Barrett M82 (50BMG)

eloquent_rosalind

Barrett M82 (50BMG)

Príspevok od používateľa eloquent_rosalind »

Kde sa da kupit tato zbran? Dovaža sa tato zbran do Sk alebo Cz
Naposledy upravil/-a eloquent_rosalind v 16 Feb 2008, 17:02, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nemal si náhodou na mysli BARRETT?

Hodláš viesť súkromnú vojnu? :lol:
eloquent_rosalind

Príspevok od používateľa eloquent_rosalind »

haha sorac chybicka se vloudila.
a nie len ju chcem kupit mas dake info o moznosti kupy?
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Na Slovensku ju isto nekupis, aj keby sa ti to nahodou niekde inde podarilo, v SR ju nepouzijes, kvoli vykonu streliva.
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

Veľký výkon okolo 12 500 J a na Slovensku je len pár strelníc s potrebnou dĺžkou aby to stálo za to a aj tie sú vojenské. Inak cena v USA je $7,999.95 bez optiky a k tomu potrebuješ poriadnu optiku :lol:
inspiring_heyrovsky

Príspevok od používateľa inspiring_heyrovsky »

Heh este mi povedz, ze to chces na obranu....Ved tato puska ti jednou strelou rozmeta nahrobny kamen...A vobec, je to puska z najväcsim kalibrom a silou aku som kedy videl aj ked iba na obrazkoch....
(To stastie podrzat si ju na vlastnych asi nikdy mat nebudem)
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

A vobec, je to puska z najväcsim kalibrom a silou aku som kedy videl aj ked iba na obrazkoch....

Tak skús mrknúť toto http://www.youtube.com/watch?v=LFzTbq0CY24
:D :D :D
inspiring_heyrovsky

Príspevok od používateľa inspiring_heyrovsky »

Sorac sekol som sa, som myslel ako velkost naboja...Tato zerie naboje podobne ako velke gulomety..No mal som dost ked v jednej recenzii baci vytiahol naboj od kalasnikova strelil do nepriestrelnej vesty, potom k nemu prirovnal to cudo gulometne...Fest rozdiel.... :D
inspiring_heyrovsky

Príspevok od používateľa inspiring_heyrovsky »

Inac v tomto mam trocha zmätok.. O zbane som sa zacal zaujimat len nedavno a taka ze otazka....

Viem aky je to kaliber trebarz 9mm, 5,56 mm, ale aky je to kaliber .50, vysvetli mi to niekto pls ? Diki...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Propolis

. 50 alebo .38 sú kalibre v palcoch. Na hodnotu v milimetroch sa kaliber prepočítava tak, že 1 palec (25,4 mm) sa vydelí číslom 100 a výsledok sa vynásobí číslom za desatinnou bodkou príslušného kalibra; napríklad pre kaliber .40 sa násobí číslom 40:

(25,4 mm / 100) x 40 = 10,16 mm

Prepočet máš tu http://www.e-zbrane.sk/index.php?option ... 8&Itemid=1
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Kazdemu funguje mozog inak. Pre mna je jednoduchsie to pocitat tak, ze kaliber v palcoch vynasobim 25,4.

cize .40 bude 0.4 x 25.4 = 10,16 mm

Da sa to samozrejme aj matematicky ziskat z vypoctu co napisal Panzer:

(25,4 / 100) x 40 = 25,4 / 100 x 40 = 25,4 x 40 / 100 = 25,4 x 0.4 :D
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

V tej tabuľke sú chyby. Nedá sa označenie kalibru v palcoch presne prepočítať podľa vzorca na mm, lebo nie vždy to funguje. Ale na také nejaké orientačné prepočítanie povedzme. :wink:

Inak čo sa týka anti materiálových pušiek je tu ešte aj NTW 20, ktorá používa náboj do lietadlových, alebo palubných kanónov ráže 20mm . Inak český FALCON používa náboj 12,7 x 108, BARETT M82 používa .50 BMG (12,7 x 99). Niekde som videl odfotenú aj pušku na guľometný náboj 14,5 x 114 ktorý by mal mať E0 okolo - 30 000J Prebíjalo to na 100m oceľ. plech o hrúbke nejakých 70 mm. Strela samozrejme priebojne-zápalná.
inspiring_cerf

Príspevok od používateľa inspiring_cerf »

skus si pozriet cesku 12,7: http://www.zvi.cz/vyrobni-program/falcon.html
polsku (ta sa mi mooc paci):http://www.zmt.tarnow.pl/produkcja_wojskowa/wkw.html
a aeste madari tiez nieco vyrabaju ale ta byzera jak pozvarane lesenarske trubky no hruza :D A ak chces vydiet falkona maju ho v ziline v predajni na komeskeho ulici aspon myslim ze je to on.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Vyrába sa toho kopa. Aj vo väčších kalibroch ako je .50 BMG alebo "ekvivalent RVHP"* 12,7 x 108 mm. Niečo vyrába napr. rakúsky Steyr. V kalibri .50 BMG vyrába flinty kopa výrobcov - už spomínaný Ronnie Barrett (ten na svojej webovke predstavil aj pušku v 25mm), tiež český ZVI (Falcon), srbská Zastava (Black Arrow - Crna Strela), švajčiarsky AMSD Nemesis, juhoafrické Truvelo, Frantíci zas majú... no nefím jak sa volá. Rovnako si nespomeniem ani na ďalšie, ale je toho pomerne veľa. Svoje modely majú Rusi, briti snáď tiež AW. Múdre hlavy tvrdia, že anti-materiálové pušky (medzi, ktoré sa dajú už zaradiť aj tie v kalibri .50 BMG) zažívajú renesanciu po desaťročiach stagnácie. Tak či onak... škoda, že u nás si najmä kvôli výkonu streliva (niektoré laborácie majú E až 20 000 J) človek musi nechať zájsť chuť.
:P
Pokiaľ ide o puškové kalibre, treba sa pozrieť na:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_rifle_cartridges
Mne to kedysi pomohlo lepšie sa zorientovať v rozmeroch a výkone streliva. A kto chce, nájde tam aj podobný zoznam pištolových kalibrov.

*Oprava: nie ekvivalent RVHP, ale Varšavskej zmluvy.
Naposledy upravil/-a Jack v 20 Aug 2008, 05:13, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa djuri »

Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"