Obranná zbraň - pomoc pri výbere

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

janesk,
to je OK, ved na to tu mame forum, aby sme diskutovali a zaujemcovia o ten alebo onen obranny prostriedok si urobia nazor. Ved ako by to vyzeralo, keby tu boli 2 prispevky, jeden ANO, druhy NIE!!! :lol:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Janesk, mohli by sme si tu donekonečna vysvetľovať svoje stanoviská a uvádzať nové a nové príklady. Aj s tým testom, na ktorý nás odkazuješ, je to dosť pofidérne. Hold, obaja - obranca aj útočník sú pripravení a sotva pôjdu na doraz, ako by tomu bolo na ulici. Je to podobné, ako keď ja dokážem pri tréningu parádne vyblokovať ruku z nožom, vykrútiť, zapáčiť a... Lenže to je pri tréningu, kde nik nebojuje o život a kde každý vie, o čo pôjde. Skúsiť to na ulici, je dosť možné, že som mŕtvy muž.
:evil:
Takisto sa tu môžeme baviť o cvičencoch wing-tsun z klubu tvojho známeho, že akí sú to parchanti, nič to nemení na tom, že páchatelia z čiernej kroniky v drvivej väčšine nie sú cvičencami nejakého bojového umenia. To je to, o čom som hovoril. To je proste fakt vychádzajúci z empírie. S tým tasením som to samozrejme tiež skúšal, i keď nie s plynovkou. A ver, že mať teleskop reverzne schovaný za predlaktím je určite pohodlnejšie ako mať kvér vo vrecku, či rovno na opasku. Nie som si však istý, či si to reverzné držanie nevysvetľuješ po svojom a nečakáš, že ho mám azda schovaný v rukáve alebo kde... Normálka: reverzný úchop v dlani, ak je teleskop rozložený, tak celou dĺžkou je schovaný za predlaktím.
Aby som to z mojej strany uzavrel, povedal som ti svoj názor, ty si povedal svoj. Aj keď v niektorých veciach sa zhodneme, ku konsenzu asi neprídeme. Stále mám ten pocit, že na niektoré veci máš vlastný pohľad, ktorý som predtým označil za "skreslený" (pravda z môjho pohľadu :lol: ) V každom prípade, fajn, že o tom máme kde diskutovať a že nás to naozaj zaujíma.
:wink:
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Jack : no veď my sme sa ja bavili o situácii v ktorej je obranca pripravený na obranu, tak o čom je reč? ( ak by napadnutý nečakal útok ktorý sme uvádzali, tak by v podstate nemal žiadnu šancu sa brániť a ujma na jeho zdravý resp.živote by bola takmer istá.)
Píšeš … ///„Hold, obaja - obranca aj útočník sú pripravení a sotva pôjdu na doraz, ako by tomu bolo na ulici. Je to podobné, ako keď ja dokážem pri tréningu parádne vyblokovať ruku z nožom, vykrútiť, zapáčiť a... Lenže to je pri tréningu, kde nik nebojuje o život a kde každý vie, o čo pôjde. Skúsiť to na ulici, je dosť možné, že som mŕtvy muž.“/// … No ty vieš o nejakej organizácii ( či už výcvik špeciálnych jednotiek atď) alebo klube v ktorom sa učia sebaobranu a trénujú to na doraz tak, že ide o život? No asi nie. Ale nechceš snáď povedať, že keď nejdú na doraz a nejde tam o život tak je to len strata času? Skôr by som povedal, že nikde som nevidel tréning alebo simuláciu napadnutia s takým nasadením v ktorom by bol niekto ochotný si dať do tvare nastrieľať slzný plyn ako dotyčný na videu na ktoré som vás odkazoval. Mimochodom pozri si to video ešte raz a všimni si ako ten útočník ide na obrancu. ( pri výstrele a zásahu plynom zakloní hlavu a ešte sa snaží čo najviac dostať sa k napadnutému stým, že sa oháňa s nožom s evidentným úmyslom ho zasiahnuť) ale plyn najpravdepodobnejšie len CS ho prinútil od toho upustiť.( pridajme si ešte ak by ten plyn bol nonivamid ) No ja by som sa na to nedal už ani teraz. A to som už skúšal kade čo čo sa týka simulácii v sebaobrane. :D
K tomu teleskopu. Viem presne ako si to myslel držať ho reverzne schovaný za predlaktím. Ak ti je to pohodlnejšie a nenápadnejšie ako mať ruku napr. vo vrecku a držať plynovku pripravenú použiť a to sa ti zdá menej pohodlné, máš môj obdiv. :roll: Ale to je tvoja vec. Na záver snáď len jednu priateľskú radu ti dám. (pretože sa mi zdáš ako pohodový chlapík :D ) Ak by si niekedy zažil takú situáciu a niekto by na teba vyrukoval s nožom a ty by si držal spomenutým úchopom tel. obušok, tak ak sa ti bude dať ujsť tak utekaj a to myslím ozaj vážne. Nehazarduj tak so svojim životom ! (máš len jeden) A ja by som nerád prišiel o možnosť si tu popísať a povymieňať si názory s niekym takým ako si Ty (((to myslím len v dobrom))) :!:
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

