa, ak uvedené konštatovanie predniesol dr.Štift, ktorý za funkciu sudcu vďačí cestnemu piratovi DL. :lol:

PoslaťNapísal: 17 Máj 2019, 13:03 
občasný prispievateľ
Obrázok užívateľa

Hm, takze Basternak urobi primitivny DPH-ckovy podvod (kto ma ekonomicke vzdelanie, ten chape, ako sa to robi, nie je to ziadna jadrova fyzika). Vysetrovatelka to z nejakeho dovodu (o ktorom sa da vela polemizovat, pretoze toto nie su sofistikovane karuzelove schemy cez danove raje a podobne) stopi. Specialny vysetrovatel Kovacik so svojim skore 61:0 (ano, ten co zlozi v banke 200 litrov, hoci ma na krku hypoteky, lebo sak brat mi pozical) to cele odobri, Basternak ako spravny "nas clovek" vysmiaty jak leco, ale kopnime si do Lipsica, ktory s tym nema nic spolocne. Bravo :-)

mimochodom, nedavno tu bola emotivna diskusia, ako sa nam amerika stara do nasich veci, tak aby bol svet v rovnovahe, mozte pokracovat v plamennej kritike: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/51 ... tlebovcov/

PoslaťNapísal: 17 Máj 2019, 15:56 
expert
Obrázok užívateľa

millan: sorry, ale ja som si iba osvojil komentáre z médií. Oni totiž radi pripomínajú ku každej osobe súvislosti a nejakú pikošku okolo tej osoby. Do Lipšica nekopem, iba rovnakým metrom sa vyjadrujem.

Mňa osobne vždy poteší, každé úspešné trestné stíhanie bez ohľadu na politickú spriaznenosť.
Mrzí ma iba tá selektívnosť, že médiá neoplývajú rovnakou razanciou pri prúseroch "ich ľudí".

Už druhý týždeň márne sledujem médiá, aby som si prečítal ako hliadka z OR PZ BA3 chytila opitého sudcu- veľmi blízkeho kamoša p.Čentéša. A dobre viem, že informácia koluje ... :wink:

PoslaťNapísal: 17 Máj 2019, 20:08 
expert

Nedavno som to tu pisal.... :
https://www.cas.sk/clanok/839255/ekolog ... ost-video/

V spalovni BA to funguje tak, ze kontajnery s triedenym odpadom sa proste vykydnu do "bazena" spolu s ostanym smetim odkial ich spolocne hodia do pece. Na otazku na co to potom separuju mi zodpovedny pracovnik s rehotom odpovedal, ze takto na to maju dotacie z EU ... :wink:

V Hlohovci proste preskocili ten medzistupen s teatrom okolo zvlastneho auta na kazdy kontajner - aj tak sa to vo finale pomiesa... :lol: :lol: :lol:

PoslaťNapísal: 17 Máj 2019, 21:27 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Hodnotenie hokeja na MS

https://www.facebook.com/watch/?v=2364597353598512

PoslaťNapísal: 18 Máj 2019, 20:31 
častý prispievateľ

peterson, here you go: https://drive.google.com/file/d/16G0rFq ... 70aHy/view
Nechapem, preco sem pleties Lipšica alebo ako s tym suvisi ohromna rana, ktoru organizovanemu zlocinu zasadil ORPZ BA3. :lol:

Strache skoncil, rakuska vlada konci tiez: https://svet.sme.sk/c/22123708/kauza-fp ... volby.html . Rovnaky model plati krizom cez celu EU. Chyba len chut to vysetrit.

PoslaťNapísal: 18 Máj 2019, 23:11 
expert
Obrázok užívateľa

Dantes: ty si proste vizionár. Díky za rozhodnutie, ktoré ma fakt rozosmialo hneď v úvode. Ako som tušil, jedno meno lojálneho kamoša DL v senáte vidím a kukám, že aj pán opilec tam rozhodoval. (dočasne pridelený na KS)
Áno- dávam to oficiálne von- JUDr.Valent nafúkal hliadke z OR PZ BA3 hodnotu nad 1 promile. Nacápaný bol jak delo a až po fúkaní vytiahol preukaz sudcu. Potom si zavolal advokáta, ktorý si na Oddelení búchal hlavu o stenu, že prečo im ten ... fúkal...

