Mosin 44

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
Jurij
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa Jurij »

Bauer Myslel som ostrú ktorá bola prerobená na expanz, zas taký hlúpy nie som aby som si z plynovky z ,, hovnokovu ,, urobil ostrú :D ak si si to o mne myslel tak ĎAKUJEM :D Mňa len zaujímalo že či sa už s prerobenej zbrane dá znovu urobiť (odborne, puškárom) ostrá teda registrovateľná, tak som sa opýtal, od toho tu fórum je nie? :D Ale dík za odpoveď, rozhodne by som si nedovolil niečo sám upravovať a ani by som to NIKOMU NEDOVOLIL!
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ja, čo som držal v ruke bol expazný vz.58 a ten mal tesne za nábojovou komorou prvú prepážku a niekde schovanú pod muchou druhú blombu. Keby sa nejak skrátila hlaveň a nanovo osadila mucha, sedelo by to na konci hlavne, ale odstrániť tú blombu za nábojovou komorou, to by isto tiež išlo, ale už by to bol len zlepenec, zvar alebo niečo také, čo by isto nebolo dokonale pevném a trvácne. Možno kúpiť na nákupné povolenie novú hlaveň a vymeniť, že zvyšok z expanzu a hlaveň nová, to by bolo asi dobré aj u nejakej krátkej expanzky, vymeniť hlaveň. Možno by to majiteľovi zbrane ušetrilo pár eur oproti novej, ale neviem, či je to šťastné riešenie.
Jurij
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa Jurij »

Ja som sa len pýtal :D zaujímavosť, zvedavosť, NIČ INÉ! To hlavné čo som chcel som sa aj dozvedel a za to Vám všetkým ĎAKUJEM! Dúfam že si ju naozaj kúpim :D keď áno tak pošlem videjko zo skúšky :D
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Držíme palce, nech ti tvoja nová hračka prinesie veľa radosti.
Používateľov profilový obrázok
micromag
občasný prispievateľ
Príspevky: 52
Registered for: 12 years 9 months

Príspevok od používateľa micromag »

Jurij napísal:Ja som sa len pýtal :D zaujímavosť, zvedavosť, NIČ INÉ! To hlavné čo som chcel som sa aj dozvedel a za to Vám všetkým ĎAKUJEM! Dúfam že si ju naozaj kúpim :D keď áno tak pošlem videjko zo skúšky :D
Silvester 2012 sa blíži :D
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Milý Micromag !

Silvester 2012 sa síce blížii ale ja určite na Silvestra nebudem búchať plynovkami ani expanzom. Nedržiteľom ZP doprajem ich srandu, ale ja ako držiteľ ZP si to odpustím z 2 dôvodov.

1. potom by som nesmel piť šampus ani o polnoci

2. dobroprajný sused ma udá, že som strieľal z ostrej a keďže som majiteľom dvoch ostrých, pozrú sa na mňa policajti podrobnejšie a bremeno dôkazov bude na mne, že to bola len plynovka/expanz. Síce sa to isto dokáže lebo v trezore budú dve ostré, čo nebudú smrdieť prachom, ale s mojou nedôverou k PZ verím, že by si mojich miláčkou nechali na KEU aspoň tri mesiace.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

Tak pokial viem aj strielanie expanzom na ulici nieje v poriadku. Uprimne povedane je to vhodne tak asi do Kandaharu a nie na Slovensko.
Jurij
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa Jurij »

:D na Slovensku sa nájdu aj iný extrémisti, sme krajina neobmedzených možností!
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

Ale nemali by sa. A podla mna by sa take nieco uz vobec nemalo rozoberat na streleckom fore, kedze to moze hadzat zle svetlo na nas strelcov. Preto prosim touto formou admina o uzavretie tejto temy.
Jurij
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa Jurij »

Nikto tu nikoho priamo nenavádza a nedonucuje, každý nech si robí ako vie a nikto na Vás strelcov nehádže zlé svetlo!
Naposledy upravil/-a Jurij v 08 Jún 2012, 21:37, upravené celkom 1 krát.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

Rozoberanie strelby expanzkou na ulici na Silvestra alebo moznosti prerobenia expanzky na realnu zbran niesu v zaujme clenov tohoto fora. Bodka. Kedze sa na nas neustale vmediach poluje,ale vlastne aj z dovodov zdraveho rozumu by sme sa mali takychto tem vyvarovat. Musis chapat aj nase stanovisko. Neje to nic osobne. Predsa nie sme na fore "sme" alebo na pokeci a ako isto vies, je toto forum aj monitorovane. Preto prosim o zavretie temy a nepokracovani v tejto nezmyselnej debate.
Jurij
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa Jurij »

