6.5x55SE

friendly_shannon

6.5x55SE

Príspevok od používateľa friendly_shannon »

Zdravim mam v plane kupit Tikku T3 varmint ale neviem sa rozhodnut pre keliber rozhodujem sa medzi 6.5x55 SE a .308win. Mam v plane strielat na 700m (casom) a polovnicke ucely. Dakujem
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5249
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

To si musis zvazit viacmenej sam....308W je po ekonomickej stranke najviac user-friendly kaliber. Kopa striel na vyber, nabojnice takisto (navyse ich lahko nasyslujes na beznych strelniciach).... 6,5x55SE ma vdaka strelam s relativne vysokym BC vacsi potencial pre strelbu na dlhsie vzdialenosti. Takisto je vyborna na lov, v 6,5mm kalibri je tiez siroky sortiment vhodnych striel.....neda sa jednoznacne povedat, ze jeden alebo druhy kaliber. (moj osobny nazor, isiel by som do 6,5x55).
friendly_shannon

Príspevok od používateľa friendly_shannon »

Dik asi aj ja sa rozhodnem pre 6,5x55 , cenovo co som pozeral su na rovnakej cenovej urovni a na jednom fore pisali ze s tym lovil prasata.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa erebos »

Na ten ucel co pises tak urcite 6,5x55.
Podla toho co pises, ze to chces pouzivat na lov + strelbu na dlhe vzdialenosti pojde viac menej o hobby inac by si si kupoval na kazdu aktivitu specialnu zbran.
Pokial uvazujes o 700 m tak rozhodne 6,5x55. Tu cenu naboja by som neriesil - kazda sranda nieco stoji.
friendly_shannon

Príspevok od používateľa friendly_shannon »

Veru na hobby lebo na kupu a prevadzkovanie viacerych zbrani su neni €€€.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"