Navrh novely #3

Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Momentalna situacia na oddeleni zbrani a streliva u nas v PB: (vopred upozornujem,že su tam velmi ustretovy a rozumny ludia) Ministerstvo zastupovane panom Lipšicom ich momentalne dostalo do takej patovej situacie,že maju problem vobec vykonavat svoju pracu :!: Na jednej strane od 1-ho plati novela a na druhej strane obdržali chatrny vykonavaci predpis alebo čo to vlastne je za pokyn v ktorom su protichodne paragrafy bez vysvetlenia.Osobne som tam sedel ,ked obvolavali svojich kolegov a radili sa snimi kto vlastne potrebuje psychotesty a kto nie.Pretože ked volali na prezidium tam im bolo povedane,že ONI NOVELU NEROBILI TAK NEVEDIA :!: ...Dalej: na oddelenie dostali NEJAKY zoznam psychologov s tym ,že vobec nevedia či su to len odporučany,alebo len tyto psychologovia v zozname možu davat potvrdenie na ZP.Dalej: mali tam v pondelok žiadatela o ZP tak ho poslali ku psychologovy zo zoznamu,ten povedal žiadatelovy že on nevie čo mu ma vlastne vystavit tak volal na komoru psychologov kde mu bolo oznamene aby žiadny posudok nevydal pretože neexistuje vykonavaci predpis min.zdravotnictva... :idea: a možno bude tak v AUGUSTE :!:
To už ani nehovorim o tom že,ked tam niekto pride so samonabijaciou musia niekam volat a ten im vraj zistuje či sa jedna o zbran konštrukčne odvodenu od samočinnej...samozrejme preto,že nijaky zoznam nemaju. :!:Isto su panovy ministrovy velmi vdačny za novelu a prialy by mu aby si na miesto nich sadol na par dni za ich stoličku...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

luke napísal:je psycholog lekar?
obecný zaklínač nie je , ale v zákone je "klinický psycholģ" a to je IMHO rozdiel, u toho taknejak predpokladám, že ide o lekára a nie absolventa kombinácie psychológia-telocvik na PdFUK
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

psychológ je absolvent filozofickej fakulty - klinický psychológ je psychológ s príslušnou atestáciou
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa boris »

Peter Elektro napísal:Momentalna situacia na oddeleni zbrani a streliva u nas v PB: (vopred upozornujem,že su tam velmi ustretovy a rozumny ludia) Ministerstvo zastupovane panom Lipšicom ich momentalne dostalo do takej patovej situacie,že maju problem vobec vykonavat svoju pracu :!: Na jednej strane od 1-ho plati novela a na druhej strane obdržali chatrny vykonavaci predpis alebo čo to vlastne je za pokyn v ktorom su protichodne paragrafy bez vysvetlenia.Osobne som tam sedel ,ked obvolavali svojich kolegov a radili sa snimi kto vlastne potrebuje psychotesty a kto nie.Pretože ked volali na prezidium tam im bolo povedane,že ONI NOVELU NEROBILI TAK NEVEDIA :!: ...Dalej: na oddelenie dostali NEJAKY zoznam psychologov s tym ,že vobec nevedia či su to len odporučany,alebo len tyto psychologovia v zozname možu davat potvrdenie na ZP.Dalej: mali tam v pondelok žiadatela o ZP tak ho poslali ku psychologovy zo zoznamu,ten povedal žiadatelovy že on nevie čo mu ma vlastne vystavit tak volal na komoru psychologov kde mu bolo oznamene aby žiadny posudok nevydal pretože neexistuje vykonavaci predpis min.zdravotnictva... :idea: a možno bude tak v AUGUSTE :!:
To už ani nehovorim o tom že,ked tam niekto pride so samonabijaciou musia niekam volat a ten im vraj zistuje či sa jedna o zbran konštrukčne odvodenu od samočinnej...samozrejme preto,že nijaky zoznam nemaju. :!:Isto su panovy ministrovy velmi vdačny za novelu a prialy by mu aby si na miesto nich sadol na par dni za ich stoličku...
na toto vsetko sme poukazovali a nedali si pani mocni aj tak povedat. ostatne presne tieto problemy sme pomenovali aj v komentari k novele ktory najdete na stranke LT.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Problem je,že mocipanov to absolutne nezaujima a narobili problemy jak streleckej verejnosti tak policajtom.Otazka znie čo s tym???
Dokedy budu Slovaci sklanat hlavy pred panmi?( a to sa netyka len problematiky zbrani,mam na mysli celkovu situaciu kde sa na jednej strane obyčajny zamestnanec alebo živnostnik zdiera cez všemožne dane a poplatky do krajnosti a na druhej každy den vyplava na svetlo miliardova kauza v ktorej prišiel štat o peniaze vinou ludi,ktory na maju zastupovat :!: )
Sory za OT :evil:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Miro389 napísal:psychológ je absolvent filozofickej fakulty - klinický psychológ je psychológ s príslušnou atestáciou
a do $#@&.....
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Presne tak, Roman. Presne tak...
:!:
Stokrát to tu bolo povedané, ale áno, strelecká verejnosť je vydaná napospas nedovzdelaným indivíduám, ktoré si študijny odbor psychológia vybrali častokrát práve preto, lebo mali a majú problémy so svojou psyché.
:twisted:
Nechcem u nikoho vyvolávať paniku, ale je to relatívne krátko, čo som vychodil (vysedel?) FiF UK a tak mám ešte v blahej pamäti, čo za úkazy študovali psychológiu. Nechcem paušalizovať, ale málokde by ste našli také percento nevyrovnaných mladých ľudí. A títo nás budú "preverovať"...
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