Ja som o prerobení hovoril v zmysle zaujímavosti a odbornej manipulácie (sám som to tam napísal, že by sa jednalo o LEGÁLNU úpravu puškárom), žiadne fušovanie do zbraní a podobne!
Používateľov profilový obrázok
micromag
občasný prispievateľ
Príspevky: 52
Registered for: 12 years 9 months

Príspevok od používateľa micromag »

Nezmyselné je strielať expanznou na strelnici :D
Toto je téma o expanzných, tí čo majú zbroják a nechcú mať nič z plynovkami, expanzami nech sa pracú k svojim ;-)

//Na dedine je to trošku ináč brané ako v meste. Tu každý každého pozná. Na Silvestra si zapukať pred barákom v noci nieje nič strášné. Nikto nikoho neudal a ani udávať nebude. Len ráno si trebá po sebe upratať nábojnice. Randál tu robíme každý rok. Keby mám ZP, tak pravdepodobne to neriskujem ...
A plynovky majú nádstavec na vypúštanie svetlíc. To ani s nimi nemôžem pukať na Silvestra? ....
A radšej pomlčím o tých tajtrlíkoch v parlamente a ich stupidných zákonoch...

Poväčšine všetky expanzné sú takto riešené, jedna prepážka vodorovne, jedna zvisle.
http://micromag.galerie.cz/#86160028

http://micromag.galerie.cz/#86160027
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Nezmyselné je strieľať expanzom na strelnici ale podľa zákona je expanz pre držiteľa ZP ako čierny Peter. Ako si všimneš v mojom podpise, mám viac expanzov aj zbraní na ZP. No a práve pre moje expanze sa bojím o svoj ZP, lebo zákon je tak blbo písaný, že keď niečo prepískneš s expanzom ty, nič sa ti nestane, keď ma s expanzom chytia ako držiteľa ZP, tak dostanem pokutu, prídem o zbroják aj mi zabavia evidované legálne zbrane.

Príklad: Bežná vlámačka do dedinkej šopy/dielnie. Dielňu vykradnú páchatelia, ukradnú jednu kosačku, jednu motorovú pílu a vzduchovku, čo tam bola.

NEDRŽITEĽ ZP: spíšu zápisnicu, poľutujú ho, že ho vykradli a prípad sa uzavre. Prípadne keď má šťastie, nájdu motorovú pílu, keď ju bude páchateľ predávať v susednej dedine na burze.

DRŽITEĽ ZP: Spíšu zápisnicu, zistia že bol ukradnutá zbraň kat. D, ktorú držiteľ ZP nezabezpečil proti odcudzeniu. Dostane pokutu a bude správny orgán vyhodnocovať, či priestupok prozi zákonu o ZaS nie je dôvod na stratu spoľahlivosti a následne aj celého ZP. A ak budú mať príslušníci PZ nejaký príkaz šéfa zrušiť pár zbrojákov v obvode, tak isto zoberú aj ZP poľovníkovi, ktorého pušky sú v trezore v dome.

My nemáme nič proti držiteľom expanziek, len prezentujeme svoj názor, že pre nás so ZP je hranie sa s expanzami dôvodom na zobratie ZP a riadnych zbraní, ktoré vlastníme.

Nový príklad s tým Silvestrom. Obaja strieľame raketky z nádstavca na expanzke, ktorá je tvojím vlastníctvom a len si mi ju požičal na pár výstrelov na Silvestra. Zlý sused chce prespať polnoc a zavolá policajtov.

NEDRŽITEL ZP: Podrobíš sa podľa zákona dychovej skúške na alkohol. Ale podľa zákona o ZsS je zakázané požívať alkohol len držiteľom ZP. Nie tebe ako nedržiteľovi ZP, takže si len fúkneš do prístroja.

JA DRŽITEĽ ZP: podrobím sa dychovej skúške, zistí sa, že som si o polnoci pripil šampusom, nafúkam to isté promilé ako ty a dostanem pokutu jak delo, potom sa to nafúkne, že nadmerne požívam alkohol a pritom manipulujem so zbraňou a zoberú mi ZP aj zbrane na športové účely a nebude ich zaujímať, že budúci týždeň mám súťaž. A ešte zdôrazním, že v čase, keď som požíval ten šampus, boli moje zbrane kat. B zabezpečené v trezore pár kilometrov ďaleko od miesta incidentu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"