Malorazka

uv-pen
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa uv-pen »

Ahojte.
Zakupil som si svoju prvu malorazku ZKM 456. Optiku som si nahodil na jednodielnej ocelovej montazi pevnu 6x42 MilDot
Zrepasoval som jej pazbu nakolko ta bola dost zubozena.
Zaujima ma ale nazor na par veci zaver ide trochu tazsie, tym myslim prekonanie odporu asi na strunke ktora drzi zapadky. Alebo to je mozno opotrebenim zaveru. Inak povedane nejde to tak lahucko dvoma prstami jednou rukou v stoji. Keby ste mi pripadne poradili co detailnejsie odfotit a posudili by ste opotrebenie alebo co vycistit rozobrat,okrem beznej rozborky zaveru.
Zaujima ma este mam 10 ranovy zasobnik kovovy ale ledva sa da dat do zbrane a von uz takmer vobec. Meral som ho a je tam rozdiel v hrubke oproti 5ranovemu ktory ide krasne. Je to problem zasobnika a mam pouzivat 5 ranove kovove? Respektive ked kupim plastovy da da na ne spolahnut alebo vyhodene peniaze?
A este taka vec na zbrani je v predu srob so strunou co som cital vraj na upravu sustrelu. Je neaka zlata stredna cesta co snim spravit, ci ma vyznam s nim laborovat alebo ho rovno vybrat. Respektive ci ako bezny uzivatel zbadam jeho funkciu.
Pouzitie ma byt zatial len ako zabavna strelba na terc na vzdialenosti okolo 50metrov v lahu a sede. Vzhladom aj na optiku 6x42.
Viete mi poradit? Dakujem za info
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

ZKM 456 je dobrá a takmer nezničiteľná zbraň! :D
Chod záveru je daný jeho geometriou a naozaj nebol predpokladaný na prebíjanie "ľahúčko dvoma prstami" - bola to zbraň na výcvik juniorov v streľbe vo Zväzarme a predstupeň pre streľbu z Sa 58 :wink:
Ak máš kovový zásobník na 10 a je s ním problém, ja na Tvojom mieste by som ho počarbal čiernou fixkou, párkrát založil a vybral, pozrel kde drhne, vzal jemný pilník a dopasoval do zbrane. A v takom prípade by som sa na plastové vy....
Pokiaľ nebudeš strieľať súťaže a milimetrové nástrely, na ten šrób fpredu sa vykašli... až nájdeš také strelivo, s ktorým sa Ti bude fakt dobre a podľa Tvojho názoru presne triafať, tak môžeš začať ten šrób uťahovať a povoľovať a sledovať, ako sa to prejaví v presnosti (milimetre).
uv-pen
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa uv-pen »

Dakujem za info.
Zasobniky mam dva kovove, 5 a 10 ranovy. Ale ten 10 ranovy uz niekto upravil a brusil. Tak ked dam donho viac ako 5-6 nabojov neuklada ich dobre. Nevysunu sa dostatocne a zasekne sa pod vstupom do hlavne. Ked sa drzim do 6 nabojov tak ide relativne OK. Ale vyskusam ho este upraviť aby tam isiel lahko.
Chcem na nu osadit este bipod ale bez neakych zasadnych uprav.aby bola co najviac ako seriova malorazka.
Na spodku pazby niekto za tych 50 rokov vyvrtal dve dierky tak ked uz tam su chcem na ne osadit RIS listu tenku. A na nu osadzat odnimatelny bipod.
Strelivo som zatial skusal iba Lapua SK rifle match. Co podla ceny asi nie je bohvie co. Ale zatial som len dve krabicky vystrielal. Ked som sa ju pokusal nastrelit, ale mal som k dispozicii len lahucku stolicu ktora sa vzdy posunula pri vystrele. Tak to nie je este uplne doladene.
Na sutaze sa nechystam bude to len zbran na oddychove zababne strielanie.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Mne z 456ky pekne chodili RWS Target Rifle S (tie eSkove su rychlejsie =lepsie na 100m, pamatam si ze pri nastreleni na 50m padaju na 100m 21cm), ale aj obycajne sypane Lapuy, pripadne RWS Rifle Match. Ak mas optiku so zvacsenim 6x tak na premiove strelivo kludne zabudni - pri tomto zvacseni jeho kvalitu sice zaplatis, ale nevyuzijes. Kup si plechovku sypanych Lapua alebo Schenebeckov a budes spokojny, uvidis.
Ten predny srob mam uplne vyskrutkovany.Tak to tusim robili aj v Aerone ked vybrane 456tky upravovali na sportove "tercovnice".
Na plastove zasobniky som zatial nikoho nariekat nepocul, aj ked ja sa drzim kovovych (kov je kov). K zkm456 este existuje podavac (pre nabijanie po jednom priamo do komory).
Ak Ti ide zaver tuho, skus tu pusku najprv poriadne vycistit s technickym benzinom. Pises ze je to starsia dama a ktovie cim vsetkym ju za tie roky mazali..(rozobrat, vycistit, zlozit).
Bipod (Harris) sa da uchytit aj na predne putko remena ale musis z neho odstranit to ocko. Potom mas vsak este moznost pouzit jeden z dostupnych adapterov (https://www.eabco.net/Harris-Bipods-Ada ... 14045.html), alebo si z aliexpressu objednat tento srob a naskrutkovat ho priamo do pazby (https://m.aliexpress.com/item/328220525 ... 8035493991) - neprides tak o putko na remen.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