Ako píšete všetko záleží od okolností, sfetovaného černocha nezastavil ani policajt po niekoľkých zásahoch s .357 Magnum, mal nepriestrelnú vestu a útočník pištoľ cal. 22, trafil ho jednou ranou do nechráneného mieta a trafil tepnu. Policajt mŕtvy :( .....možno plynovka by to sravila :lol:

Tak plynovkári....jedno zaujímavé video: http://smotri.com/video/view/?id=v3607768972

Myslím, že niet čo dodať... :lol: :lol: :lol: :lol:

Kto chce plynovku a bolo mu poradené, nech ju nekupuje a aj tak spraví po svojom a kúpi, tak tomu sa hovorí životný omyl.....

Veľa šťastia s plynom....
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Fugaga / to je pravda. Všetko záleží od okolností. Ale zas nemôžeš myslieť stále na to, že príde to najhoršie. Potom by ani policajti nemali nosiť zbraň ale chodiť rovno na tanku. “ veď čo ak príde nejaký feťák a nezastaví ho krátka palná zbraň “. Takto mi pripadá tvoje zmýšľanie podľa toho čo píšeš.
To video... čo ma podľa teba spoločné s témou ktorá sa tu rozoberá? Ty snáď vidíš že to mal v rukách plynovku? Neviem možno mi niečo ušlo. Ja som len videl chlapca ako máva na niekoho nejakou pištoľou a nebol schopný ju použiť alebo to nebolo možné ( možno to bola len replika alebo airsoft ) a následne dobre vyfasoval aj s kámošom.
eager_euclid

Príspevok od používateľa eager_euclid »

Kto ma skusenosti so znackou KIMAR? Ako je na tom v porovnani s BRUNI?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Janesk, už som to chcel vzdať, lebo nech ti napíšem čokoľvek, tak sa to miesto serióznej argumentácie budeš snažiť relativizovať. Písal som ti ja, písali ti ďalší, zrejme nik ťa nepresvedčí, že plynovka je oveľa viac nebezpečná hračka ako seriózny obranný prostriedok.

Ale pozri sa do rubriky "Udalosti", práve dnes tam pribudla jedna taká, ktorá dobre ilustruje, kto všetko si s obľubou kupuje plynovky a na čo všetko ich zneužíva. Sám som stretol podobných *ujov a aj preto sa na plynovky pozerám s dešpektom. Ako tak čítam v tomto fóre, nie som sám. Česť výnimkám, ale väčšina majiteľov ich má najmä na machrovanie a nezdráha sa ich použiť - veď je to len plynovka, nesmrtiaca zbraň.

Zo všetkého najviac sa obávam, že raz nejaký debil na mňa vytiahne plynovku a ja nebudem vyčkávať tak dlho ako skemro, či komu sa to už prihodilo. Potom, keď bude debil ležať v mláke krvi a ja sa budem snažiť nepogŕcať, tak ma bude dúfam ešte niekto presviedčať, jak dobrá je plynovka na sebaobranu, lebo to videl na videu, či skúšal na kamarátovi.
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

janesk: Netreba myslieť na najhoršie to je pravda, ale v tých súvislostiach, v ktorých Ty pre to aby sa to najhoršie nestalo nemôžeš nič urobiť.....myslím si, že tvoja úvaha nie je celkom na mieste, pretože , že môj život je to najdôležitejšie a najcennejšie čo mám a urobím všetko pre jeho ochranu, resp. všetko čo urobiž môžem. To znamená použijem to najúčinnejšie čo mi zákon povoľuje. Samozrejme v tanku chodiť nikto nebude, lebo to nedovoľuje zákon o pozemných komunikáciách a spústa ďalších predpisov a tiež je tam plno ďalších aspektov prečo nie... Ale ide o to eliminovať riziko na najväčšiu možnú mieru čo s plynovou nebude to pravé orechové.

