Ochrana majetku formou "Vietcong traps"

inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

V zahradnke by sa mohol pekne vynimat napr aj taky 7-8 metrovy "Teslov trafak".. To by bolo ozonu :) do takeho by urcite nikto nesiel dobrovolne...

http://www.youtube.com/watch?v=FY-AS13fl30
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa neosk »

aj s muzikou ak by sa chcelo ;)

http://www.youtube.com/watch?v=bbLshnfu0wY
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa scandium »

jeden tip. V rodine sme riešili podobný problém a stačila doska 15 cm s 150 klincami pri plote, zasypaná slamou. Objavili sa krvavé stopy a páchatel zmizol. Reálna životná situácia. Doporučujem
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 2 months

Príspevok od používateľa Kall »

toto funguje i v opakovaně vykrádaným sklepě.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

scandium napísal:Jeden tip. V rodine sme riešili podobný problém a stačila doska 15 cm s 150 klincami pri plote, zasypaná slamou. Objavili sa krvavé stopy a páchatel zmizol. Reálna životná situácia. Doporučujem
Mne tu Electron podobné srandovné výroky neschválil (dokonca ich sem stiahol z pokec.sk aby ma mohol verejne pokarhať) ale keďže ty tu nie si za trola a exota ako ja, tak ti možno fóristi takéto odporúčania dovolia. Nabudúce sa tu niekto verejne prizná, že má na záhrade samostrel, mínové pole, alebo inú hromadne účinnú zbraň.
electron napísal:OT: Bauer :
Ja mam strach skor so zmeteneho individua! toto poznas? :
Inak tie výbušky,­ čo mám vo videoalbum­och so správnym­ drótom sú fajn. Zatiaľ som na severnom­ perimetri­ pod stromom vykopal jamu asi pol metra hlbokú. Jamu prikryl a na strom sa chystám dať nejakú drobnosť­ na ukradnutie­. Dúfam, že to k jame priláka zlodeja.­ Ešte tam cez víkend pridám dosku s klincami.­ Keď budem chcieť moc napodobniť­ NVA tak sa do tej jamy aj vyserem,­ aby bola istota, že sa tomu zlodejovi­ tá rana aj zapáli.

keby sa tej nastrazenej drobnosti chytilo dieta ...
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

vieš Bauer, asi už rezignovali, aby mu na to odpovedali. Pri tebe to bolo vysvetlené, ak si niekto nevie prečítať predchádzajúcu diskusiu, tak nech si nesie následky sám. Nemusíš to ani zvýrazňovať, ani upozorňovať na svoje výbušky.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Bauer napísal:
scandium napísal:Jeden tip. V rodine sme riešili podobný....
Mne tu Electron podobné srandovné výroky neschválil (dokonca ich sem stiahol z pokec.sk aby ma mohol verejne pokarhať) ale keďže ty tu nie si za trola a exota ako ja, tak ti možno fóristi takéto odporúčania dovolia. Nabudúce sa tu niekto verejne prizná, že má na záhrade samostrel, mínové pole, alebo inú hromadne účinnú zbraň.

...nič nie je stratené - čo nie je , môže byť ... :wink:
Ono postačí pár " fórov " a fóristi zareagujú.... :roll: :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Sigarms »

Len mimochodom ked uz ta P1 alebo zcivilnena ... zasahovka zacne lietat v dielnicke tak pocitas aj s alternativou ze ti ju zapali ?

To len na okraj .
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Svokor by to asi tak nebral, ale ja by som to považoval ako collateral damage.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Inak od tych rakosnikov sa da vselico odkukat:
https://www.google.sk/search?biw=1485&b ... %20Tunnels
jalso
prispievateľ
Príspevky: 108
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa jalso »

k teme ako ochranit pozemok, som pred par rokmi cital clanok o odporucani UK policajtov:

zlodeji vacsinou idu cestou mensieho odporu, preto odporucaju neulahcit pristup na pozemok - konkretne sadenie rastlin s trňmi pozdlz plotu. Clanok som si nebookmarkol, len som z neho vypisal par rastlin (vymenovali vyse 30):

Ilex agulfolium
Růže šípková
Trnka obecná

Vyhoda tychto rastlin, ze sa kvoli nim nemozete dostat do basy, a v casoch SHTF mozete predavat bylinky :)
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Ked uz sme pri rastlinkach, tie popinave mozu pekne zakryt draty, a aj vacsie konstrukcne celky.
Používateľov profilový obrázok
Inzo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Inzo »

aj taky rakytnik resetliakovy je na to vhodny, je dostatocne ostnaty, nenarocny, sam sa rozlieza po zahrade a veru nechcel by som cezen prejst... navyse mate vitaminky :-)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3111
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Jalso: Ono pri vylepšeniach klasického plotu treba brať do úvahy ( ak nie som za vodou ) aj finančnú a časovú stránku. Trnka sa dá urobiť zadarmo zo semien ale rastie pridlho, cesmína bude drahá a na severe sa jej nedarí. Ideál pre naše podmienky je podľa môjho názoru šípová ruža, za víkend sa dá kdekoľvek pri poľnej ceste narezať sadba kľudne aj na kilometer plotu. Po výsadbe zakorenených odrezkov vyrastie aj 1,5m za rok, dá sa prepliesť, domáci lekvár zo šípiek je fajné žrádlo, k tomu dve tri včelstvá...
jalso
prispievateľ
Príspevky: 108
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa jalso »

R:
vdaka za tipy :) pridam aj ja este jeden pre extremnych mizantropov:

Boľševník obrovský

1. zasadit k plotu
2. rano po vykradnuti sa postavit pred ordinaciu lekarskej pohotovosti a cakat na zlodejov.

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... y-Bay.html
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"