WarriorTactics.eu

inspiring_elbakyan

WarriorTactics.eu

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

Ahojte,

rád by som vás pozval na kurzy:

1-2 November, 2012 Boj s pištoľou na krátku vzdialenosť

3-4 November, 2012 Boj s puškou AK/vz.58

Viac info na www.warriortactics.eu alebo píšte na info@warriortactics.eu.

Teším sa na spoločný tréning!
Ixo
prispievateľ
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Ixo »

Bolo by mozne poskytnut nejake info o osobe instruktora? Vycvik (podla toho co je na stranke predpokladam ze Suarezov ziak), posobenie??

Uvazujem ci sa zucastnim, len ceny su oproti konkurencii trochu vyssie.
inspiring_elbakyan

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

Jasne, v skratke:
So systematickym studiom bojovych umeni som zacal pred 17 rokmi. Studoval som systemy Wing Chun (Cheung style) a poslednych 5 rokov Filipino Combat Systems (Ray Dionaldo). Posledne 4 roky spolupracujem s Gabeom Suarezom a zastupujem Suarez International na Slovensku.

Neposobil som a ani neposobim v ziadnej policajnej alebo vojenskej jednotke. Nase kurzy su zamerane na riesenie realnych stretov do ktorych sa moze dostat bezny clovek. Prave tieto situacie vyzdauju vela krat rozdielny pristup od klasickej policajnej/vojenskej taktiky. Postupy a techniky ktore na kurzoch vyucujeme pochadzaju vylucne zo skusenosti z realnych bojovych stretov.

Ak su otazky, kludne sa pytaj a rad doplnim.
Ixo
prispievateľ
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Ixo »

Dakujem, toto ma zaujimalo, nakolko som to na stranke nenasiel.
inspiring_keldysh

Príspevok od používateľa inspiring_keldysh »

hmm,nejde mi do hlavy:Neposobil som a ani neposobim v ziadnej policajnej alebo vojenskej jednotke a potom: Postupy a techniky ktore na kurzoch vyucujeme pochadzaju vylucne zo skusenosti z realnych bojovych stretov.
nejako mi to nejde k sebe......ako sa človek dostane do reálnych bojových stretov,ak nie je ani v jednej hore uvedenej zložke?nesnažím sa znižovať vážnosť trénerov,len ma to zaujalo
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa revino »

nejde ti to do hlavy? tak to ma mrzi.
existuje nieco ako sprostredkovane znalosti. techniky tam prezentovane su vytvorene ludmi, ktori v takych situaciach boli a postupne ich odovzdavaju dalej (aj dalsim instruktorom).

co myslis, kolko policajnych instruktorov sa ocitlo v prestrelke?
inspiring_keldysh

Príspevok od používateľa inspiring_keldysh »

no sprostredkovanie skúseností cez osobu,čo to nikdy nezažila nie je veľmi dôveryhodné,väčšinou sú to potom veci,čo zažil vojak a policajt v bojovej situácii a prezentovanie civilom je podľa mňa kontraproduktívne a trochu to zaváňa plagiátorstvom...netreba to brať ako bernú mincu,je to iba môj osobný názor
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa revino »

myslism si, ze tvoj nazor je nespravny.
kolko trenerov roznych sebaobrannych disciplin bolo realne prepadnutych? kolko trenerov boja z nozom niekoho realne vykuchalo?
a este raz, kolko policajnych instruktorov sa dostalo realne do streleckej konfrontacie?

garantujem ti, ze aj takyto civilny instruktor moze byt na tom po vedomostnej stranke lepsie,nez nejaky policajny ci vojensky instruktor.
inspiring_elbakyan

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

Dobre to vystihol revino.

1) Na to aby sa clen ozbrojeneho zboru alebo civil ocitol v prestrelke musi mat "stastie" ak sa to da tak nazvat. A to plati aj pre krajiny kde sa operuje v ovela nebezpecnejsom prostredi (aj napr. USA). Mam vela priatelov a znamych v roznych specialnych jednotkach na Slovensku, Rakusku, Nemecku a Belgicku a vacsina z nich nikdy pri ziadnom zasahu nevystrelila zo zbrane. Mam kamosa ktory posobil viac ako 15 rokov v jednej z najvytazenejsich zasahovych jednotiek na Slovensku a tiez nikdy nebol nuteny vystrelit zo zbrane na pachatela.

Druha vec je ze aby si z takejto skusenosti vedel nieco vytazit tak danej problematike musis rozumiet. Ak po mne niekto bude strielat a ja iba zavriem oci a so stastim ma netrafi a utecie prec, tak asi tazko budem ucit ludi ze pri prestrelke maju zavriet oci a cakat.