@Jack


Pekne si to napisal, mozem len potvrdit, ze psychologiu idu zvacsa studovat ludia, ktori si nou v prvom rade sami chcu vyriesit vlastne problemy.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

xxxxx
:)
Naposledy upravil/-a aris v 11 Máj 2011, 16:23, upravené celkom 1 krát.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3109
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

nemyslím si že by ústavný súd zmietol zo stola podanie na protiústavnosť rozhodnutia ministerstva, ktoré prikáže navštíviť prideleného psychológa. Ak raz má psychológ príslušnú atestáciu tak je jedno či je z kokšov bakše alebo blavy. To je ako keby motorista musel ísť na stk do stanice ktorú mu súdruhovia určia. Ak je to v silách LT tak by už dopredu mali mať pripravené podanie, pretože lipštbák vydá smernice tak aby bolo málo času na protiúder...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Samozrejme až sa to trocha utrasie tak sa do toho pustíme. Nenecháme si skákať po hlave viac ako je nutné.
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Mno novela,
Dlhšie čítam toto fórum, ale keďže som rok otcom, moc nestíham reagovať, resp. večer padám do postele a som mŕtvy... ale nedá sa mi nereagovať na príspevky.
V prvom rade chcem reagovať na psychológov – môj názor je, že nikto nemá právo vyberať z celej kopy klinických psychológov „klinických psychológov na zbrane“. Na základe čoho? Keď je raz KP, tak je KP... .
Ďalej psychológovia sú zaujímaví týpci, ja sám som na internáte a priváte žil s jedným cca 4 roky – bol unikátny, ale tak ako väčšinu, čo som poznal – vedel si človeka veľmi dobre otypovať z niekoľkých rozhovorov, až som sa niekedy bál, že ma spozná lepšie než ja sám seba. Určite by som ich nepodceňoval, ale keď mám pravdu povedať, obávam sa, že veľmi veľa ľudí príde o zbrojné preukazy len na základe toho, že dotyčný Vám hodí pár testov a na základe subjektivity Vás objektivizuje... . Už len to sa mi nepáči, pretože psychika veľmi závisí od vonkajších vplyvov. Inak sa obávam, že za pár rokov budeme všetci odovzdávať skúmavku krvi svojej poisťovni, ktorá keď zistí, že máte nejakým spôsobom chybný genóm (onkologické ochorenia, dedičné predispozície atď.), ktoré poukážu, že BY STE V BUDÚCNOSTI nemuseli byť rentabilní, tak Vás nepoistí... .
Dlhšie sa pokúšam byť členom LEGIS TELUM (mojou vinou som ešte stále neposlal cca 10 vypísaných registračiek – vždy zabudnem, nie je čas, alebo manželka je už zo státia na pošte nervózna :-D), ale určite je to super už len kvôli tomu, že táto organizácia má tendenciu racionálne reagovať na Lipshitove „novely“ a je správne, keď sa strelecká verejnosť ozve, lebo legislatíva v tomto „demokratickom“ štáte sa začína tvoriť na základe nejakých kauzalít, podľa ktorých posudzujú celú streleckú verejnosť – nie je to správne a bude to veľkým problémom. Kauzality zatiaľ ovplyvňujú len streleckú verejnosť, čo ak niekto kameňom zavraždí Dezidera F. – to pán minister zakáže kamene? Alebo ak niekto utopí niekoho v Dunaji – zakáže Dunaj? Aby som nebol ironický, tak asi len zakáže prístup k Dunaju a všetkým riekam o hĺbke 0,2 metra a viac... . Zákony by mali byť pre ľudí a pre ich ochranu, zatiaľ sú len o obmedzovaní, buzerácii a prakticky nič neriešia. Prečo sa nerieši pretunelovaný štát? Veď toľko ľudí umrelo, lebo zdravotníctvo nemalo peniaze na zahraničné lieky, alebo na prevoz na operáciu do zahraničia a mal by som X takýchto príkladov... .
