Získanie výnimky na automatickú zbraň

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ja by som mu skor odporucil Glock 18, GP K102R, K105R a pod. Urcite nie assault rifle, submachingun :lol:, alebo pumpovacku. Taky dual Glock 18 s 33 ranovym zasobnikom, to musi urobit dobru paseku :). Vystrcis jednou rukou von z auta a maju pruser :D. Rakuske protiteroristicke jednotky EKO Cobra, to maju :lol:.

Obrázok
Obrázok

Edit: Pridane foto
Naposledy upravil/-a C08R4 v 10 Feb 2009, 11:49, upravené celkom 4 krát.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Tak takto sa pozna profesional (Gunslinger).
Naposledy upravil/-a DUSO v 10 Feb 2009, 12:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

COBRA: Mno, 18ku sice pouzivaju aj niektore talianske jednotky, ale podla mna ma daleko od idealnej zbrane pre takuto situaciu. Stale je to len 9mm, 33ranovy zasobnik je prilis dlhy, a zasa vysypes ho za necele dve sekundy, cize potrebujes dalsie zasobniky a rychlo prebijat, ovladatelnost/presnost zbrane je pri 18ke dost mizerna (pri strelbe jednou rukou z nestandardnej polohy mozes lahko trafit sam seba, atd.). A ako pises ak by mal vystrcit ruku z auta/okna za jazdy, bola by to strelba lavackou bez mierenia s fullautom = efektivita minimalna. A samozrejme potrebujes na nu vynimku...


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

To je sice pravda, ze to rychlo vysypes, ale davka je predsa len davka :lol:, aj ked tam je slaba presnost. Vyhodu ma v tom, ze to moze drzat jednou rukou a druhou musi soferovat, kedze chodi sam. Idealny by bol skorpion, ale ma slaby naboj. FMJ 9mm Luger by mal prejst cez karoseriu, tam nevidim problem. Ale zbytocne je to tu rozoberat, pretoze vynimku nedostane a dlhu samonabijaciu palnu zbran, ktora ma vzhlad samocinnej na nosenie mat tiez nemoze. Takze tak.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

COBRA: Mno, davka je davka, ale ako som tu uz pisal v inej diskusii, podla mna sa full-auto na obranu nehodi z x dovodov, okrem par velmi specifickych pripadov. A aj z pravneho hladiska je uplne ina situacia pouzitie fullauto v ozbrojenom/vojenskom konflikte, a v civilnej situacii (a je jedno kolko euracov by si viezol v kufriku, ak by si pri tom kropeni fullautom trafil nahodneho okolostojaceho/okoloiduceho, mal by si velky problem, nehovoriac o vysvetlovani sudcovi ze si fullautom chcel utocnika len zastavit/odradit a pod.).

Neviem ci si z kratkej full-auto uz strielal, ak nie, ak mas moznost vyskusaj si to pravou aj lavou rukou z roznych poloh, a zistis ze prakticke vyuzitie/ucinnost je minimalna (pokial nie si ozaj spickovy strelec a nemas za sebou znacny trening, prva rana/dve pojdu cca tam kde si zamieril, ale zvysok do strany a hore). Mimochodom, Glock na 18ky robi specialny trening ktory bol isty cas dokonca podmienkou kupy (a ktorym priamo ci nepriamo presli aj tie specialne jednotky ktore ho maju vo vybave). Tak ci tak, s 31/33 ranovym zasobnikom ho do puzdra ak sedis v aute aj tak nedas (a aj spod kabata bude ten zasobnik vytrcat), ak by si s nim strielal lavackou z okna tak tie nabojnice ti budu frkat rovno na tvar, presne s nim trafit akykolvek mensi terc (hlava/ruka so zbranou vytrcajuca spoza auta a pod.) na viac nez 20m je extremne tazke, atd. atd.

Co sa tyka prieraznosti 9mm vs .223 pri strelbe na auto (viacero plechov/skla/vrstiev za sebou), pozri testy/porovnania, kazdopadne .223 ma jednoznacne navrch (mensi priemer strely a daleko vyssia rychlost).

A co sa tyka legalnosti - ak nema na vyber a naozaj mu hrozi takato situacia, a nema inej moznosti, urcite je daleko jednoduchsie a rozumnejsie kupit na E-cko PAR, mat ho v takychto situaciach pri sebe, a ak by ho nebodaj musel pouzit - ak by aj nevedel dokazat ze zrovna siel na strelnicu, bolo by to riesene ako priestupok na useku zbrani a streliva, zatial co ak by bez vynimky nacierno zohnal G18ku alebo prerobil 17ku na fullauto - uz by to bolo riesene ako trestny cin nedovoleneho ozbrojovania :!:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Nie, nestrielal som samozrejme z fullauto kratkej zbrane, kedze je to u nas, zakazana zbran. Je to presne ako hovoris, ze prve dva zasahy idu do terca a ostatne potom hore. Mam zopar videi. Kazdopadne by zrejme strielal po vedla iducom aute (Co je pomerne velky terc) a zastavit by ho s tym mohol, po kratkych davkach. Jasne, ze by si musel davat sakramentsky pozor, aby nezranil okoloiducich a to aj tebou zmienovanou .223 Remington, ktora je este priebojnejsia, ako ten Luger. Stale si vsak neviem vyjavit, ako by strielal samonabijacou AR15nastkou a este aj soferoval :lol:. A co tak nejaka kratsia samonabijacia 12 brokovnica? Z pohladu zakona, je to hadam kazdemu jasne :). A prerabat G17 na full auto, jednak je to zakazane a zasobnik by mal fuc za menej ako sekundu, masinka by hrkla ako vrtacka a je to vonku :D
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Mam pocit,ze niektore bratislafske deturence si to predstavuju pomaly nejak takto:

