CZ 455 thumbhole

Používateľov profilový obrázok
Jareq
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 16 years 4 months

CZ 455 thumbhole

Príspevok od používateľa Jareq »

Zdravim pani.
Velmi realne rozmyslam nad kupou tejto zbrane. Ide mi len cisto o sportovu, rekreacnu, relaxacnu strelbu. Nikde sa neviem o nej docitat nejake hodnotenia majitelov. Je tam tazka kovana hlaven, myslim, ze napinacik absentuje, ale to prezijem. Optika mi celkom sedi na TACTICAL 2,5-10x50 30mm OZO č.6. Poradite mi prosim, ci je to dobra volba alebo radsej kupit nieco ine. Dakujem.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Jareq napísal: Ide mi len cisto o sportovu, rekreacnu, relaxacnu strelbu.
Povedzte Kefalín, čo si vy takto predstavujete pod pojmom športovo-relaxačná streľba ?

Ak chceš na 25m triafať plechovky , stačí akákoľvek streľbyschopná malorážka z bazáru.
Ak chceš strieľať benchrestové terče na 50m , tak ti minimálne uvedená optika nebude stačiť, kvalitu 455ky posúdiť nedokážem.
Používateľov profilový obrázok
Jareq
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jareq »

Takze dnes by mala prist 455ka. Som zvedavy na tu hlaven. Co sa tyka optiky, volba nakoniec padla na Pentaflex 3-12x56 PI. Viem, ze zvacsenie by mohlo byt aj vacsie, ale prezijem to.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

tak to som zvedavy na aspon malu recenziu...
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

3-12 ... ja pouzzivam 10x a pohoda :)
Používateľov profilový obrázok
Jareq
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jareq »

Tak asi som horsi ako zena, ale ta optika mi nedala spavat a objednal som HAWKE ECLIPSE 30 SF 6-24x50. :))) Predsa len tercova strelba nieje polovacka a zvacsenie a hlavne nastavenie paralaxy musi byt. Takze tesim sa. Recenzia na 455ku urcite bude...uz len koli tomu ze ja som ju nikde nemohol najst.
Používateľov profilový obrázok
Jareq
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jareq »

Takze cez vikend som bol na strelnici (Kvacany - vrele odporucam...velmi ustretovy pristup spravcu). Ale pekne po poriadku. Zbran je dodavana klasicky zabalena v kartonovej krabici, zaver zbrane zabaleny extra. Po prvom "omakani" ma prekvapila vaha. Tazka kovana hlaven robi svoje. Chcem dopredu upozornit, ze nikdy pred tym som nemal skusenosti so strelbou alebo len drzanim dlhych zbrani. Teda ak nepocitam staru Slaviu 620, mimochodom stale v perfektnom stave a plne funkcna.:)) Volba na puskohlad, ako som pisal, padla na Hawke eclipse SF 6-24x50. Montaz ocelova jednodielna CZ 452 (30mm). Montaz je uchytena na rybine (11mm), ale bola nutnost ju posunut maximalne dopredu, tzn. zadne uchytenie na rybine je zarovno vyhadzovaciemu okienku, tym padom predna uchytka je polovickou mimo rybiny. Tym, ze je montaz jednodielna to pevnosti uchytenia vobec nevadi, ale do buducna urcite montaz vymenim za dvojdielnu predlzenu. Dovodom posunutia bola (podla mna) dost kratka pazba. Ked som si prilozit pazbu ku plecu musel som zakazdym hlavu posuvat dozadu, pokial som nemal obraz plnej velkosti. Problem sa posunutim montaze vyriesil. Co sa tyka puskohladu, nemam vaznejsie vyhrady, snad len ku tomu, ze pri vacsom zvacseni je trosku problem udrzat sa v osi puskohladu a vidiet pekny obraz na celu velkost. Ale s trochou treningu to nieje problem. Inak obraz je pekny cisty v celom rozsahu. True mildot je pri 10 nasobnom zvacseni. Odhad vzdialenosti funguje presne. Skusal som ho na 50 a 100 metrov. Na terc som nakreslil (podla pravitka) 30cm ciaru a podla nej som vyratal vzdialenost. Mil dot kriz je v druhej ohniskovej vzdialenosti takze nemeni svoju velkost.
No ku samotnej strelbe. Napaskujem zasobnik (5ks - 22LR) a hned prvy naboj sa zasekol pri nabehu do komory. Musel som vybrat zasobnik, naboj vybrat a bud ho vlozit do komory rukov alebo ho vyhodit. Myslel som, ze je to chyba naboja. Ako prve som pouzil CCI VELOCITOR HVcka. Chyba naboja to vsak nebola, puska ich jednoducho odmietla asi kazdy 10ty. Pouzival som aj Magtechy a chyba sa opakovala. Na jednom fore som cital, ze to ta puca jednoducho robi. Dobre som ochotny sa s tym zmierit aspon do toho stadia, kym sa nenaucim strielat a kym nebudem potrebovat rychlo a spolahlivo nabijat za sebou. Potom ten nabeh asi budem musiet upravovat. Skusim este kupit druhy zasobnik ci to nebude aj nim. Uvidime - dam vediet.
Co sa tyka presnosti strelby, puskohlad som nastreloval na 50 metrov. Hned prva (studena rana) bola na papiery velkosti A4. Na papier som nakreslil cierny kriz velkosti 15x15 koli lepsiemu nastrelovaniu. Mil dot sa nan lepsie zameriava. Na 3 ranu som bol v strede. A ked poviem v strede tak myslim naozaj v strede. Dalsich 10 striel som mal v rozptyle 5cm od stredu. S presnostou pusky som naozaj spokojny.
Takze nebudeme si klamat. Cena je jednoznacne prehnana. Podla mna jej vyska je taka len koli vrstvenej pazbe.Zbran vynika hlavne presnostou. Celkove spracovanie je na dobrej urovni az na ten nabeh do komory. Ja som s nou celkovo spokojny. Do buducnosti urcite pocitam s mensimi upravami a ladenim. Buduci tyzden pojdem opat strielat tak potom prilozim aj nejake terce a celkove fotky zbrane.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Jareq napísal:. Dalsich 10 striel som mal v rozptyle 5cm od stredu. S presnostou pusky som naozaj spokojny..........Zbran vynika hlavne presnostou. .
si snáď robíš kozy ??? zásahy rozsypané v polomere 5cm na 50m a s tým si spokojný ?

