Strelnice Prešov a okolie

Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

theplaky napísal:Ja zas nechapem preco o panovi Orvalkovi ktoreho poznal Tvoj dedko diskutujes vo vlakne Strelnice Presov a okolie (..a prosim nevysvetluj mi to).
Lebo Snypo si potrebuje do mňa rýpnuť. Skúša, do kedy vydržím.

BTW: Nebol to žiadny Orválek ale Dr. Urválek. Tvrdý komunistický prokurátor 50-tych rokov, stojaci za množstvom vykonštruovaných procesov.

A keďže sa tu spomínalo strelectví.cz, má Snypo možnosť vyskúšať si, ako by na takéto podrypovanie reagoval tamojší admin. Má 30 dňový ban.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Snypo napísal:Nechápem výhody spoplatnenia - kto chce porušovať pravidĺa fóra, bude. Rozdávanie BANánov je fajn, veď admin v rámci súkromného fóra si určí čo je ešte korektné a čo už nie. Môj dedko mi rozprával o jednom pánovi, Orválek sa volal, on to robil rovnako :shock:
Nechápeš, pretože si stále nepochopil, za čo dostala "Strelnica pod Roháčkou" ban. Ja som to pochopil po prvom Panzerovom vysvetlení, ktoré nasledovalo zakrátko po mojom "manifeste". "Strelnica pod Roháčkou" si robí (robila) na tomto fóre reklamu. De facto teda bezplatne využívala služby tejto súkromnej webovej platformy. Na svojej stránke prezentuje svoj vzťah k SB, pozitívny vzťah tým, že poskytuje členom tohto spolku zľavy. Panzer spozoroval zjavnú koreláciu "využívam služby zadarmo - prezentujem na webe svoj pozitívny vzťah k SB - de facto prezentujem spôsobom nepriamym SB aj na tomto fóre". Tento "úzky kanál" súvislosti sme v "zápale boja" prehliadli, keďže ide ozaj o jej nepriame vyjadrenie. Ak by bolo fórum spoplatnené, Panzer by na základe týchto súvislosti nemohol "banovať". Resp. mohol by najsamprv užívateľa "Strelnica pod Roháčkou" upozorniť a následne po skončení predplateného obdobia ho aj "zabanovať", za predpokladu pretrvávajúceho stavu "SB pozitív". Za tohto stavu by jestvovala aj možnosť okamžitého banu ihneď po upozornení a za predpokladu pretrvávajúcej absencie sebareflexie. Následne by sa užívateľovi "Strelnica pod Roháčkou" poplatok vrátil...snáď pomohlo.

P. S.: ja osobne vidím aj dôvody, pre ktoré nemusel byť hneď udelený ban. Resp. iné súvislosti, lenže adminom ja nie som, rozhoduje Panzer. Názor ohľadne spoplatnenia fóra zastávam aj naďalej, ale aj v tejto veci rozhudnuté už bolo.

P.S. 2: principiálny význam spoplatnenia vidím hlavne v tom, že diskusia by sa dostala na vyššiu úroveň, nakoľko by prispievali a teda platili len tí z nás, ktorí o to majú ozaj záujem. Tých, ktorí len rýpu, resp. produkujú len primitívne jednoriadkové "výkriky do tmy", tých by spoplatnenie určite odradilo, všetkých zrejme nie, ale väčšinu z nich určite.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

To su iba teorie... pozri sa na diskusne prispevky spoplatnenych clankov sme, dennik n alebo trendu a porovnaj to napr s nespoplatnenou castou sme.sk, aktuality.sk a pravdou, ktore publikuju zdarma. Uroven je podobna (nizka) akurat kvantita je u spoplatnenych nizsia.

Dalsi tvoj chybny predpoklad je, ze od cloveka, ktory ma peniaze a je ochotny ich tu minat ocakavas, ze bude inteligentny, a zaroven predpokladas , ze hlupak peniaze / chut platit nema a preto nebude prispievat.

Platenie ma velku prednost v tom, ze mozes platit profikov, aby udrziavali uroven fora. Cize bude prehladnejsie, bude tam menej prispevkov (menej balastu). Ale to neznamena, ze sa viac dozvies.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Oba prezentované názory majú, podľa môjho názoru, svoje racio.

