HK P30 - prakticke skusenosti

friendly_mclean

Príspevok od používateľa friendly_mclean »

strielal s oboma niekto? je ten dlhsi lauf pri strelbe evidentny?

.sm.
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Teoreticky plati cim dlhsia tym presnejsia :P
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa glock69 »

Můj názor je, že delší záměrná ovlivňuje přesnost střelby podstatně víc, než delší hlaveň. :lol:
eager_zhukovsky

Príspevok od používateľa eager_zhukovsky »

Chcel by som si kupit HK P30. Vyzera to byt favorit pre moje ucely. Chcem zbran, ktoru by som mohol obcas pohodlne nosit / kedze mam Acko /, ale hlavne aby bola presna, bezpecna a mala kultivovany chod / spatny naraz /. Neviete ci ju uz vyrabaju aj s nerezovym zaverom? Mam rad leskle veci.. Ak nie P30, aku altrenativy by ste mi vedeli poradit? D.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nie nevyrábajú. Teda aspoň doteraz som žiadnu takú P30 nevidel a to dosť často šmejdím aj po stránkach ako hkpro.com. Takže ak nerezový záver, potom USP Compact. Majú ho aj v Hermese na pulte cenu si kukni na webe, alebo im zavolaj. Mal som ho aj v pazúroch a vyzerá dosť dobre. Zvnútra je to vlastne to isté ako P30. Negatívom však je nemožnosť meniť pažbičky. Pozitívom manuálna poistka ovládaná tou istou páčkou ako vypúšťanie kohúta (poistka nahor - vypúšťanie nadol).
eager_zhukovsky

Príspevok od používateľa eager_zhukovsky »

aha, to je skoda. Znamy policajt mi vravel ze USP by nekupoval, ze je to starina. Tazke neviem ci su rozdiely len to, co si pisal. Na P30 sa mi paci pazba, prsote lepsie sedi v ruke ako USP Compact. Ak nie HK, vedel by si mi poradit nieco ine v nerez prevedeni podobnych parametrov? A co tak Sig Mosquito alebo K100 Silver?
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

Známi má pravdu nekupuj to je to starina a nekupuj ani Glocka aj to je starina a ani CZ a už vôbec nie Colt 1911 to už je vykopávka......
:D :D :D
Ale teraz vážne ,ja mám HK USP a som s ním na100% spokojný. Ak kúpiš HK nebudeš banovať, sú síce trošku moletnejšie ale to je len zvyk.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa kriznik »

jason1, kupuješ si zbraň kvôli nerezovému záveru, keď vyberáš medzi USP, komárom a kačenkou? Zo záveru mojej P30L, už začína zliezať povrchovka, ale mne sa patina páči, aspoň zbraň získa charakter. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kriznik, zlieza ti povrchovka? Nepoužívaš náhodou nylonové púzdro? Ak áno, asi si v návode nenašiel to čudné upozornenie, že zbraň nemá prichádzať do styku s nylonom.
:wink:
jason1: USP a starina? Chalani ti tu už niečo k tomu popísali. Zvnútra je USP tak dobre zmánkuté, že aj pri P 2000 a P30 sa HK drží konceptu z USP Compact (zmeny sú viac-menej kozmetické) a pri Mark 23, HK 45 a (myslím, že aj) P30 je to zas vo vnútri takmer všetko rovnaké ako pri USP. Pritom USP je svojim dizajnom nadčasovka. Keďže nim chceli osloviť hlavne amíkov má dosť konzervatívny tvar ale aj ovládacie prvky (výnimkou sú na iných zbraniach neobvyklé krídelká vypúšťania zásobníku).
:arrow:
Takže známeho sa spýtaj, či z USP vôbec strieľal, keď je to podľa neho taká starina. A vyberaj podľa seba. Zbraní s nerezovým záverom máš na trhu dosť - napríklad Sig-Sauer, ČZ, Berreta, ale aj K-100. A každá má niečo do seba. Najlepšie si asi vyberieš, keď sa budeš riadiť vlastným pocitom.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa kriznik »

Opotrebovanie sa prejavuje zosvetlením povrchovky na hranách záveru, neviem ako ďaleko to pôjde, ale ako som spomínal neprekáža mi to. Púzdro používam opaskové, otvorené, kožené Sickinger, predtým otvorené nylonové COP.

