Náboje do SA58 7,62 x 39

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

takze som bol dnes v Castej vyskusat tie Aresy...

no a teraz neviem :?

mal som 2 rozne sarze, jedna s datumom 10.3.2009 , zelene strely , oznacene ako SLABE , druha s datumom 3.6.2009 , cervene strely oznacene ako silnejsie.

Tie slabe boli uplne naprd, cca 3/4 z nich mi poriadne neprebilo kosu, pravidelne ostavala nabojnica nastorc a musel som vybijat, vytriasat..no opruz. Presnost bola na moje pomery dobra. rana o poznanie slabsia ako Barnauly.

Tie druhe boli o poznanie silnejsie, prebijali bez problemov. Rozptyl lepsi ako u slabsich..ale :
z 30 vypalenych ran sli asi 3 alebo 4 uplne dokelu a naplocho. Vacsina sla od zamerneho bodu mierne vpravo a urobila pekne male okruhle dierky a tych par slo dolava a urobilo pekne pozdlzne placate diery a ja neviem preco :?:
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa scar »

vzdialenost?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

50m , dlhy post v castej.
s otvorenymi mieridlami, za stolom , oprety laket.. rozptyl lepsich poloziek okolo 10cm , obcas 20cm (10ranove polozky, bez tych co leteli evidentne sejdrom) . ja viem nic moc, ale ja nie som ziaden extra snajper :D

dost ma rozhadzovalo to , ze som pri strelbe s tymi slabsimi skoro furt vytriasal nabojnicu spod zaveru
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

roman napísal:takze som bol dnes v Castej vyskusat tie Aresy...

no a teraz neviem :?

mal som 2 rozne sarze, jedna s datumom 10.3.2009 , zelene strely , oznacene ako SLABE , druha s datumom 3.6.2009 , cervene strely oznacene ako silnejsie.

Tie slabe boli uplne naprd, cca 3/4 z nich mi poriadne neprebilo kosu, pravidelne ostavala nabojnica nastorc a musel som vybijat, vytriasat..no opruz. Presnost bola na moje pomery dobra. rana o poznanie slabsia ako Barnauly.

Tie druhe boli o poznanie silnejsie, prebijali bez problemov. Rozptyl lepsi ako u slabsich..ale :
z 30 vypalenych ran sli asi 3 alebo 4 uplne dokelu a naplocho. Vacsina sla od zamerneho bodu mierne vpravo a urobila pekne male okruhle dierky a tych par slo dolava a urobilo pekne pozdlzne placate diery a ja neviem preco :?:
Tieto robia aj 5,45 ...
Lenže tie sú už na to aj vyvinuté ...a používané pre boj na krátku vzdialenosť s väčšou kapacitou zásobníka .

Účel tohoto streliva je jasný - pri zasiahnutí cieľa s väčšinou stane to , že nedochádza k čistému priestrelu ale práve naopak . Tým pádom si predstav , ak Ťa trafí taký malý kúsok kovu plochou stranou povedzme do ruky . Vezmeš si ju , dáš pod pazuchu a funguješ ďalej ..
Tak to teda určite ... :lol: V tom momente si vyradený z boja ...

AK-74 byla zavedena do výzbroje v 70. letech. Používá nové střelivo ráže 5,45 mm v reakci na nový standardní náboj NATO v ráži 5,56 mm. Toto střelivo, někdy také nazývané mikrorážové, má výhodu v minimálním zpětném rázu a zdvihu zbraně při střelbě. Účinnost náboje je dána vysokou rychlostí střely, která při zásahu ztrácí stabilitu a působí rozsáhlá zranění.
Možno pre zmenu slabšia prachová náplň spôsobuje takéto zmeny ...

Upravené na základe upresnenia informačného toku .... :wink:
Naposledy upravil/-a arminius v 02 Aug 2009, 10:31, upravené celkom 1 krát.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Arminius to o tom rotovani si dufam myslel ako vtip. Radsej to vymaz lebo ked si to precita niekto kto tomu nerozumie, mohol by to zobrat vazne.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

DUSO

čiže ešte raz .....a nie je to len z mojej hlavy .... :wink:
Účinnost náboje je dána vysokou rychlostí střely, která při zásahu ztrácí stabilitu a působí rozsáhlá zranění
http://www.military.cz/russia/weapons/g ... snikov.htm
Literatura:
ŽUK A.B.: Pušky a samopaly, Naše vojsko, Praha 1992
PHILIP C.: Nejslavnější pěchotní zbraně, Svojtka a Vašut, Praha 1997
Časopis Střelecký magazín
P.S. :
Vyjadroval som sa o tom rotovaní asi veľmi hovorovo , ale význam slova je ten istý ....
A kto tomu nerozumie , nech sa učí ..tak ako aj ja ... :wink:
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