http://www.youtube.com/watch?v=zssZQBDUj-A

V skutocnosti to byva trochu inak,nez su obvykle predstavy a aj to sa uz f Bratislafe parkrat stalo. Pokial bolo v mediach aspon trosku pravdy,utocnici vzdy skorovali,ci uz ulupili alebo zabili. Aj ked urban legends hovoria o vselicom,avsak.....

Ale mozno je riesenie :roll: :idea: :!: :arrow: :

http://www.youtube.com/watch?v=LvHMbN_epe4
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

COBRA: Mno, ustrazit 'kratku' davku je velmi tazke (ako som spominal, napr. ten 33ranovy zasobnik z Glocka vypalis za dve sekundy). Strielat kratkou samonabijacou piestovou AR15kou z auta sa da bez vacsich problemov - lavou rukou soferujes, opries si ju kdekolvek o plece a strielas cez sklo pred seba (hlaven je polozena na palubovke vedla volantu), rovnako strielas cez prave okno alebo lave okno (ak aj nemas lapac nabojnic tie odletuju prec od teba, a ustie hlavne/vyslah mas stale bezpecne daleko od tvare), a ked sa mierne predklonis k volantu da sa strielat aj za seba, pricom ju drzis len pravou rukou vystrenou dozadu a mas hlaven opretu o vrch zadnych sedaciek.

Samonabijacia 12 brokovnica sa nehodi z dovodov co som uz spomenul (mala kapacita nabojov, nedostatocny zastavovaci ucinok, potreba pevne ju drzat dvoma rukami, atd.)

Inak, moj sukromny nazor je ze na obranu ktora sa zmeni na priestrelku v ktorej treba znacny firepower niekedy moze stacit aj kratke GSGcko so sklopkou a nabitymi subsonikmi. Vyhody:

- je relativne male/skladne/manevrovatelne aj v aute

- dva zasobniky spojene klipom davaju k dispozicii 48 ran, co je velka vyhoda - ak nezaberie trening/presnost ani stastie, zaberie statistika (aspon jedna z par ran si ciel 'najde')

- subsoniky ti zachrania usi/sluch - rozdiel v rychlosti strely nie je az taky velky, ale zato vyhnes sa supersonickemu tresku a ohlusenia sameho seba, co je pre obrancu velmi dolezite (hlavne v dome/aute/a pod.)

- do 50m je podobne 'presne' ako 9mm alebo .223

- spatny raz ma v porovnani s nimi .22ka uplne minimalny/skoro ziaden, cize daleko lahsie sa s nou striela jednou rukou alebo z nestandardnych poloh

- ucinnost/priebojnost - ak sa utocnici pripravili, pravdepodobne maju tiez vesty, ktore nemusi prerazit ani .223ka, cize ich zastavis len zasahom na hlavu/krk/nekryte oblasti (a tam robi rozdiel medzi .22, .223 a 9mm len velmi malo = ucinok bude velmi podobny). Ak vesty nemaju, funguje psychologia/fyziologia zasahu - opat su rozdiely len minimalne. Blok motora neprestrelis ani s jednou z tychto razi, zato plech/dvere alebo sklo prerazia vsetky tri s dostatocnou zvyskovou energiou na zranenie utocnika, pricom pri .22ke je daleko mensie ohrozenie okolia (odrazenie strely alebo priestrel a nasledne ohrozenie okoloiducich...)

atd. atd.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Skor ako tu plechovu hrkalku GSG5, co sa na nej uvolnuje azda vsetko, by som bral samonabijaciu verziu MP5K :). Ale to uz by bol rachot, kedze sa jedna o Luger. Este mozno nejake UZI v razi .22LR :)
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

ehm, no ked si precitam prispevok od hecklerka, tak mi forma nesedi s obsahom :?
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Tiez mi to udrelo do oci :lol:.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

...inac zobrali ste mi myslienku, len som s tym nechcel ist von, aby ste ma opat nezrusili, ze sa tu snazim nieco manipulovat.... :)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Naposledy upravil/-a C08R4 v 10 Feb 2009, 23:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Prave som cital v SR o Kontraktoroch, ktory s oblubou na taketo ucely pouzivaju AKS (AK-skratena verzia)
Obrázok
a ktomu bubnovy zasobnik na 73 nabojov z lahkeho gulometu RPK.

Obrázok

Overene praxou. :wink:
Naposledy upravil/-a Michal1 v 11 Feb 2009, 15:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

cast temy tykajucej sa brokovnic bola presunuta sem:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t= ... c&start=15
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"