Ktorý Glock kúpiť?

oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa oci »

Tiez nosim fobus ale mam v nom "babyglock" G27 v "poriadnej" razi :lol:
Myslim, ze 9mm je v podstate dostacujuca raz, ale 40SW sa mi proste paci viac. Vyhoda subcompactu je v tom, ze sa nemusim moc obmedzovat v obleceni. Je kratky a netrci z neho rucka, cize mi staci aj kratsie tricko a som v pohode...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Oci:
Tu sa Ron celkom pekne zamyslel nad rozdielom presnosti G26/19/17, predovšetkým v závislosti od dĺžky zámernej:
http://www.balloongoesup.com/blog/sight-radius/

Záver sa podľa mňa zhoduje s tým, čo si písal aj ty - nejaký rozdiel tam je (a samozrejme byť musí), ale prípadné chyby strelca zavážia oveľa viac.


elado napísal:ja napríklad iba na fullsize, ktoré sa mi držia príjemne, ale už pri g19 musím, pre mňa, neprirodzene vykrúcať zápästie.
A aby to nebolo také jednoduché, s časom sa to môže meniť :roll:
Mne pred rokmi 19-ka sedela najhoršie z trojice 26/19/17 (preto som si vybral 26-ku), teraz nosím 19-ku a o "nesedení" nemôže byť ani reči :wink:
Rozdiel v skryteľnosti voči 26-ke sa mi dnes tiež javí ako veľmi malý (IWB puzdro).
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa oci »

Tiez si myslim, ze pri vysokom uchope a spravnom tlaku na miesta na zbrani kde ma byt tlak pri strelbe rozlozeny..... by nemal strelec ani pocitit rozdiel medzi G17 a G19... nakolko takmer vsetok tlak by mal byt zamerany do vrchnej casti zbrane a to aj v pripade slabej ruky.... spodok rukovate hra minimalnu rolu.... preto si nemyslim, ze 1cm v spodnej casti rucky je az tak dolezity, nakolko vrchna cast rukovate je totozna. To je ale zaciatok nekonecnej debaty.... :lol:
Ja som ale z velkej casti sportovy strelec a robim to co je ucinne v IPSC ak ma niekto iny postoj a iny uchop je to cele o niecom inom.... ak drzi napr slabu ruku viac na spodu.... moze mu ten cm chybat...

To je len moj nazor..... nevravim, ze je to jedina pravda..
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

skus si chytit aj G26, malokto si to uvedomuje, ale rozdiel nie je len v dlzke pazbicky. G26 nie je skratena G17/19, ma totiz vzadu taky celkom sikovny hrb.
Mne osobne perfektne sadol ten hrb do dlane, na G17 mi chyba ta ma chrbat pazbicky rovny
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa oci »

Tiez som si to vsimol.... Neslo mi do hlavy ako je mozne, ze ked mam nasusene nahodenie G17 a nahodim G26 mieridla mam presne zrovnane ako keby som drzal tu istu pistol..... Potom som si vsimol, ze 26-ka aj G27 maju trochu upraveny tvar rukovate, co robi v podstate ten isty vysledny efekt ako fulsize....
friendly_kepler

Príspevok od používateľa friendly_kepler »

Zdravim. Chcel by som od vas jednu pomoc alebo skor radu. Rozmyslamnad kupov glocku len neviem alebo sjor si niesom isty ktory. Rozmyslam bud G19 alebo 30. Jedno je kaliber 19 a jedno 45acp. Je to moja prva zbran. Nevlastnim ZP skupiny A cize o kazdo dennom noseni nerozmyslam max pri presuvani. Potrebujem to sjor na ochranu pred neprejnikmi ci uz v podobe ludi alebo skor zvere nakolko drzanie bude aj na chate v lese.sem tam na strelnicu. G30 ma laka koli kalibru len neviem ci mi sadne do ruky a G19 zase do ruky padne dobre. Viete ma nejak usmernit kade sa poberat?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

do obchodu a chytit si ten G30
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 9 years

Príspevok od používateľa slavmiro »

mistyq napísal:..Nevlastnim ZP skupiny A cize o kazdo dennom noseni nerozmyslam max pri presuvani. Potrebujem to sjor na ochranu pred neprejnikmi ci uz v podobe ludi alebo skor zvere nakolko drzanie bude aj na chate v lese.sem tam na strelnicu..
Uz si vzdal ambicie na ZP-A co si konzultoval v inom vlakne? Ake zviera ta ohrozuje na chate, v lese?
S vyberom zbrane, urcite do niektoreho obchodu a osahat si dostupnu produkciu nazivo..
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 9 years