K videu: Áno kvalita videa je dosť slabá no niečo ako dym som tam aspoň sa mi zdá videl...ale možno nie... ale aj keby vystrelili, tak neviem neviem boli tam tuším traja a s tým počítať asi treba. Jednoducho zbraň slúži nie len na ochranu mojej osoby, ale aj na ochranu mojich blízkych. Neviem či by som s niekým riskoval s plynovou a v lepšom prípade by sme tak dostali nakladačku dvaja ako na videu. V živote sa môžu naskytnúť rôzne situácie, kde napr. aby bola obrana účinná budeš musieť strieľať aj na väčšiu vzdialenosť ako na tri metre, čo ak útočník bude v kryte? Neviem či by si nemal v takej situácii radšej v ruke ostrú zbraň. V tomto prípade určite neplatí kto šetrí ma za tri...možno tak po papuli.

A ešte jedna otázočka... neviem možno som prehliadol, prečo práve plynovka??? Je to otázka financií, alebo lenivosť urobiť si ZP? Inak mi to celé nedáva zmysel. Náboj do plynovky je niekoľkokrát drahší a okrem toho si jednoducho človek aj zastrieľa na strelnici a má koníček. No pri plynovej ma to využitie okrem toho, že expanduje plyn niekomu do tváre nenapadá. Samozrejme so všetkým treba trénovať aby si to vedel v strese použiť, takže je to hlavne o tréningu.

Ako sa hovorí šťastie praje pripravením.....
Naposledy upravil/-a inspiring_haslett v 21 Apr 2008, 22:46, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

jo vyckaval som, mal som blok rozstrielat decko. Ale este som mal tolko rozumu ze som si kril chrbat a vdaka mojmu presunu som zistil ze ma plynovku. :evil: :evil: :evil:
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 17 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Ako sa vlastne da spoznat plynovka? Myslim v momente ked niekto nou mieri do tvare. ja som ziadnu v zivote v rukach nemal, takze neviem. Totizto kaliber je vacsinou 9mm, takze diera by mala byt cca rovnaka, mysim ze hladat ci to ma vyvrt asi neni cas. Casto su to taktiez kopie realnych zbrani. Ja neviem ci by som to spoznal, keby daco.
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Jack: ja dobre viem čo mi chceš povedať a netvrdím, že mať pri sebe plynovku nieje riziko toho, že možes schytať od niekoho olovo do tela. Naše diskutovanie sa ale pred tým točilo hlavne o účinnosti plynovky a tvojho tebou dosť preferovaného tel obušku. Ale nechajme to tak. Už ma to nebaví niekomu vysvetľovať ako čo myslím.
Čo sa týka tej udalosti.... to akože si plynovku kupujú len parchanti? Aha.. tak ostrú zbraň potom majú len dobraci? Predstav si, že by taku zbraň mal ten dotyčný. Či už legálne alebo nie. Asi by mladík nebol len vyľakaný. Ale asi relativizujem však?
Keď na teba vytiahne niekto plynovku a ty ho odkúriš je to jasná NO. Zas zober si to tak, že ak by vytiahol ostrú tak nám tu o tom už asi písať nebudeš, ponevač budeš s veľkou pravdepodobnosťou Dead. ( priebeh …. chlap vytiahne zbraň. Ty reaguješ a tasíš. Čo myslíš, že on spraví? )

fugaga: máš samozrejme pravdu. Snáď len by som chcel vedieť ako by si sa s ostrou bránil ak by nejaký feťak na teba vybehol len tak si udrieť. A ty by si nebol nejaký zdatný bojovník. Myslim, že s plynovkou by bola situácia vyriešená asi zmenším problémom či už s pohľadu zákona alebo svedomia, že si do niekoho našil guľu.
To video... no ja som tam nič podobné dymu nevidel sorry. Ani žiadny výstrel som nezaregistroval. Tak ťažko mi je usudzovať čo to v rukách vlastne mal. Možno aj ostrú ale bol si vedomí, že útočník nemal žiadnu zbraň a nestálo mu to za to aby šiel sedieť ( nakoniec nik neviem za čo bola tá bitka)
Na záver ešte pripomeniem to čo som už raz písal. Ja niesom žiadny zástanca plynoviek a vonkoncom nie odporca ostrých zbraní (o moju ochranu sa stará G19 :D ). Len som chcel poukázať na to, že ak je plynovka v správnych rukách a použije sa s rozumom ( ako každá zbraň by mala byť ) môže to byť dobrá účinná zbraň.
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

