Evidencia zbrane na ZP sk. F

Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

v zakone je "dve najmenšie spotrebitelske balenia" ....
inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

yarco napísal:
pietro32i napísal:len nejak nerozumiem tej poslednej vete
Máš 9Luger a plánuješ kúpu niečoho v povedzme .40SW?
Kúpiš si 2 krabičky .40SW na ZP F a nemáš problémy s testovaním zbraní kamarátov či ochotných spolustrelcov zo strelnice.
Ak tie 2 krabičky nemáš, každú zbraň budeš skúšať s iným strelivom a riešiť, či ti dotyčný strelivo daruje, vymení alebo predá.

Verzia so ZP-F je IMHO oveľa elegantnejšia a pohodlnejšia.

to mi preco nikto neporadil???????? vcera som si podal ziadost a uviedol som tam iba Acko :((((((((((


keby som tam zavolal, myslite si, ze by mi to dopisali do ziadosti?
alebo musim pockat, kym urobim skusky a potom jak kreten ziadat o rozsierenie????
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Peter Elektro napísal:v zakone je "dve najmenšie spotrebitelske balenia" ....

Jj už som si to pozrel takže 2ks :D
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

pagy: skus sa opytat na policii co s tym prinajhorsom si po prevziati ZP iba rozsiris skupinu a hotovo.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ja mám tiež Fko, a tiež som si už raz kúpil dve maloobchodné balenia 7,62x39 aby som nemusel toľko platiť na strelnici. Keďže v obchode si ma zapísali, tak som nemohol predsa utajiť dva balíčky patrónov, tak som si samozrejme odložil blok a zapísal do evidenčnej knihy ako 40 nábojov príjem do evidencie a hneď aj 40 nábojov výdaj z evidencie ( vystrieľané na strelnici XY). Ak si na strelnici robili seriózne záznamy, isto majú tam aj to, že som mal požičanú SA58 a isto mám aj svedkov. Či je tá evidencia v knihe kóšer, to neviem. Možno ma pri inšpekcii popoťahujú.
inspiring_davinci

Príspevok od používateľa inspiring_davinci »

...
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Mam jednu otazku..

Udajne uz zmyzol zo zakona pojem vojensky naboj resp vojensky povod.(vojenske znacenie)
Svojho casu nan bolo treba podla mojho nazoru zbytocnu vynimku (do 40mm)ktora stala 100E?.. Otazka teda znie: moze mat zberatel bez vynimky strelivo vojenskeho povodu napr svietci,priebojny....?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Wildcat: je možné že ti niekto poradí aj fundovanejšie, ale to strelivo bude zrejme spadať aj pod zákon o obchodovaní s vojenským materiálom, čo sú zas iné podmienky, plus aj v súčasnom zákone o zbraniach a strelive sú obmedzenia na strelivo ktoré uvádzaš, napr. strelivo s tvrdosťou nad 43 hrc je zakázané strelivo (priebojné) a ešte aj ten svietiaci náboj by mohli považovať za zápalný (čiže zas zakázaný), keďže sa tieto vlastnosti občas prelínajú.
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

fuh..no popytam sa v klube..

Len pri tychto obmedzeniach sa straca pravy zmysel skupiny F co sa tyka streliva..Preco by zberatel nemohol vlastnit jeden kus zakazaneho streliva bez toho aby musel mat nejaku vynimku?Aj ta ho obmedzuje do kalibru 40mm..

Pochopim ze bezny clovek co ma B,E nemoze vlastnit zakazane strelivo ale zberatel???
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

sano2 napísal:ako kúpiš na sk. A zbr. preukazu zbraň kalibru 7,62x54R ???
OK, beriem, prečítal som si ešte raz oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu sk. F.
yarco napísal:Verzia so ZP-F je IMHO oveľa elegantnejšia a pohodlnejšia.
Súhlasím, tiež mám F-ko, len som nejak nerozumel tomu, čo si písal - už chápem :wink:.
Bauer napísal:Ja mám tiež Fko, a tiež som si už raz kúpil dve maloobchodné balenia 7,62x39 aby som nemusel toľko platiť na strelnici. Keďže v obchode si ma zapísali, tak som nemohol predsa utajiť dva balíčky patrónov, tak som si samozrejme odložil blok a zapísal do evidenčnej knihy ako 40 nábojov príjem do evidencie a hneď aj 40 nábojov výdaj z evidencie (vystrieľané na strelnici XY). Ak si na strelnici robili seriózne záznamy, isto majú tam aj to, že som mal požičanú SA58 a isto mám aj svedkov. Či je tá evidencia v knihe kóšer, to neviem. Možno ma pri inšpekcii popoťahujú.
Nikto ťa nepopoťahuje, nemá začo, všetko si urobil správne, až zbytočne precízne. V knihe, pokiaľ si pamätám, nie je potrebné značiť pôvod nadobudnutia (bloček, KZ), ani dôvod vyradenia (vystrieľanie, predaj).
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ono ja mám tvrdý fetiš na tom odložiť si doklad o nadobudnutí a obstarávacej cene. Svojho inžiniera som totiž spravil štátnicami v štúdijnom odbore Účtovníctvo finačné riadenie. Takže si pekne zapisujem do knižiek a ani ma to tak neobťažuje ako bežných smrteľníkov.

Ja mám doma knihu vydavateľstva Ševt číslo 06 051 0 Záznamová kniha, evidencia streliva do zbraní A až C no a ja tam mám stĺpčeky:
Poradové číslo záznamu/ Dátum zaevidovania/ Druhm značka, kaliber a počet kusov streliva/ Dátum vyradenia z evidencie/ :shock: Dôvod vyradenia z evidencie/ Meno priezvisko a podpis osoby, ktorá vykonala zápis/ Poznámka. Preto som tam vždy ten dôvod uvádzal vystrieľal som, z čoho :?: keďže nevlastním zbraň toho kalibru... bolo tam čo vysvetľovať. :cry:
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Komu vysvetľovať, knihe? Skôr policajtovi pri prípadnej kontrole: "Uvedené náboje kalibru xy som vystrieľal zo zbrane, ktorú mi bezodplatne na strelnici dňa yx požičal majiteľ príslušného kalibru. Jeho celé meno nepoznám, volal sa tuším Feri, to som ale do knihy nezapisoval, pretože v knihe sa vyžaduje len meno osoby, ktorá vykonala zápis a to som ja." :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Kriste, čo to tu vymýšľate - jadrový reaktor?

Máte v trezore strelivo na F? Treba ho mať zapísané v knihe.
Už ho tam nemáte? Treba ho z knihy vyradiť. IMHO bohate stačí čarovná formulka "cvičná streľba", príp. len "streľba".

Pri bežnej kontrole nikoho nič do toho, kde sa to strelivo podelo. Zákon nám povinnosť evidencie takýchto zbytočných detailov chvalabohu neukladá, tak sa radšej nesnažme niekomu vnuknúť "dobrú myšlienku". :roll:
Podstatné je, aby sedel obsah trezora s evidenčnou knihou.

Ale ak niekto chce, nech si kľudne reportuje aj čas vystrelenia jednotlivých nábojov a reportuje to PZ, budú mať radosť :lol:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

pagy napísal:to mi preco nikto neporadil????????
Nepýtal si sa na skupiny :wink:
A tu na fóre sa to už viackrát spomínalo.

Zavolaj im a uvidíš.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"