Príspevok od používateľa slavmiro »

mistyq napísal:Rozmyslam bud G19 alebo 30. Jedno je kaliber 19 a jedno 45acp. Je to moja prva zbran... G30 ma laka koli kalibru len neviem ci mi sadne do ruky a G19 zase do ruky padne dobre...
Strelivo kalibru 9x19 je v cene cca 0.20€/ks, .45ACP je v cene cca 0.35€/ks. Pises ze prva, zrejme urcitu dobu jedina zbran, v kalibri .45 to bude drahy trening trochu.. :x
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

mistyq napísal:Zdravim. Chcel by som od vas jednu pomoc alebo skor radu. Rozmyslamnad kupov glocku len neviem alebo sjor si niesom isty ktory. Rozmyslam bud G19 alebo 30. Jedno je kaliber 19 a jedno 45acp. Je to moja prva zbran. Nevlastnim ZP skupiny A cize o kazdo dennom noseni nerozmyslam max pri presuvani. Potrebujem to sjor na ochranu pred neprejnikmi ci uz v podobe ludi alebo skor zvere nakolko drzanie bude aj na chate v lese.sem tam na strelnicu. G30 ma laka koli kalibru len neviem ci mi sadne do ruky a G19 zase do ruky padne dobre. Viete ma nejak usmernit kade sa poberat?
Ak chceš primárne "les", 45 ACP, ale nie v prevedení "Compact", pretože ten je práve na každodenné nosenie, o ktorom podľa vlastného vyjadrenia nerozmýšľaš. Rozmýšľaj nad G21, alebo najlepšie G41, kde je hlaveň až 5.3 ", ktorá už je schopná ťažkej 40 päťke udeliť aj potrebnú rýchlosť a energiu. Pokiaľ sa rozhodneš pre 45 ACP, máš k dispozícii aj pomerne široký výber streliva, aj keď je pravdou, že pre "lesné" použitie musíš ísť do veľmi drahých nábojov, ktoré majú potom aj vysoký výkon. Moja rada, 45 ACP. Jednoznačne.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

áno áno les je sviňa ty bystruška :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=zb83hsBAx8M

V prvom rade potrebuješ mať natrénované, aby si to v tom "lese" vôbec stihol vytiahnuť, áále je to márne, hlasujem za .50 BMG
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1317
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

quest
Preco si ironicky? Mozno sa vobec nejedna o peniaze, mozno je financne na tom tak ze cenu streliva neriesi a moze trenovat kolko chce.
Inak komu nesadne 30ka koli tomu ze je moc objemna, ma moznost si kupit G36.
Inak osobne by som skor rozmyslal nad 357SIG. v plnej velkosti (G22). Dnes uz zohnat strelivo v tejto razi nieje problem.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Quest ma pobavil.
Volil by som strelivo a zbran, ktora bude pre mna mat kontrolavatelne spravanie pocas strelby. V neposlednom rade cena streliva ovplyvni aj intenzitu a objem treningu.
Vyberat si zbran len tak od stola nie je dobry napad. Spoj sa s niekym a vyskusaj aspon par ran.
friendly_kepler

Príspevok od používateľa friendly_kepler »

ROMAN:
Zial v mojom okoli nieje moznost chytit ten glock. mal som v ruke 26 ale tam mi vysel malicek neviem ci by to potom nevadilo pri samotnej strelbe. Je sice uzsi ako G30 cize neviem ako by sa drzalo to. Videl som uz ten predlzeny zasobnik ci pätka na zasobnik ale aj tak neviem.

SLAVMIRO:
Bol som na policii rzpraval som sa s policajtom ukazoval mi smernice ktorymi sa ma riadit... to je ale zase v inej teme cize zatial som to odlozil bokom. V blizkosti nasej chaty su mackovia a taktiez diviaky v celkom hojnom pocte a zacinaju byt dost drzi a priblizuju sa dost blizko. Predsa len sme v ich teritoriu cize asi sa nevzdaju.
Je to moja prva a v blizkej dobe urcite jedina zbran ktoru budem mat. O cenu nabojov mi az tak nejde viem si ich zohnat v dobrej cene :) skor investiia do zbrane je vacsia G30 stoji o cca 100 viac a neviem ci mam investovat do toho.

Sperky:
Do tych vacsich glockov som nechcel velmi ist aaj ked viem ze strelba by bola asi pohodlnejsia koli tomu lebo ak by sa podarilo casom A-cko tak to urcite nieje zbran na nosenie. Preto som skor kukal tu 19 alebo 30. Keby bol G19 v kalibry 45 bolo by vyriesene.

Je asi pravda ze najlepsie to je ked to mam v ruke a skusit co lepsie sedi. Len neviem ci to bude mozne... Ach nevieeeeem :(
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

mistyq napísal: O cenu nabojov mi az tak nejde viem si ich zohnat v dobrej cene :) skor investiia do zbrane je vacsia G30 stoji o cca 100 viac a neviem ci mam investovat do toho.
(
pockaj, cena nabojov aj pri sporadickom treningu do roka prerastie cenu zbrane...
nevyberaj zbran podla toho ako sa ti drzi ale podla toho ako sa s nou striela.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"