-prečítal som to rozhodnutie, je to ten rozsudok, ktorým KS v BA potvrdil Baštrnákovi 5 rokov. Za pozornosť stojí fakt, že oznámenie KUFS NAKA odmietla až po 8 mesiacoch a KUFS vo veci nepodal sťažnosť. Súd poukázal, že až na základe oznámenia novinárky sa rozbehlo vyšetrovanie. A záverom bola veta, kde boli novinári definovaní ako neoceniteľní strážcovia pri kontrole verejnej moci. No a tento odsek tohto rozsudku si v robote uložím a budem ho používať ako v mojej vyšetrovacej praxi- tak i v diskusnej argumentácií. Lebo naozaj sa potvrdzuje, že novinári sú kontrolou iba selektívne. Za tým si stojím a aktuálne to médiá dokazujú napr.mlčaním o nafúkaní Dr.Valenta :!:

Takže teraz mi niečo k tomu napíš Dantes alebo Millan.
Čakám :wink:

edit: len doplňam, že zrejme osud tomu tak chcel, že hliadka z rovnakého OO PZ zviditeľnila zastavením "nášho človeka" a za pár rokov z toho istého oddelenia hliadka čapla opitého sudcu, ktorý "nášmu človeku" potvrdil basu. Tomu vravím karma :D

PoslaťNapísal: 19 Máj 2019, 12:24 
expert

U SEALS sa toto tusim este nestalo :
https://www.hlavnespravy.sk/americki-na ... li/1761033

Peterson : a o ozralom pavianovi je tiez nejak podozrivo ticho... :idea:

Osobne povazujem za vrchol tento clanok :
https://domov.sme.sk/c/22115772/emotivn ... lande.html

Som zvedavy co budu robit pokial sud nerozhodne o vine konkretnych osob....

PoslaťNapísal: 19 Máj 2019, 18:45 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

https://www.swissinfo.ch/eng/vote-resul ... 9/44927148

V dnešnom referende sa 63,7% Švajčiarov vyjadrilo za implementáciu europskej zbraňovej smernice do federálnej legislatívy. Jediný kanton, kde majorita hlasov bola proti implementácii, bolo taliansky hovoriace Ticino, kde sa 54,5% hlasov vyslovilo proti. V Ženeve až 72,8% bolo za.

Česká reportáž: https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... brani.html

Nerobím si nijaké ilúzie, že by tento paškvil bol odmietnutý pri hlasovaní v släviänskom parlamente. Bä-ä-ä-ä. :wink:

PoslaťNapísal: 19 Máj 2019, 18:51 
expert
Obrázok užívateľa

capone: chceš nám naznačiť, že švajčiari nejak osprosteli a rozmýšľajú proeurópsky?

PoslaťNapísal: 19 Máj 2019, 19:08 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

No... za iné kantony hovoriť nemôžem, ale konkrétne tu v GE sa predviedlo informačné čoro-moro: len si dovoľte zahlasovať nesúhlasne - a spadne Vám počas vášho ranného dochádzania do práce hraničná závora kres papulu. (Francúzskych ŠPZtiek tu každé ráno je jak múch - cudzinci a držgroši pracujúci v GE radšej bývajú vo FR pohraničí). Pomaly celý kanton bol posledné dva-tri týždne oblepený plagátmi s inštrukciami 19.05.2019 voľte jasne OUI. Nesúhlasné zahlasovanie spájali s hrozbou vystúpenia zo Schengenského priestoru, teda zavretím hranic a obnovaním pasových kontrol - napriek tomu, že by sa ihneď tak nestalo, federálna vláda by mala ešte myslím pol roka čas na to, aby našli nejaké kompromisné riešenia s EU.