Nechcem p.d.j.b.v.ť, ale prečo takto neposudzujú psychickú spôsobilosť vodičov? Keď každý deň vidím zvratkové správy o tom, kto, kde to ako napálil, koho zabil, koho invalidizoval a koľko potom „nafúkal“, ako rýchlo valil a koľko asi dostane rokov (ak nevyviazne s podmienkou). Keď nedajbože niekomu trepne, tak s autom (alebo autobusom) zlikviduje naraz niekoľko desiatok ľudí, ale na to sa kašle, alebo sa čaká na to, kedy sa niekedy toto stane? Verím a dúfam, že sa tak nestane, ale pri súčasnej situácii, keď pravidelne jazdím autom vidím, že minimálne 1/3 vodičov má psychické problémy pri vedení motorového vozidla (agresivita, nerozhodnosť, zaváhanie, alkoholizmus). Dúfam, že toto pán minister nečíta, lebo zajtra tu bude novela ohľadom psychickej spôsobilosti vodičov (ktorá už aj tak je čiastočne nutná u vybraných typoch vodičských preukazov).
Nechcem obhajovať Harmana (je to proste vrah, nezvládol to a urobil strašnú vec), ale prečo tento štát, systém, verejnosť a hlavne média, ktorí vedeli, ako sa asociálne skupina zavraždených ľudí správa nekonali inak predtým? Resp. ak prijali sťažnosti, prečo sa to neriešilo? Prečo neberú do úvahy tyraniu asociálnych živlov voči slušnej spoločnosti, ktorá si s nimi nevie rady a polícia to nerieši? Je jednoduchšie poukázať na jednotlivca a vyvodiť z toho závery o streleckej verejnosti, ako prehodnotiť .
V súčasnosti som dostal nákupné povolenie na 58-cku (v pondelok), v utorok bola kauza „kanibala“ a sa normálne bojím kúpiť tú 58 a prísť na políciu, aby zase niekto medzitým nenapísal nejaký vnútorný predpis a mal by som zase len problémy. Pretože polícia je zjavne zmätená (nedivím sa im) z celej právnej úpravy ohľadom zbraní. Mám psychotesty absolvované minulý rok v novembri, vycáloval som za ne 60€ a čo? Budú mi nahovno, lebo zase niekto niečo zmení so spätnou platnosťou.
Čo z toho vyplýva? Nechávame si srať na hlavu, a ešte tí, čo žijú z mojich daní, tie peniaze rozflákajú a pomaly ale isto negatívne ovplyvňujú môj chabý život legislatívou, ktorú by napísal lepšie operátor bágra večer pri pive... .
sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa sando »

Mám takú blbú predtuchu že nadávaním na nezmyselnosť psychotestov sa nám o tom podarí presvedčiť aj niekoho z všemocných a napadne ho, že jediným možným riešením ako ochrániť nevinné obete šialených ... bude ďalšia novela - odzbrojenie.
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

radsej o odzbrojeni nepiste ...len vnukate myslienky ludom ktorych to dufam nikdy nenapadne
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Odzbrojenie? No, zoberú zbrane obyvateľstvu, ktoré má na to povolenie a zbrane zostanú mafiánom, podsvetiu, politikom a iným živlom, ktorí si ich pozháňajú inými spôspbmi... .
To by schválili niečo, čo by nešlo len proti držiteľom ZP, ale aj výrobcom a obchodníkom so zbraňami... .
Kriminalita tu proste vždy bola, je a aj bude, je len otázne, kto ju ako bude vykonávať, zakážu sa strelné zbrane, začne sa bodať, rezať, mlátiť atď. .
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"