Kúpa brokovnice v Rakúsku

jalso
prispievateľ
Príspevky: 108
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa jalso »

Zdravim,

pri studovani europskych predpisov o drzani zbrane som narazil v sekcii Rakusko na toto:
Category D - Weapons free from registration: Non-repeating shotguns. As with category C, every Austrian citizen at the age of 18 or over can buy and own this type of weapon without further registration or permission, since no background checks are performed also EU/EEA citizens can buy them without problems.
Rozumiem tomu spravne, v Rakusku si moze hocikto kupit brokovnicu na obciansky preukaz bez ZP ?!

zdroj:

http://en.wikipedia.org/wiki/Gun_politics#Austria
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

mam silny pocit, ze to uz nie je aktualne
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ak som správne pochopil, čo mi pred časom hovoril chlapík u Kettnera, tak áno.
:D
Náboje EFMJ do krátkej mi síce nemohol predať bez brutálnej byrokratickej záťaže, ktorá by ma vyšla podľa jeho slov na cca 90 euri, ale zato mi povedal, že do krátkej mi môže predať strely, aké len chcem, do dlhej mi môže predať na občaňák hocičo a ako poľovníkovi mi ppnúkol, že keby som chcel napríklad brokovnicu, u nich si môžem vybrať a bude to zase len na občaňák. Pravda, s tým, že presne nevie, aké sú predpisy na dovoz a registráciu v mojej domovskej krajine. Vravím, takto som pochopil jeho slová, hoci mleli sme dosť dlho a dosť veľa a zostáva tu malá šanca, že som niečo nepochopil správne.
:lol:
No jo, ešte si dovolím povzdych, že kiežby sa niektorí naši predajcovia (pozor, nehovorím, že všetci!) išli inšpirovať ku Kettnerovi do Viedne, kde sa mi venoval ochotný, perfektne rozhľadený, dobre upravený veľmi decentný predavač komunikujúci solídnou angličtinou, ktorý mi dával najavo, že si ma ctí ako (potenciálneho) zákazníka, aj bez toho, aby som od neho vtedy niečo bral a venoval mi náležitú pozornosť, úctu a kooopu času. Naozaj klobúk dole! Ale to som už kúsok OT...
8)
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

ludia buduci tyzden idem ku kettnerovi - prosim poslite mi suhrn otazok/veci co chcete kupit a popytam sa. mozem vam v podstate raz za tyzden nosit veci z viedne.

sorry za OT
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

V Rakusku sa hocijaka dlha opakovacia zbran predava na Obciansky preukaz. Vynimku tvoria pumpovacie brokovnice. Kedysi to platilo aj na ne, ale potom raz nejakemu chlapovi preplo, vystrielal rodinu a zakonodarci ich zakazali... ako keby tu rodinu nepozabijal aj mesiarskym nozom kebyze chce. Populisti su nielen u nas.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

jalso napísal: Rozumiem tomu spravne, v Rakusku si moze hocikto kupit brokovnicu na obciansky preukaz bez ZP ?!
NIE.

Potrebujes od nasich poldov ZSL, kde bude uvedene o aku zbran sa jedna. Rakusak musi na jeho zaklade vybavit vyvozne povolenie u ich zandarov. Ked bude toto pripravene, mozes si pre kver vybehnut. Nasledne do 7 dni u nas zaregistrovat - je to zjednodusene napisane. Zalezi aj nakolko je gramotna rakuska protistrana v danom obchode (casto tragicka nevedomost na tomto poli).

Detto sa tyka streliva. Je pekne, ze predaju takmer hocico - avsak ak pri preprave nebudes mat potrebne papiere ako cudzi statny prislusnik a niekde ta skontroluju....ludovo povedane, je to v pitchi. :arrow: :wink: :!: Za tych par usetrenych € na vybavenie potrebnych papierov to nestoji, lebo cert a (rakusky) policajt nikdy nespi a tiez nahoda je svina.
jalso
prispievateľ
Príspevky: 108
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa jalso »

lovec:

povodnu otazku som si polozil do ineho vlakna, potom ako z toho admin urobil samostatnu temu to vyzera, ze mam zaujem o kupu brokovnice v AT, ale nie je to pravda :) Nerobil som si ZP preto aby som potom vlastnil nelegalne zbrane.

Moja otazka bola cisto hypoteticka. Zarazilo ma, ze par km od hranic (ktore nikto de facto nekontroluje) sa da kupit strelna zbran bez ZP.

V tvojej reakcii si trosku protirecis. Predaju mi hocico, alebo nie? Z druhej casti tvojej odpovede mam pocit, ze ano... ale v podstate by som tu zbran vlastnil nelegalne - teda prichodom na slovensko urcite.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ono je to vsetko trosku komicke.

Ak si Rakusan a chces si kupit akukolvek dlhu strelnu zbran, tak neni problem. Neviem ako je to ak tam mas trvaly pobyt ako cuzinec.
Prides do obchodu vyberies si a obchodnik posle tvoje osobne udaje na preverenie a ak niesi nejky zlocinec do 3 dni dostanes co chces okrem brokovnic pump bez pazby. Tie su v Rakusku zakazane. Kvoli bankovim lupeziam.
O strelive sa ani nebubem bavit. Vsetko co je pre dlhe zbrane , hlavne polovne tam kupis bez akykolvek problemov.
Este byva problem pri strelive ktore sa pouziva aj pre dlhe i kratke zbrane.
Nakolko pre dlhe je to ok a pri kratkych je treba zbrojak.
Toto je pripad winchester guns .44-40 Winchester, .38-40 Winchester toto strelivo sa pouziva aj pre revolvery.

To je ako u nasich predoviek.

Ak mas jednoranovku dostanes v obchode co chces, ale ak mas revolver tak uz potrebujes zbrojak na vsetko. :lol:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

jalso napísal:......V tvojej reakcii si trosku protirecis. Predaju mi hocico, alebo nie? Z druhej casti tvojej odpovede mam pocit, ze ano... ale v podstate by som tu zbran vlastnil nelegalne - teda prichodom na slovensko urcite.
.....Neviem celkom presne, co vsetko ti predaju - a na pocity radsej nic nedaj - ani si nenarokujem 100% pravdivost napisaneho. Niekolko zbrani som uz odtial kupil a viem ako to prebiehalo......detto sa to tyka streliva.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Michal1 este Ta doplnim s tym puskovym strelivom:
- ak je to vojensky kaliber zavedeny v AT / NATO, predaju ti iba poloplaste
- ak to nie je vojensky kaliber, predaju ti cokolvek, vratane FMJ
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa Vaquero »

Slovenské úrady majú sprístupnené údaje o našich občanoch, ktorí si v Rakúsku kúpili zbraň. Aj pri voľne predajných dlhých zbraniach sa tam vždy vyžadoval preukaz totožnosti, predajca si údaje zapísal a nahlásil ich polícii.
jalso
prispievateľ
Príspevky: 108
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa jalso »

dakujem vsetkym za odpovede :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"