No dobre tak ja ti to vysvetlim. Strata stability strely je sposobena jej dopadom na ciel. Je to uvedene aj v tej tvojej citacii. Precitaj si to znova. Ak sa strela pocas letu zacne otacat po inej, ako pozdlznej osi, je pruser. Tym totiz strati presnost. A sam uznas, ze strelivo ktore sice sposobuje devastujuce zranenia ale neda sa s nim nic trafit (a ak tak iba nahodou) je na ...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Diky Roman za test.
Toto som potreboval vediet.
Predstav si, ze by si si kupil 1000ks zelenych a po kazdom zavada.
To v tom arese netestuju a nerucia za svoju pracu!!!!!
TO TU UZ NIKTO NIC NEGARANTUJE?
O tych rotujucich som uz pocul, ale na male vzdialenosti do 50m to nie je problem, horsie je to uz za hranicou 50m co nie je na 58 ziadna vzdialenost.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Rasto napísal: To v tom arese netestuju a nerucia za svoju pracu!!!!!
TO TU UZ NIKTO NIC NEGARANTUJE?
Rasto, trosku menej emocii hadam :D

praveze to co som vcera robil bolo testovanie, presne za tym ucelom som tu krabicku zelenych dostal. Zjavne som nebol jediny s tymto problemom, ked medzitym zacali robit silnejsiu laboraciu.
Mozno vo viac zabehanej zbrani, so slabsou pruzinou by to prebijalo bez problemov, v opakovacke by to mohli byt fajn.

Vacsie starosti mi robia tie nestabilne cervene, to by sa stavat nemalo.

Arminius : konstrukter, ktory by v Rusku umyselne vytvoril naboj, ktory sa zacne prevracat POCAS LETU este pred narazom do ciela by asi vyhral 12rocny studijno-rekondicny pobyt v gulagu...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Roman uz som to rozdychal ;-)

Len rozmyslam, ze s cim strielaju na sutaziach ked s osvedcenym vojenskym strelivom nemozu a prebijane robia chu....
To snad kupuju polovnicke za nekrestanske peniaze?
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Rasto toto by som moc nerozoberal.
K strate stability dojde, ked sa projektyl vo vyvrte dostatocne neroztoci. Bud ma mensi priemer, je makky material alebo je privelka prachova napln a tym padom privelka rychlost v hlavni. Potom sa gula strhne. Od aresakov to bude chciet doladit. Zjavne je v niecom problem. Ja by som s tym na trh nasiel pokial by som si nebol isty, ze je to OK. No ale treba im priznat pochvalu za to, ze sa snazia a dali sa na neprebadanu cestu neplastovanych striel v modernych puskovych nabojoch.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Duso ved ja som rad, ze sa snazia i snaha sa ceni, ale nie pokial si kupis hotovy produkt a on nefunguje. Keby mi dali 1000ks na testovanie, na fore by som nepovedal ani makke F, ale oni to maju ako zarobkovu cinnost a vz.43 asi nebude moderny puskovy naboj :-)
Ide len o to ze sa chopili prilezitosti po zisteni ze nadsencov s 58kami je viac nez dost a chcu vyplnit medzeru na trhu.
Ja osobne by som chcel ist na sutaz bud Tri-gun alebo zo samonabijacej pusky, len nemam ani treningove ci sutazne strelivo a preto ma to trosku hneva.
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa spotter »

Koľko stoja tie Aresovky 7,62x39?
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Ked si zoberies kedy boli vyvinute v sucasnosti pouzivane naboje do utocnych pusiek, tak vz. 43 je jeden z najnovsich. Ares vyuziva svoj monopol na trhu a pomerne prijatelne ceny svojich vyrobkov. Ako som uz pisal, sam by som nevysiel natrh s neoverenym strelivom. Aj ked je mozne, ze sa im v testoch problem s nestabilitou strely nevyskytol. Avsak na WFC v Klastore pod Znievom som videl, ze aj lugre im padaju na plocho a to na cca 7 metrov.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

priamo u vyrobcu presne tolko co prebijanec .45ACP :) podla mnozstevnych zliav kazdeho konretneho sudruha

v obchode 23centov za kus, len o 2c menej ako Barnauly
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"