V manuáli píšu "Do not clean with Nylon...atd." Tak to sa dúfam nevzťahuje aj na nylonové púzdra, to by boli v HK trochu vyberaví. :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

jason1 napísal:A co tak Sig Mosquito alebo K100 Silver?
Silver sa myslim momentalne kvoli technickym problemom nerobi a vraj sa uz ani robit nebude. GP ho planuje nahradit nerezovym zaverom, ale nie je zname, kedy. Viac info najdes na GP fore.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kriznik, tiež mám Sickngera a odkedy ho mám, povrchovka je bez ujmy. Inak, podľa toho tvojho krátkeho popisu mám taký pocit, že ide o rovnaký problém, ako sa vyskytol na mojom USP.
Bol som najprv dosť prekvapený a myslel som si, že je to zlým strihom alebo vyhotovením nylonového púzdra Dasta. Glockári, čo majú Dastu iba nechápavo krútil hlavou, o čom točím. Až som náhodou narazil kdesi v návode na upozornenie, že by záver nemal prichádzať do kontaktu s nylonom. Nie je to však písané v súvislosti s nosením v púzdre, ale myslím, že v súvislosti s čistením.
:P
eager_zhukovsky

Príspevok od používateľa eager_zhukovsky »

ja som vyrastol a naucil sa strielat na CZ. Strielal som niekolko rokov bez ZP a teraz som si ho urobil. Preto si chcem kupit konecne vlastnu zbran. Kedze vzhladom na charakter svojej prace chcem nieco na obcasne nosenie, viem ze by som sa mal orientovat na compact a teda je to o kompromisoch. Cez prvy filter presiel HK P30, Glock 19 a K100. Som dohodnuty, ze pojdem s majitelom tunajsich pol.potrieb na strelnicu, kde si vsetky 3 vyskusam a rozhodnem sa ktoru vezmem. Moj prvy feeling je asi pre HK P30 kedze K100 je na nosenie velka a Glock nema zrovna nadcasovy dizajn.Kedze uz ale v druhom filtri uprednostnujem stainless a ziadna z tychto 3 taka nie je, doplnil som do vyberu aj USP Compact. Ak by existovala stainless HK P30, myslim, ze by som ju uz mal doma:). Co sa tyka Sig, nikdy som z toho nestrielal a ani bohuzial nepoznam nikoho, kto ju ma. U nas v polovnickych potrebach / Zilina / to nedrzia a objednavaju len na zakazku, kedze je to vraj drahe, a teda sa to neda vyskusat. Dizajnovo su to ale pekne kusky, paci sa mi P239 SAS, P229 SAS, Mosquito two tone, P220 Carry SAS a P220 Carry Elite Stainless. Su niekde na nete cenniky resp. recenzie? Mate niekto s tym skusenosti?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Sig nie je až taký drahý. Plasťáky od Siga vyjdu ako HK (SP 2022) či dokonca ako Glock (P 250).
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

jason1 napísal:Dizajnovo su to ale pekne kusky, paci sa mi P239 SAS, P229 SAS, Mosquito two tone, P220 Carry SAS a P220 Carry Elite Stainless. Su niekde na nete cenniky resp. recenzie? Mate niekto s tym skusenosti?
Jack napísal:Plasťáky od Siga vyjdu ako HK (SP 2022) či dokonca ako Glock (P 250).
Vyberam z cennika Alltecu, ktory som dostal v aprili 2008 na IDEBe. Cennik bol platny od 15.5.2008, su to MOC s DPH:
P239 ......................... 25000.-
P229 ......................... 35000-36000.-
P220 ......................... 32400-34000.-
SP2022 ..................... 26000.-
P250 DCc .................. 23990.-

P239 a P229 su s nerezovym zaverom, pri ostatnych to nie je vyslovne uvedene.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"