Cestný zákon - sprísnenie

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Cestný zákon - sprísnenie

Príspevok od používateľa arminius »

Keďže v tejto dobe sa o tejto téme v rôznych denníkoch viac menej jednotlivé redakcie venujú,bol by som zvedavý aj na názory tohoto fóra.
Posledný príspevok som postrehol v Pravde sobota 19.aprila 2008 a teraz na nete Nový čas.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Zdravim.
Tak ja som uplne za celkove sprisnenie ake len moze byt.

Vcera mi pred ocami 25 rocny vodic zrazil v TT pri Gulomete na prechode 23 rocneho chodca.
Ani len nezabrzdil a nezareagoval!
Zevraj ho nevidel, ale zatrubit stihol a na kocky co boli na chodniku tiez kukat!

Potom som ho musel ratovat, po salte co spravil este dopadol dobre.
Skaredo zlomena noha a rozrazena hlava. :cry:

Co uz si nedovolia ludia za volantom, to je strasné :!: :!:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Michal1:
Podla toho, co pises, ten chlap sa nevenoval riadeniu, cim o.i. nedodrziaval ani sucasne predpisy. Preco si myslis, ze nove a prisnejsie pravidla uz dodrziavat bude?

Sprisnenie zakonov najviac postihuje obvykle tych, ktori sa zakony snazia dodrziavat.

Analogicky - co dobre by slusnym obcanom prinieslo sprisnenie podmienok ohladne drzania zbrani? A ako by to obmedzilo grazlov a kriminalitu? Skusenosti z praxe napovedaju ... :?
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa djuri »

Nepozdava sa mi to obmedzenie rychlosti v obci, uz teraz je v mode davat vsade kde sa da 40ku..
Skor by som bol za prisnejsie tresty co sa tyka rychlosti a alkoholu - odobratie vodicskeho na dlhsiu dobu..
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ako so zakonom suhlasim, len by som tam tiez par uprav urobil!

V tom pripade co som pisal to bola nepozornost + nerespektovanie predpisov + ... .

S rychlostou 50km/h nesuhlasim - je to hlupost!
Dediny si ju sami mozu upravovat na 40km/h a v mestach to len spomali premavku!

Celorocne svietenie!
Ja svietim cely rok, ale v lete je to uplna hlupost!!!
Svetla zaniknu v slnecnych lucoch!
To zistili uz aj v EU a prave to rusia aj v Rakusku ...

Za cestne piractvo, alkohol tvrdsie tresty ako su doteraz stym, ze ak nema na zaplatenie konfiskacia auta a predanie na drazbe.
V Taliansku to tak zacali robit a po par exeplarnych medializovanych pripadoch to zacali zrazu ludia dodrziavat. :lol:
inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

s tym celorocnym svietenim uplne suhlasim, podla mna to ma vyznam!
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa kriznik »

alkohol za volantom (a tiez za spustou), by mal byt trestany systemom "raz a dost". okrem pokuty, alebo ineho trestu zhabanie vodicaku.
inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

s tym alkoholom je to komplikovanejsie, podla testov, ktore robili myslim na ustave sudneho inzinierstva (nie som si uplne isty) sa reakcna doba pri poziti alkoholu do 0,6 promile skracuje, pri vacsom obsahu alkoholu v krvy vsak reakcna doba vodica prudko narasta.
nemyslim si vsak, ze by na slovensku bolo vhodne tuto hranicu povolit!
urcite by to viedlo k tomu, ze by vela ludi prestalo az tak strazit alkohol za volantom a potom by sa vyhovarali, ze si mysleli, ze maju max. 0,6 promile a nafukaju napr. 0,8 a ze to nie je az take velke prekrocenie a podobne.
hranica by podla mna mala ostat 0,000 promile!
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Na názor som bol zvedavý v podstate z jedného dôvodu.Jedná sa mi o to,že zákon by mal presne špecifikovať pokuty a nie systémom od-do.
A už vôbec sa mi nepáči,že o výške pokuty,respektíve,či túto pokutu vôbec udelí,alebo len postihovaného vodiča napomenie má rozhodnúť na mieste policajt.Veď pri všelijakých technických vymoženostiach,ktoré majú namontované vo vozidlách vedia presne určiť nedodržanú rýchlosť. Z tohoto môjho hľadiska by som bol za presné určenie pravidiel,napr.:

