Kolimator na Roni G1/G17 do 200 eur

Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 11 months

Kolimator na Roni G1/G17 do 200 eur

Príspevok od používateľa limo222 »

Ahojte, poprosim o radu- chcel by som osadit Roni G1 s G17tkou kolimatorom. Pouzivat sa budu na obcasnu rekreacnu strelbu, takze Eotech za 600 evri je mi zbytocny. Limit by bol tak do 200 evri max. Povodne som uvazoval nad Falcon 1 od armory.sk (http://www.armory.sk/shop/Kolimatory/Falcon/Falcon+1), zial nemaju ho na sklade a cakat az do oktobra sa mi nechce :)
Co by ste mi odporucili vy? Vopred vdaka :)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tak poporadi:
Aku presnost si myslis, ze dosiahnes s Ronickom na 25m?
Realna hodnota u neupravenej konverzie je + - 5cm, takze si v 10cm kruh, zavisi kus od kusu.

Co sa kolimatoru tyka, tebou vybraty nie je zly, ale (vzdy dake existuje :-) ) keby si ho nahodil na konverziu nedokazes zacielit.
Potrebujes bud vysoky kolimator (eotech) alebo kolim s vysokou montazou.

Viac v PM.
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Ahoj, ide mi hlavne o zabavu a vyskusat si strelbu na popre akoze karabinou, takze je to asi adekvatne... Samozrejme cim presnejsie tym lepsie ;)
S optikou skusenosti nemam, preto je kazda rada dobra :)
Viac nez tych 200evri do toho investovat nechcem, zda sa mi to momentalne zbytocne.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tak pokial to nechces do prace pod bundu :-) tak ti staci na rekreacne strielanie i menej takticke prislusenstvo :-)
A za 200E ti vida i viac ako dobry kolim :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

včera sme zasa kus blbli s konverziou a kolimom čo mi odporučil rasťo, na 50m s tým padali tretinkové plechovky a asfaltové holuby celkom dobre. Netvrdím, že čo rana to zásah, ale ani nebolo treba plný zásobník na jednu plechovku :)
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Tak nejak si to aj ja predstavujem :) mas niekde link, foto? Dik :)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Klasicky Cmore da sa na nom menit velkost bodky vymenou led modulu, sam o sebe je vysoky, znese hrube zaobchadzanie,sapik, cokolvek, prezije ta,nestoji ako eotech a pritom ma tu istu odolnost, neni lepsi otvoreny kolimator, a za 200e ho kupis aj o pol noci, je to proste bojom overena vec, ktora nie je len nachvilu.

http://cmore.com/railway.html
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

C-more je na ronicko nizky, kazda kupa diody je investicia navyse a nesmiem zabudnut svietivost voci okolitemu prostrediu.
Ta je proste pre rapid shooting nedostatocna a kazdy, kto s nim strielal na priamom slnecnom ziareni si uvedomil, ze potrebuje slnecnu clonu, co je dalsia investicia a nehovorim o dostupnosti.
Battleproof equip je nadherna vec, ale to nie je to co zakladatel vlakna hlada za ucelom obcasnej rekreacnej strelby.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Rasto, ty si nam nejako zmudrel, co si pojedol? Na roniho moze byt nizky to nemam vyskusane ale ked na ar nie je ani tam by nemuselo byt, dostupnost ? Kolko ich chces? Na kedy ? Rastik ja cmora mam, ziadnu napodobeninu ala china , ani som len o tom necital alebo pocul, a nemam jeden, strielanie ti ide o tom niet pochyb ale nejako stracas sudnost pri predavani napodobenin, ja viem ze vies vybrat velmi slusne z cinskych nepodarkov tak aby sme boli spokojni, ale zas .... nemozes porovnavat neporovnatelne..akceptuj fakt rozdelenia a to seriozne veci a veci ktore mozno vydrzia comu uz nie vzdy zodpoveda cena. O kvalite cmora svedci aj ze oba co mam su z roku 97 oba boli osadene na samopaloch a brokovniciach... su tu a funguju... a tiez sa z nich len obcasne striela... Rasto zas sa tu neodejme...
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Ten cmore vyzara zaujimavo, dik za typ z praxe :)
Ja som v tomto uplny novacik, takze kazda rada dobra :)
Ale hadat sa nemusite, verim ze kazdy z vas ma svoje skusenosti so svojimi oblubenymi vecami a tak k tomu aj mozme pristupovat :)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Preco je toho tolko v inzeratoch? Problem je ten, ze ani cmore, ani eotech ani taiwan, si nevyskusas v praxi tak aby si si to skusil zodpovedne, nemusi ti sadnut nic z toho o com tu hovorime , nakoniec je to subjektivita co tu z nas hovori, co sa tyka toho ako dobre sa ten ci onen pouziva.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Duro nic zvlastne som nepojedo, teda ak neratam tie Cmory na ranajky :-)
Cmore je vyskovo robeny na M4 platformu.
Pozri sa aky mas vyskovy rozdiel medzi pazbou a upperom.
Je to cca 1cm a ten ti bude chybat na ronicku, lebo ten je zarovno.
Da sa pouzit, ale je to neergonomicke a moc sa budes hrbit.
V cechach ti to cina ukaze :-)[/u]
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Co poviete na tieto? Mozu byt ci treba vyssiu montaz?

http://www.optickysvet.cz/kolimatory/ko ... yle-zdarma

http://www.optickysvet.cz/kolimatory/ko ... yle-zdarma

Nasiel som to len tak narychlo z mobilu :)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

http://www.optickysvet.cz/kolimatory/ko ... yle-zdarma
tento ma Roman odomna co spominal a vyskovo sadne ako uliaty ako jeden z mala (vacsi ako sa zda).

Ten mini docter od meopty vyzera lakavo, len neviem ci na neho robia vysoku montaz, pricom za tu cenu by mala byt minimalne pribalena.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 11 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

v CR teraz je vraj dost dobry zatial vortex sparc nieco ako klon aimpoint microdot. cena cca. do 250 €, ak dobre prepocitavam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"