janesk: Pozri máš svoj názor ok beriem... rob ako chceš. Neviem z čoho usudzuješ že nejaký feťák si len tak odskolčí si jednu udrieť. Ako čítam, tak sa venuješ práve bojovým športom nacvičuješ tu obranu proti nožu at´d. To si myslíš, že ti dá jednu a skončí, alebo prečo Ja ako slušný občan by som sa mal nechať na ulici niekým fackovať a kde je povedané, že ostane len pri tej facke, nezabúdaj, že taký feťák určite nejde dať len tú nejakú facku, resp. si udrieť, asi mu pôjde o to Ťa poriadne rozkopať aby bola zábava, alebo bude chcieť môj majetok. Prečo by som sa mal vzdať tej výhody, že mám pri sebe zbraň. Také, že facky a len také udretia padajú v krčme a po nejakej hádke medzi normálnejšími ľuďmi...ak niekomu nič nerobím ani ho neurážam, neprovokujem, tak ide asi o niečo iné....alebo myslíš skínov? Tam som si nie celkom istý či náhodou nedostaneš s boxerom alebo s nožom do brucha. Tak sa už spamätaj konečne. Sám máš G-19....prečo či Ti potom nestačí plynovka ke´d je taká učinná? Zver jej svoj život....píšeš, že život je len jeden a spomínaš účinnosť plynovky.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

Pani, jednu poznamocku:
To ked na niekoho vytiahnem ostru zbran, to neznamena, ze idem hned strielat!!!
Existuje este hrozba zbranou, popripade uder so zbranou. Mna keby niekto napadol, vytiahnem zbran a pokial situacia neje taka zavazna, nebudem hned kropit... Verte mi, ze aj taky uder je dost presvedcivy prostriedok. A ked nepomoze, tak zacnem zvazovat aj to, ze po tom jeden pustim...
inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

tak tymto si ma dostal!!! :shock: to ja by som sa asi na hrozbu zbranou v zivote nespolahol!
si predstav situaciu, chlap na teba vytiahne noz, ze chce prachy a ty na neho vytiahnes gun, ze "stoj lebo strelim!" :?:
to mi pride ako najlepsi sposob ako prist o gun aj zivot v jednom momente!
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Fugaga : Jasne, že mam svoj názor. Nikomu ho ale nevnucujem ako si môže niekto domýšľať. Len ho tu prezentujem ako každý lebo si myslím,že toto fórum je na toto vhodne miesto. Tým feťákom som nemyslel len nejakého narkáča ale aj podguráženého mladíka alebo zakomplexovaného nafúknutého „namakanca“ ktorý ma sem tam chuť dokázať okoliu jeho odvahu a silu. Proste každého od koho môžeš vyfasovať na ulici.
Nie nemyslím si, že po jeden rane ma nahá tak a nedokope ma na zemi. Lenže ty to nemôžeš vedieť a kým nemá zbraň tak neviem či by si pred súdom obhájil NO ak by si použil na neho ostrú zbraň.
To že mám zbraň na ochranu je len kôli tomu, že som si ju zadovážil hlavne na športovú alebo presnejšie povedané relaxačnú streľbu ktorú chcem brať hlavne ako hobby a myslím, že už len pre tú investíciu sa oplatí ju zúžitkovať aj na tú obranu. Ak by sa jednalo výlučne o obranu neinvestoval by som do ostrej zbrane určite. Tú by som použil len v prípade ak by mi šlo o život. Ja sa držím ale názoru, že ak ťa niekto chce odpraviť na druhý svet tak to aj spraví či už máš zbraň alebo nie a to akúkoľvek. Áno život je len jeden a tiež by nebolo bohvie čo ho zbytočne presedieť vo vezení len za to že niekto si chcel udrieť alebo si zobrať od teba hodinky alebo peňaženku a pri tom sú aj iné možnosti ako vyťahovať skutočnú zbraň.
Ak mám byť úprimný to čo píšem do tohto fóra, hlavne do tejto témy je hlavne preto, že veľa držiteľov ZP a zbraní sa tu prezentuje dosť povýšenecky naznačujúc aký sú tí čo majú plynovky ubožiaci a blbci a že ich niekto zastreli, že to majú len na vyťahovanie atď. A mne to prišlo nefér . Veď len pozrime si správy a spravme si obraz so štatistík koľko ľudí je zabitých s ozajstnou zbraňou a koľko je zabitých kôli nejakej plynovke. Takže nehádžme všetých do jedného vreca. Veď ani nám držiteľom ZP sa nepáči názor väčšiny okolia, že každý čo má zbraň je zlý . A to pri pohľade na tie správy majú aj dôvod sa to domnievať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"