2) Druhy a casto nezohladnovany aspekt tejto problematiky je ze dynamika boja zasahovej jednotky, specialnej jednotky alebo vojenskej jednotky je diametralne odlisna od dynamiky boja jednotlivca/civila pri ozbrojenom strete. Velakrat instruktori ktori posobia v takychto jednotkach a nerozumeju rozdielnym dynamikam stretov ucia civilov postupy a techniky ktore sa ucili sami. Velakrat su to techniky nie prave najvhodnejsie pre bezneho cloveka. Prikladom je napr technika znama na Slovensku vacsinou pod (trochu zavadzajucim) nazvom „znizenie siluety“. Casto sa to uci ako default – standardna technika pri prebijani aj ako technika pre jednotlivca, kedy je tato technika velmi neefektivna a nevhodna.

3) Vacsinou je braniaci sa clovek/civil pri ozbrojenom strete v obrovskej nevyhode voci clenovi specialnej jednotky. Nema palebnu podporu super zohrateho timu, nema prvky vysokej balistickej ochrany, nema vykonnu zbran, nema dostatok informacii v spravnom case a hlavne miesto a sposob zaciatku streleckeho stretu neurcuje on (ako v pripade zasahovej jednotky), nema pripravu pred samotnym stretom a pod.. Uspesna obrana v takychto situaciach kladie na obrancu extremne vysoke naroky.

4) Clenovia zasahovych jednotiek su (/by mali byt) expertami na sposob boja ktory vedu. T.j. ak si clen zasahovky tak je pre teba velmi vhodny kurz taky kde clovek so skusenostami z posobenia v takejto jednotke uci postupy pouzivane zasahovymi jednotkami (napr. CQB). Na to aby clen takejto jednotky ucil beznych ludi/jednotlivcov branit sa, tak potrebuje skusenosti z presne opacneho konca dynamiky boja. A teda musi studovat postupy boja so zbranou pre civilov.

Suma sumarum: Nie kazdy clen zasahovej jednotky je aj dorby instruktor (pre civila). Nie kazdy dobry instruktor je aj clen zasahovej jednotky.

A to plagiatorstvo som vobec nepochopil. Ako som spominal, s Gabeom Suarezom spolupracujem posledne 4 roky a zastupujem Suarez International na Slovensku. Naopak mam plnu podporu Gabe Suareza ako pri vycviku tak aj pri organizovani kurzov.
inspiring_keldysh

Príspevok od používateľa inspiring_keldysh »

to revino:
-dovolím si upozorniť,že môj názor,či už správny alebo nesprávny je môj,jednoducho som cítil potrebu poukázať na niektoré veci,použijem jeden citát:Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.
-kurz vedený človek ,ktorý sa venuje bojovým umeniam a sprostredkováva niečo čo nezažil ,mi príde podobné ako keby mi operáciu žlčníka robil zubár a nie chirurg,obaja sú lekári ,ale každý sa špecializuje na niečo iné....
-ak by som si mal vybrať ,tak absolvujem kurz priamo u p.Suaréza,ktorý je bývalý policajt....
-ak som nejako urazil Vás alebo Vašu podnikateľskú činnosť,tak sa ospravedlňujem a už nebudem na danú tému reagovať
inspiring_elbakyan

Príspevok od používateľa inspiring_elbakyan »

Aaaa takze zase tu mame slavneho Tanga vsevedka popletka, co vsetko vie a vsade bol. Mas pravdu - len nech kludne si ludia precitaju tam celu debatu na specialunits.sk. Jasne si tam ukazal svoju "odbornost" pri tvojich velmi obmedzenych a jednostrannych nazoroch. Ked niecomu nerozumies, tak to oznacis za marketing - vid proaktivne prebitie.

A nech si ludia precitaju aj tvoje dalsie prispevky co si popisal. Svedcia nie len o "odbornosti" ale aj o dobrom "charaktere". Pre zhrnutie - najprv nahadzes spinu na Gabea Suareza, potom dojdes na seminar "poza moj chrbat" a potom po seminari zase dalsia davka spiny. To ti samozrejme nebrani si ho tu uvadzat o vlakno nizsie ako svoju referenciu ze u koho si cvicil (na jednom kurze) ty expert.

Vsetko na co sa zmozes je vytrhnut vec z kontextu a slovickarit.

Najprv som tie tvoje utoky zo zaciatku nechapal, potom som zbadal ako sam "pripravujes" kurzy a uz mi to bolo vsetko hned jasne.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Čisto podľa príspevkov na fóre nemám pocit, že by pre Tanga boli tie jeho kurzy až tak podstatné, že by musel niekoho očierňovať, ale to je medzi vami.

Chcel by som len podotknúť, že na specialunits treba byť registrovaný aby to človek mohol prehliadať, tak som sa chcel spýtať, že čo je proaktívne prebitie? Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa neosk »

Zoidberg37 napísal: čo je proaktívne prebitie? Ďakujem.
normalne stlacis R na klavesnici ked si len tak do vzduchu vystrelil dva naboje po zacati rundy. Ci nebavime sa o CSku ?
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Chlapci, vybavte si to cez PM!
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ok je to iný názov tej činnosti, čo ja poznám pod názvom taktické prebitie, takže už netreba. :)
Zamknuté

Návrat na "Tréning"