1. Prekročenie o 10 km/h x.xxx.-
2. 20 km/h x.xxx.-
3. 30 km/h x.xxx.-

a nie ako som sa dočítal,že pokuta môže byť od 5.000 - 25.000.- Sk.
Tieto pokuty by som potom navrhoval zverejniť v plnom znení,nech vodiči vedia,do čoho idú,s čím môžu rátať.
No taktiež by som navrhoval sadzobník pokút aj pre cyklistov a somosebou chodcov.
Čo sa týka ostatných novelizácii,k tomu v podstate niet čo dodať,až na to zníženie rýchlosti v obci.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Stymi pristrojmii to neni take jednoduche.
Kazdy pracuje s urcitou odchylkou.

Ked si dame priklad 100km/h a odchilka 5% a spocitas tvoj tachometer 5% spravi to hned 10km/h.
Preto maju aj policajti na dialniciach nadstavene radary na 144km/h a az potom ta zastavia.

ak ides na 60ke 65 tak ti podla mna nemozu dat pokut.
Ale to je o inom.

Plne som za dodrzovanie predpisov a podporujem tento zakon.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

to Arminius
ty navrhnuješ poriadnu pakáreň, na každý prešlap páku presnej dĺžky...
Myslíš že by ťa potom nesralo keď ty platíš tú svoju presne vymedzenú pokutu kým vedľa prefrčí nevšimnutý merťák? (aj keď som už vydel tvrdo trestať šoféra veľkého čierného merťáka, na obrovskú radosť okoloidúcich)
lebo to žiadna legislatíva nevymedzí iba osobná povaha policajta a šoféra.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

AD Laci : Ešte raz opakujem.

A už vôbec sa mi nepáči,že o výške pokuty,respektíve,či túto pokutu vôbec udelí,alebo len postihovaného vodiča napomenie, má rozhodnúť na mieste policajt !!!

1. Tie čísla tam boli len pro forma,nemal som nejak v úmysle nahradzovať fundovanejších.

2. Ale veď práve aj o ten meďák ide !!!!!

V USA takéto problémy rieši sudca,policajt vypíše bloček a pááá.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

nechcel by som za také kkt.ny chodiť na súd, občas sa ti stane že dáš nohu z plynu až pri značke a policajt má radar akurát za značkou (nie vždy naschvál, občas je tam najlepšie miesto na odstavenie tej obľúbenej bielej felície- a navyše je tam aj lepší úlovok :? ) a potom pokuta je reálna ( tam sa ťažko dá vykecať) a potom aby som ešte trepal za sudcom, ee... radšej zamastím na mieste a budem si to pamätať. Ja by som bez bloku nedal ani ň a väčšinou si pýtam radšej šek a podám na pošte.....
Ty by si to chcel riešiť u sudcu? .... zrejme si práve to nemal na mysli, iba si zbytočne spamujem OT, sory
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Neviem si v reale predstavit, ze kazdy dopravny priestupok by mal riesit sud, ved uz teraz nestihaju, nie este potom, vsak Panzer.
Nevidim v tom ziadny problem, ked vysku pokut bude urcovat na mieste policajt. Predstav si, ze dostanes taku istu pokutu za ten isty priestupok ako niekto na bavoraku za 3melony a pritom je arogantny ako hovado a neprizna si chybu ani za toho Boha (pozanm take pripady). Bud si isty, ze ak si si dopravneho priestupku vedomi a aj to priznas, nerobis sa bohom, aj policajt sa k tebe inac postavi a ak to nevyriesi dohovorom, nenapali ti najvyssiu taxu. Samozrejme su aj vynimky... :evil:
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"