Nakupne povolenie

vigorous_mestorf

Nakupne povolenie

Príspevok od používateľa vigorous_mestorf »

Ahojte,

Idem si kupovat moju prvu zbran Glock 22 a potreboval by som poradit. Co mam napisat do NP pri "druh". Kratka samonabijacia? Alebo kategoria B? Alebo nieco ine?


Dakujem velmi pekne
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Obvykle sa píše krátka guľová, alebo krátka samonabíjacia, ale úplne stačí napísať pištoľ, ako písal elado.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Alebo sa pri vyplnani spytat policajta, co tam chce mat napisane
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Zavisi tiez odo dveri kam vstupis u mojho to je raz spravidla "samonabijacia pistol", pripadne podla nalady. Najlepsie sa opytat co kde chce ten ktory prislusnik mat.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Napíš radšej iba "krátka guľová" - je to univerzálnejšie pre prípad, ak by si na poslednú chvíľu v predajni vzplanul láskou k nejakému revolveru... :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Igrlik, tak to som na BA III skusil a nepreslo :) musel som dat "kratka gulova samonabijacia"
inspiring_rubin

Príspevok od používateľa inspiring_rubin »

pri kratkych ide o to ci samonabijacia alebo revolver. Viem ze v SnV mali jeden cas maniere ze chceli este aj kaliber (a neviem ci aj vyrobcu a typ) co uz je moc ale vsade by malo stacit ci revolver/samonabijacia.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Mne prešla krátka guľová zbraň, ale poznal som o chlapíka, ktorého donútili napísať presne Glock 19. Nebolo to v Prešove, ale viac na východ a už je to cca 8 rokov, ale možno ešte stále niekde vládnu takéto maniére.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

krupitch napísal:pri kratkych ide o to ci samonabijacia alebo revolver.
... ale vsade by malo stacit ci revolver/samonabijacia.
PREČO? Obe zbrane sú z hľadiska zákona rovnocenné, sú uvedené spoločne pod jedným písmenom v kategorizácii zbraní. Načo je dobré takéto rozlišovanie v nákupnom povolení okrem zbytočnej buzerácie žiadateľa a pocitu moci na druhej strane pultu??? :x
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

zase riesite kkt.ny,do NP zapisem co chce policajt,mne je uplne jedno co tam chce mat
99% ziadatelov o NP vie co chce kupit
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

pure_america: No vitaj na webfóre a ďakujem ti za založenie duplicitnej témy a ostatným za jej živenie:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f= ... 1&start=32
A nabudúce ak niečo budeš chcieť vedieť, tak nemusíš čítať zákon ani fórum, kludne si založ opäť rovno novú tému.
Ja nepíšem druh zbrane do nákupného povolenia, ale do žiadosti o vydanie nákupného povolenia; a to takto "krátka guľová samonabíjacia zbraň", policajti u nás následne do nákupka napíšu "samonabíjacia pištoľ"

presunúť-zmazať
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

roman napísal:Igrlik, tak to som na BA III skusil a nepreslo :) musel som dat "kratka gulova samonabijacia"
Fakt nechcem zahlcovať tému , ale ak by sme šli do slovenčinového okienka , tak je to blbosť ...

Zbraň sa sama proste nenabije ... :roll:
Zamknuté

Návrat na "Ostatné"