Situácia po novele zákona o zbraniach

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Dnes som bol na useku zbrani a streliva a medzi recou som sa spytal na novelu, ze co ako. Tak vazeni, to je az absurdne. Ten dotycny policaj bol tak poviem az frustrovany, vyjadril sa velmi kriticky. Nakolko nevie sa nicovake nic, je v tom viac nejasne ako jasne co a ako. Nuz jednoznacne dana novela plati este len kratko a uz sa ukazalo, ze to nema ziadnu kvalitu. Taktize ma zarazilo, ze trebars prislusnici PZ budu mat dva psychotesty a sice:
- jeden na vykon sluzby
- jeden sukromny ak maju zbran na sukromne ucely

Tak ked som toto pocul tak som doslova vyplestil oci. Nuz vyzera to, ze ked tato garnitura skonci, bude treba napravat vela napachanych skod... Je az zarazajuce akym sposobom si niekto buduje politicku karieru a media to este podporuju. Nuz nestacim sa divit, nieco je zhnite v tom kralovstve Danskom...
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa boris »

mozem potvrdit katastrofalnu situaciu ktoru vyvolala novela.

v Legis Telum sa nam zbiehaju ponosy ziadatelov aj policajtov z jednotlivych oddeleni OR PZ ktori su zufali zo situacie. vzhladom na absenciu vykonavacieho predpisu nie je mozne ziskat posudok o psychologickej sposobilosti a ziadatelom preto nie je mozne napriek lehotam vystavovat zbrojne preukazy. vykonavaci predpis sa neocakava skor ako o 3 mesiace! smutne je to cele najma v pripade ludi, ktori ZP potrebuju pre vykon povolania a takto su blokovani. hnev ziadatelov sa zial, nezasluzene a nepravom, ventiluje najma na pracovnikoch oddeleni ktori priamo vybavuju ziadatelov. MVSR ani PPZ SR vsak zatial nevydalo k situacii ziadny relevantny metodicky pokyn. ako by aj mohlo, zakon sposobil patovu situaciu a vsetci na to momentalne doplacaju.

situaciu velmi pozorne monitorujeme a v ramci nasich moznosti riesime...

PS1 - ako sme uz uviedli na stranke LT, podnikame kroky k vydaniu orientacneho zoznamu modelov zbrani ktore spadaju do novelou novo vytvorenej podkategorie samonabijacich zbrani
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Co keby ste to niekto napisali Lipsicovi ??? mne totiz nikdy neodpisal...zrejme odpisuje iba svojim fanusikom ( narusenym ) :lol:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Mozem potvrdit na mna tiez nereaagoval, asi to bude tym, ze som nezacal odami na jeho osobu, ale hned som presiel k veci podotykam slusnym a kultivovanym sposobom v domenni, ze stale sa da normalne diskutovat. Nuz svedci to o niecom...
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Mne raz odpisal ale druhykrat uz nie.:S
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2883
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa telra »

Mozno by nebolo zle to dat nejako dokopy a zverejnit.....
Používateľov profilový obrázok
Legis Telum
prispievateľ
Príspevky: 187
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa Legis Telum »

Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Pekny a pravdivy clanok....som dufal vcera pri volbe D. Trnku ze padne vlada ...:( nestalo sa
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Pena »

VANTO, mňa by zaujímalo, čo by sa stalo, keby príslušník PZ spravil psychotest na služobné účely a potom by mu iný psychoš nedal test na súkromnú zbraň. Ako by potom postupovali? V práci by chodil ozbrojený a doma by si nemohol picnúť? Alebo by ho vyhodili aj z práce? Alebo by sa potom konečne dakto zamyslel nad tým, že psychotest od absolventa filozofickej fakulty UK nemá žiadnu objektívnu výpovednú hodnotu?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

No podla toho ako som to pochopil sluzobny sa vztahuje iba na sluzbu a sukromny iba na pouzivanie zbrane sukromne. Takze podla tejto logiky, ten ktory spravy tak to bude moct vykonavat. Ak som to pochopil spravne
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa pif paf »

http://www.legistelum.sk/komentar/122-docasny-chaos
Link na článok poslaný na noviny@joj.sk, snáď sa toho chytia a budú objektívny.
inspiring_driscoll

Príspevok od používateľa inspiring_driscoll »

JOJ sa toho nechyti, to je KDHcka televizia :D
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Osobnu skusenost mam taku, ze kde sklamala JOJ pomohla Markiza. JOJ po mojich skusenostiach neuznavam
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

Tak to treba zaslat aj do Regionalnych TV, TA3 (ak sa chytia budu to davat x krat za den), Markiza, ktovie ake este na slovensku mame :D
Používateľov profilový obrázok
buchar
prispievateľ
Príspevky: 169
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa buchar »

TA3 to hrala cely predosly vikend, JOJ-ka nakrucala vcera, ale neodsledoval som, ci to vcera aj odvysielali ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"