Ale ako som už raz bol napísal, webforum je platforma bezplatná, a takou zostane až do prípadnej zmeny názoru majiteľa domény.

BTW: SperkyB analyzoval môj postup v tejto veci presne tak, ako bol mnou ponímaný.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

29.7.2019 prevzali kompetentní pracovníci víťazného budovateľa severo-západého úseku obchvatu R4 - združenia Váhostav-SK a TuCon - areál Pod Bikošom a dňom 30.7.2018. je strelnica zrušená.
R.I.P.
:cry:
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Máte nejakú náhradu? Počul som, že v Š. Michaľanoch sa niečo riešilo.
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

pietro32i napísal:Máte nejakú náhradu? Počul som, že v Š. Michaľanoch sa niečo riešilo.
pietro32i napísal:Máte nejakú náhradu? Počul som, že v Š. Michaľanoch sa niečo riešilo.
Strelnica v Š. Michaľanoch nevyhovuje z hľadiska bezpečnosti ( balistika... ).

Takže v Prešovskom okrese sú aktuálne 3 funkčné strelnice:

1. Krytá pri stanici SAD Prešov ( 15 metrová myslím, 5 streleckých stavov )
2. Strelnica ŠSK ( neviem v akom je teraz stave, je 50 metrová, určená na pušky .22LR, 10 stavov )
3. Strelnica CCC na Cemjate + poľocnícka strelnica
3. Strelnica pod Roháčkou ( 500 metrov , 15 stavov na dlhé zbrane, 20+ stavov na krátke, 5 stavov na lietajúce holuby, zajac na prieseku... je toho viac )
Naposledy upravil/-a Snypo v 23 Apr 2020, 16:32, upravené celkom 1 krát.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

to Snypo:

Na cemjate je aj strelnica SPK a Kondor (funkcna...).
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Jean napísal: Na cemjate je aj strelnica SPK a Kondor (funkcna...).
Pravda, ďakujem za upozornenie! Roky som tam nebol, zabudol som na to :oops:
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

A dá sa na každú z tých strelníc nečlenovi ich streleckého klubu aj dostať? Okrem tej krytej pri stanici, tam viem, že sa dá.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Na CCC sa vie nečlen dostať s členom, teda aspoň ja som tak párkrát s členmi bol. Poľovnícku netušim, podľa infa od pár poľovníkov si tam strieľa kto chce, s čoho chce - mafpič.zmus alebo anarchia? Som členom Pod Rohačkou, tak ine strelnice navštevujem len veľmi zriedkavo.
Jurosik
občasný prispievateľ
Príspevky: 1
Registered for: 2 years 9 months

Príspevok od používateľa Jurosik »

Zdravím kolegovia,
strelnica Pod Roháčkou je vraj zatvorená. Neviete príčinu ?
Dá sa v okolí Prešova niekde inde streliť z predovky ? :?:
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Skutočnú príčinu sa nedozvieš a ani po nej nepátraj, nemá to zmysel. Realita je tá, že strelnica je zatvorené a ja mám obavy, že na dobu, ktorej dĺžku trvania najlepšie vystihuje termín "navždy" ...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Uff, tak to je nepríjemné prekvapenie. Je veľká škoda, že skončila taká dlhá strelnica.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Áno, to je, ale doba ktorá nastala, znamená podľa môjho skromného názoru pomalý začiatok konca viacerých strelníc ... Roháčky je obzvlášť škoda, bola to jediná otvorená a pre mňa parádna strelnica, kde som sa pri svojich pracovných a rodinných povinnostiach vedel dostať a "ustrieľať sa" do sýta ... Osobne mám z toho sám hlavu v smútku, lebo neviem, do kieho Krista budem chodiť teraz, keďže ostatné vonkajšie strelnice hlavne v Košiciach, sú de facto pre "neklubových" nedostupné. Nuž, ťažko bude, ťažko s tým naším, teda hlavne s mojím, strieľaním, ťažko ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Strelnice"