Seminár použitia strelnej zbrane

polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years 1 month

Seminár použitia strelnej zbrane

Príspevok od používateľa polucias »

http://bojovesimulace.cz/index.php/88-a ... ulace-2011
toto je prehľad posledného seminára s touto tématikou v CZ


7.7.2012 Ludanice pri Topolčanoch , cena 50e, začiatok o 9h koniec o cca17h

Ak by mal niekto záujem, je to praktická skúška pre vaše načerpané vedomosti na prednáškach o NO a KN.

poznámka: Nejedná sa o strelecký kurz, je to tzv. workshop kde si vyskúšate svoje návyky, a v nahratých situáciách svoje reakcie s cudzími ľudmi, v cudzom prostredí.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Vieš dať k tomu nejaké bližšie info, vyzerá to veľmi zaujímavo.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

neviem už bližšie ako to čo je v linku a popise poslednej akcie,

je to hlavne pre ľudí, ktorý nemajú partiu aby spolu nacvičovali situácie, nemajú ľudí ktorý by sa ochotne nechali mlátiť a strieľať do seba airsoftkou alebo FXkami,

ľudia čo tam minule boli musím povedať neskromne že boli veľmi spokojný a neboli to len bežní civilný strelci,
teoretizovanie je jedna vec, kričať na niekoho aby položil zbraň, zavolať políciu, poskytnúť základnú prvú pomoc zraneným atd. do toho hluk, panika, streľba,
navodenie tak reálnej atmosféry ako je to len možné.
to je finále celého dňa čomu predchádza nejaký základ sebaobrany na blízko, ochrana druhej osoby, úder zbraňou, núdzový odťah raneného, základy prvej pomoci


situácie ktoré vytvárame vo finále sú zo života, mnohé tie ktoré sa tu komentovali donekonečna ako by mali vyzerať, čo sa malo spraviť,,, vyskúšať si to i len takto dá sa povedať pohodovo simulačne mnohým otvorí oči.

viac ti neviem povedať, treba zažiť
ak ťa zaujíma niečo konkrétne napíš čo
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

1. Ako sa treba prihlásiť, kam sa treba prihlásiť, našiel som si na mape len tú dedinku pri TO ale nič viac.

2. Čo si treba priniesť ?

3. Je akcia určená aj pre menej zdatných účastníkov ? Nie som invalid, len mám fakt menšiu kondíciu a nie je to lenivosťou ale musím sa šetriť so zdravotných dôvodov, takže by som nerád zažil aby po mne inštruktor reval aby som urobil viac klikov. Sebaobranu zvládam absolvoval som nejaké lekcie a nie som isto začiatočník, len nevládzem cviky na vytrvalosť.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Pozeram ze organizacia je z CR, kurz prebiehal v CR mam len otazku, ci debata okolo NO a KN prebiehala v zmysle pravneho poriadku CR alebo SR?
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

Buer
1 : Mailom , na stránke je kontaktný defencetactics@inmail.sk
do prihlášky meno, priezvisko, dát. narodenia
2: Zbraň, zásobníky ( alebo iba jeden) tak ako každý nosí bežne zbraň,
oblečenie ktoré je možné zašpiniť prípadne roztrhať ale aby bolo čo najpodobnejšie tomu čo bežne nosíte
3:akcia je určená pre každého od 18r bez hornej hranice, aj pre tých ktorý ZP nemajú . Ostrá streľba je tam iba 2x na preverenie strel zdatnosti účastníkov a pri jednom záťažovom cvičení na akési overenie vybavenia a streľbe po záťaži.
Každému sa to samozrejme prispôsobuje podľa jeho stavu.
Je to zamerané hlavne na riešenie situácií nie na devastáciu účastníkov.

gewehr: debata na tému NO a KN myslím
(nie som právny expert) nie je veľmi rozdielna oproti ČR,
ide hlavne o praktické riešenia, veľa ľudí ma problém to v praxi rozlíšiť a na to je práve tento seminár
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ohladom pouzitia zbrane na obranu je medzi CR a SR par zasadnych rozdielov, pocnuc samotnou definiciou NO.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

NO a KN nemusí vždy nevyhnutne znamenať použitie zbrane, tak ako jej vytiahnutie nemusí znamenať nevyhnutne streľbu.

Máme v českej časti BS človeka ktorý 12r slúžil u polície a ďalej pracuje pre štát a zákony sú jeho denný chlieb, a máme aj v slovenskej časti BS ľudí čo podľa nášho zákona slúžia.
Teoretické vedomosti sú veľmi užitočné ale podvedomé reakcie človeka sú silnejšie.
Darmo niekto hovorí, ak by sa stalo toto a toto spravil by som toto. Potom dostane možnosť spraviť to nasucho a spraví fatálne chyby už v základe. Akú má potom šancu na ulici.

ako som už napísal je to o modelových situáciách, pre ľudí ktorý si to nemajú kde a s kým vyskúšať,
rozhodovať sa ako mám konať na základe debaty s niekým alebo tu na fore určite nie je lepšie riešenie
modelovky sú to najbližšie čo sa dá k prevereniu techník či už streleckých alebo sebaobranných urobiť
robia to tak záchranári, hasiči, zásahovkári, policajti, inštruktori sebaobrany
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa sano2 »

naša NO/KN je rozdielna už len vďaka §26 čo zatiaľ bratia češi nemajú. Pozor na to.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"