Bez GE by boli priľahlé francúzske departementy hladové doliny, takže odstrašujúca taktika tu asi zabrala. Za švajčárov hovoria peniaze, a tu to pekne vidno. :wink: No nič, čas si zbaliť saky paky a odkvartýrovať sa niekam do Texasu :lol:

PoslaťNapísal: 19 Máj 2019, 19:23 
expert
Obrázok užívateľa

nielen švajčiarska mládež, ale mládež v celej Europe na svet nazerá cez optiku blahobytu a možnosti svojej kreditky. Kamoškin syn, rodený švajčiar počas vojenskej služby ledva čakal na jej koniec a najviac sa tešil na volné víkendy, ktoré trávil doma a užíval si bežný život. Mentalita švajčiarskej mládeže už dávno nie je orientovaná smerom k patriotizmu. Ich konzumný spôsob života ovplyvnil ich uvažovanie a rozhodovanie. Vojenskú službu absolvujú mladí švajčiari hlavne zo zištných dôvodov predovšetkým kvôli výrazným daňovým úľavám oproti traslákom, ktorým sa priečila vojenská skúsenosť.
Švajčiarsko je krajina, ktorá síce prezentuje svoju neutralitu, ALE potrebuje spoluprácu s EÚ a tým je ako štát vydierateľná- čo sa ukázalo v referende.

Funny obrázky na našom webe, kde je fotka švajčiarskej karabíny a pod ňou slogan -ako ju má hrdý švajčiar doma v skrini- to sú vlhké sny našich ľudí, ktorí o Švajci vedia veľký prd. Tú karabínu majú totiž domáci v skrini bez nábojov, lebo tie sú pod zámkom na Gemeinde.

No a keď vidíme názorový vývoj u nás hlavne u mládeže- môžme sa tešiť, čo nám v budúcnosti prinesú zoskupenia politických strán okolo Progresívcov. Myslím, že Sulík to s pár poslancami nezachráni a držiteľom zbraní iba smutne mykne plecom, že bol prehlasovaný.

PoslaťNapísal: 19 Máj 2019, 19:35 
expert

Peterson : pokial viem tak ku zbrani ma kazdy doma 200 ks. nabojov. Naboje su zabalene v takej konzerve a nesmie ju otvorit iba v pripade, ze dostane rozkaz, mobilizacia atd...
S puskou moze chodit riadne strielat vramci pripravy zalozaka.

Pokial mam info tak smernica nepostihne zbrane zalozakov, ale len sportovych strelcov a pod... Aj tak je vysledok prekvapujuci najme v kontexte s poslednym referendom kde sa vyslovili jasne za pravo na drzbu zbrani....

PoslaťNapísal: 19 Máj 2019, 19:42 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Z vlastnej skúsenosti - bývam tu u domácich (už v druhom byte) a zatial som tu nikde nijakú uzamknutú bambitku nevidel, potažmo aj s nábojmi. Možno ju ukrývajú predo mnou, kdesika pod duchnu. Zato drevené okenice vonku, a kastróle na prípravu fondue dnuká, to nesmie nikde chýbať. :lol:
Z toho, čo mi je známe, si môže občan po dokočení ZVS zobrať služobný StG domov, ale nie je to podmienka. Navyše môže byť jedine v samonabíjacom, teda neprepínatelnom, prevedení.

A taktiež som zistil, že keby ma náhodou napadlo doniasť si ako suvenír napríklad taký Schweizer Ordonnanz Parabellum P08, v kal. 7,65 Para, na vývozné povolenie domov natrvalo, musel by som si tu najskôr vybaviť zbrojný preukaz. No môžem ojebabrať - budem sa musieť uspokojiť s akýmisi Tissotmi či Omegami :cry:

PoslaťNapísal: 19 Máj 2019, 20:11 
expert
Obrázok užívateľa

zbraň doma byť môže opretá medzi kabátmi v skrini, ale náboje sú na Gemeinde. To mám z prvej ruky. Je tiež pravda, že v krajine je dosť malých strelníc, kde je možnosť streleckého vyžitia, ale športová streľba je tam prísne definovaná a regulovaná.
Dosť ľudí už však kvér necháva v sklade na Gemeinde a nemá potrebu ju mať doma.
Čo trochu Švajčiarom nesvedčí je fakt, že tam majú veľa albáncov a juhošov, ktorí kontrolujú čierny trh a drogovú kriminalitu za okatej ignorancie Polície. To mám tiež z prvej ruky z Zurichu.

Moderátori: yarco, electron, Jack, igoros

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1210 z 1230
 [ Príspevkov: 18439 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 1207, 1208, 1209, 1210, 1211, 1212, 1213 ... 1230  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia