Dlhodobý pobyt mimo SR a uschovanie zbraní

eloquent_germain

Dlhodobý pobyt mimo SR a uschovanie zbraní

Príspevok od používateľa eloquent_germain »

Riešim čo so zbraňami, keďže ma čaká min. ročný pobyt mimo SR. Trezor v zamknutom byte je fajn, ale istota to nie je...

Po konzultácii s príslušníkmi na zbraniach v NR múdrejší nie som - uschovanie u nich nehrozí. Ďalší nápad - zapožičať zbrane dôveryhodnému kamarátovi so zbrojákom (na základe zmluvy) s prepisom na neho vraj tiež nejde (vraj iba pre skupinu E). Navrhli normálny predaj/prepis.

Má niekto lepší nápad?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ulozit zbrane u drzitela zbrojnej licencie.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

oleg: kto ti povedal, že nemôžeš prepísať svoje zbrane na kamoša??? Dokonca , ak sa budeš istiť zmluvou, kde budeš mať uvedené, že zbraň je prehlásená na dobu určitú- nevidím problém, aby si tak urobil.
Ja som mal dávnejšie napísaných na seba zopár zbraní kamošov z podobného dôvodu.

Ak tvoj kamoš má príslušnú skupinu ZP- môžeš na neho prepísať svoje zbrane.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

peterson
presne tak,mal som rovnako na seba napisanych uz par zbrani z podobnych dovodov
eloquent_germain

Príspevok od používateľa eloquent_germain »

Mal som tip, že takto by to malo fungovať, len ma zmiatli chlapi na zbraniach, ktorí by to snáď mali poznať "spredu aj zozadu". Nabehnem tam a spravíme to po mojom :D

Dík za info...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

príď tam s človekom, ten nech má nákupné povolenie a urobte prepis.
Súkromne si s ním u notára podpíš zmluvu/dohodu a máš to v klude.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

oleg napísal:Riešim čo so zbraňami, keďže ma čaká min. ročný pobyt mimo SR. Trezor v zamknutom byte je fajn, ale istota to nie je...

Po konzultácii s príslušníkmi na zbraniach v NR múdrejší nie som - uschovanie u nich nehrozí. Ďalší nápad - zapožičať zbrane dôveryhodnému kamarátovi so zbrojákom (na základe zmluvy) s prepisom na neho vraj tiež nejde (vraj iba pre skupinu E). Navrhli normálny predaj/prepis.

Má niekto lepší nápad?
MÁM !!!

Nekonzultuj ...predpisom zamávaj pred nosom ...priamo z ministerstva , nakoľko :

Správne poplatky na úseku strelných zbraní a streliva

Položka 32
Úkon
a. Úschova každej zbrane, hlavnej časti zbrane alebo streliva do nej
16,50 €


b. Predĺženie úschovy zbrane, hlavnej časti zbrane alebo streliva do nej
9,50 €

http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-na ... a-streliva
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ja by som im to dobrovoľne nedával, ešte sa im bude hodiť nejaká súčiastka a nájdeš si zbraň s vymenenými črevami. Kúp si lepší trezor alebo tie zbrane v trezore rozober a nejaké časti z nich daj do osobitného trezora inde, zamkni ich tými zámkami na zbrane (čo vyzerajú ako na bicykel), možností je dosť. Prípadne prirob na trezor ďalší zámok, napríklad kombinácia niečo mať (kľúč) a niečo vedieť (kód) atď. Prinajhoršom prepíš tie zbrane na dobrého kamaráta, alebo s nim spíš zmluvu o zapožičaní (neviem ako presne je to v zákone) aby si sa vyhol prepisu.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

neprichadza pri dlhodobom pobyte mimo sr k odobratiu zp?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Matúš, uvažuj, na základe čoho?
:wink:
Samotný dlhodobý pobyt mimo územia SR v žiadnom prípade nemôže byť dôvodom.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

matus69:
Ak si narážal na § 25 ods. 1 písm. f)
Platnosť zbrojného preukazu zaniká skončením pobytu jeho držiteľa na území Slovenskej republiky
tak to by nastalo len keby si oficiálne skončil pobyt v SR.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Da sa to riesit aj ulozenim zbrani na adrese prechodneho pobytu, napr. u niekoho z rodiny. Samozrejme tam musi byt silna obojstranna dovera.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa skemro »

osobne by som si nechal ulozit hlavne casti zbrani na odeleni zbrani a streliva, 16,5E za zbran na rok je dobra cena.
A veskere pazby, pruziny spustaky ...... by som pekne nasacikovane a oznacene nechal doma.
Aspon by si mal zabezpecene ze sa snimi nebude nik hrat :wink:
A ak ti budu tvrdit ze to nerobia, ukaz im to v zakone, pripadne nastiv iny okres.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Pena »

A čo tak spraviť na kamaráta zápožičku zbrane s presným termínom ukončenia platnosti, aby ti ju (ich) po tvojom návrate musel vrátiť?
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Ak mas svoju nehnutelnost tak to neries a nechaj v trezore, pripadne kup poriadny trezor alebo rozdel na casti do dvoch. Teda ak ti byt ostane prazdny alebo obyvany rodinou. Ak prazdny treba zabezpecit kontrolne navstevy aspon raz za tyzden, poliat kvety , povysavat, pustit radio aby nik nezbadal, ze je neobyvany.
Ja osobne by som policajnu uschovu ani nezvazoval. Mam take skusenosti, ze uz neverim ani autoservisu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"