na 50m musíš dostať 5 rán na plochu 2eurovej mince s akýmkoľvek solídnym strelivom (nie lovecké HV) , dovtedy je treba buďto ladiť pušku, strelivo alebo medzičlánok medzi pažbou a podložkou :)

inak k tej pažbe, než posúvať optiku nezmyselne dopredu, poobzeraj sa radšej po gumenom nadstavci na botku, také 2-3cm urobia svoje
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Prosim ta odfot pusku a uchytenie puskohladu zvlast, potom ti budeme moct vediet poradit.
Nepisal si z akej polohy si nastrielal 5cm rozptyl.
Je to strasne vela ako pisal Roman a preto sa pytam.

Doporucujem kupit nozicky, alebo si nos pytel s pieskom.

Zasobnik ti zle smeruje naboje do komory, tak sa mozes pohrat s jeho kridelkami a problem bude odstraneny.

Pokial to nemas prioritne na skodnu, tak ti doporucujem tercove strelivo, co je kazde podzvukove s olovennym projektilom.
Kup si z kazdej znacky a vyskusaj, viac sa docitas vo vlakne o strelive do malorazok.
Používateľov profilový obrázok
Jareq
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jareq »

Chalani ja som v zivote nestrielal z nicoho dlheho.Ten rozptyl je preto pre mna fakt uspech.Roman, chyba je urcite na 75 percent moje oko.Mimochodom spust ide tiez dost tazko.Nastavil som ju na najjemnejsie ako sa dalo tak uvidim.Rasto, strielal som zatial tie hvcka a magtechy.Teraz som kupil blazery a remingtony vsetko 40grainov.Strelivo skusam fakt vsetko ake sa da zohnat.Fotky dam hned len nech to pofotim.Nad tou botkou som rozmyslal.A prosim Ta ako si to myslel s tymi kridelkami na zasobnik?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ser na blazery to su HVcka pre poloautomaty.
Ty potrebujes Geco, Lapua, RWS ...
Krydelka som myslel to co ti zadrziava naboje v zasobniku a smeruje ti naboj zo zasobniku do komory.

S tazkou hlavnou a takou optikou to musi ist 5 ran s odskusanym strelivom do 2centovky,ale to pride casom.
PS ta spust ma mrzi, ale mas CZ a nie rusku, ci nemecku malorazku :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jareq
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jareq »

Tie Geca mi nukaju v kazdom obchode balene po 500 kusov. Nechcem zatial take velke balenie aj ked asi sa tomu nevyhnem:) Spust sa da v pohode kupit odtialto http://www.timneytriggers.com. Ja sa chcem naucit strielat ale s tym co mam. Je mi jasne, ze upgrady sa daju spravit no kupovat hned spust, pazbu, RIS listu(20moa) a podobne mi pride hlupost ked neviem triafat ani s tymto. Takze buduci tyzden venujem intenzivnej strelbe:). Ved preto som kupoval 22LR a nie 308W:)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Urcite ti spravi viac radosti, ked ju ovladnes nez teraz :-)
Take velke balenia nekupuj, nemusia sediet tvojej hlavni.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

taktak... vyskúšaj čo najviac typov streliva, zožeň si solídne nožičky (žiadne airsoftové plastové napodobneniny) a strieľaj a strieľaj..

nepíšeš odkiaľ si, ale neverím, že sa v tvojom okolí nedajú zohnať nejaké terčové 22LR
Používateľov profilový obrázok
Jareq
občasný prispievateľ
Príspevky: 61
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jareq »

Presne tak. Chcem vyskusat vsetko. No v okoli LM som navstivil predajne a maju geca po 500ks ako som pisal a potom uz len drahe HV strelivo s plastom a dutinkou v spicke. Zatial najpresnejsie sa mi javy ten magtech. Inak mam slubene subsoniky takze fakt skusam co sa da.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"