uv-pen napísal:...
Chcem na nu osadit este bipod ale bez neakych zasadnych uprav.aby bola co najviac ako seriova malorazka.
Na spodku pazby niekto za tych 50 rokov vyvrtal dve dierky tak ked uz tam su chcem na ne osadit RIS listu tenku. A na nu osadzat odnimatelny bipod.
...
Napríklad https://www.dx.com/p/accu-tactical-op-b ... N6fgVIzbIU :wink:
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

plastove zasobniky su v pohode, niet sa coho bat, pouzivam jedni aj druhe...mne celkom pekne striela s nabojmi geco rifle, ale ja ju mam pre potesenie, nie pre nahananie milimetrovych sustrelov
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ak ten 10-ranový už bol upravovaný a napriek tomu robí problémy, je pravdepodobné, že nejde o pôvodný český výrobok. Môže to byť dajaké nepríliš podarené Norinco či dajaká iná napodobenina... Plastový stojí dvacku a funguje, hoci ho pod značkou CZUB dnes už robia ťamaňi. :lol:
Theplaky: Aeron prepažboval lepšie 456-ky do novej vlastnej pažby a ten tretí šrub vyhadzoval, lebo robil voľnú - plávajúcu hlaveň. Dá sa to aj v konvenčnej pažbe, len by bolo treba vybrúsiť hlbší a širší žliabok v predpažbí.
uv-pen: SK Rifle Match sú pre 456 zodpovedajúce náboje, rovnako RWS Target Rifle, vyhovujú aj SK Standard Plus, SK Magazine či RWS Club. Drahšie sa neoplatí, tá puška je juniorská tréningová zbraň, nie pretekársky špeciál. Len treba nájsť pre Tvoju pušku, ktoré z menovaných budú chodiť najlepšie. Nakoniec možno trebárs aj S&B :?:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

jj, ten treti srob mam tiez vonku a prepazbeny som do Klinskeho (http://www.klinsky.cz/stranky/30147_1.php)
uv-pen
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa uv-pen »

Vcera som sa zhodou okolnosti nakontaktoval a stretol s byvalym servisakom Svazarmu a veducim streleckych kruzkov. Odkupil som od neho viacero dielov, ktore este mal, sroby do pazby, udernik, klucku, drapky na vyhadzovanie aj s pruzinkami,zasobnik, prioravok na jednoranovu strelbu, sucasti spuste, vyhadzovac. Vymenim opierku a paku spuste na ktorych je vidiet, ze sa niekto snazil ich trochu pribrusit a upravit chod spuste. Ukazal mi aj ze zbran moze odpalit samovolne, pri natiahnuti ju chytil za hlaven a klepol botkou o tvrdu gumu a zbran odpalila. To je nasledok neodbornej snahy o úpravu spuste. Tak koli tomu treba vymenit zachyty a strunky. Takze aj neake diely budu keby daco do buducna.

Vravel mi ale, nech nepouživam ine ako S&B alebo max tu lapua SK Rifle Match. Nic vykonnejsie nakolko material, vyroba a hlaven z tej doby nie su stavane na vykonnejsie strelivo a moze dojst k nevratnemu poškodeniu hlavne. Zbran bola vraj konstruovana vyhradne na stary S&B naboj. Inak sa mu ale pacila a zhodnotil ju v dobrom stave bez dodatocnych zasahov ako demontaz hlavne a podobne. Zaver je tiez original a nie druhovyroba.
Tak uz len strielat.
uv-pen
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa uv-pen »

Theplaky - tie pazby Kinsky su velmi pekne, len cena tak 1,5 x taka ako cela zbran. Ale mozno neskor ak ma to chyti. To je ako tie optiky, ked chce clovek nieco poriadne tak to aby hladal od 350 a vyssie v cene. Ale potom sa uz patri aby to aj realne vyuzival na sutaze dajme tomu. Kupit sa to da vzdy, ale aby to malo aj realne vyuzivanie.

Musim ju poriadne skusit nastrelit, nakolko zatial na strelnici kam chodim bola moznost iba takeho stojanu, co sa vzdy posunul pri vystrele. Ale aj s tym dalekohladom 6x42 sa da na 50 metrov trafit hlavicka od stresneho klinca v polohe v sede s podpretim na ruke. Sice nie vzdy na prvy krat ale chce to nastavit a verim tomu ze skor bude chybs vo mne ako v puske.
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

S&B nech robia naboje ake robia ale jedno je iste ze .22lr nevedia robit(ked sa bavime o rozptyle).
Odporucam vyskusat rozne strelivo, napr od SK standard plus pripadne rifle match, od RWS Club ci rifle match. Ak uvazujes o este presnejsom strelive Lapua center X ci midas, Eley match. Samozrejme plati zlate pravidlo ze kazdej puske "chuti" nieco ine..ale vzdy to bude lepsie ako bellot:)
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Inak v Aerone zacali na zkm456tku robit aj hlinikovu plne nastavitelnu pazbu:
http://www.aeron.cz/index.php/czub-zkm-alu-stock/
:|
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

vyzera to chrumkavo,len je otazka, ci to za tie prachy dostatocne zvysi kvality zbrane, alebo ci sa uz neoplati radsej zainvestovat do novej? kazdopadne pre ortodoxnych fajnsmekrov na 456ky tozmysel mat moze...
uv-pen
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa uv-pen »

Chlapi pocujte mam ZKM 456. Hore na tele zaveru je rybina 16mm. A rybina je aj na hlavni aj s nasuvacou drazkou v predu. Na co je ta na hlavni este? Na neaku specialnejsiu montaz alebo na co sa to tam robilo?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zadná rybina - dioptrický cieľnik, kruhové vložky mušky. Predná rybina - pevné klasické mieridlá, hranolová vložka mušky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"