Strelnice Košice a okolie

rebels
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 8 years 9 months

Príspevok od používateľa rebels »

arminius napísal:
rebels napísal:Mohol by som pokračovať, nakoľko na danú strelnicu som chodil roky rokúce, keď ešte nebola v súkromných rukách.
Neskôr, po privatizácii som sa šiel na ňu pozrieť...a po pár (teda dvoch) návštevách som na ňu vyslovene zanevrel (dôvody radšej nedávam, argumenty by boli pre niekoho ťažšie stráviteľné).


Bolo to pred 15 rokmi? To je argument ? Je ale rok 2021. V roku cca 15 rokov dozadu bol ročný prenájom cca 5000 SK a všetci si tam chodili strielať za 2-3 kg divinky ročne alebo zadarmo. Suhlasím ,, super,, Ale dnes sa platí 100 násobok tej sumy za prenájom. A nedošlo k žiadnemu preklepu. Ďalších 3600 € ročne sa platia média a je to bez mzdových nákladov na správcov a bez investicií. Hladáme správcu na 2 dni v týždni zadarmo, aby sme k investíciám 20 000 € tento rok a nákladom ušetrili za mzdu správcu. Čo poviete?
Klub ma aktuálne niečo do 120 členov max a poslední 5 prijatí boli študenti TU, jeden z USS Steelu a jeden referent v štátnej správe. Myslím, že už idem nad rámec interných informácií z diania v klube. Aby sa klubisti dostali na strelnicu, tak si vyberáme podľa referencií a klub nenafukujeme, čo niektorým práveže vadí...
Dokonca náš tím na poslednej súťaži, ktorú organizoval vyzbieral 4000 € pre chudobné rodiny z východu, kde deti majú vážny onkologický problém. Všetky príbehy jednotlivých detí zverejňujeme na našich stránkach.

A čo ste vy zaujimavé pre túto komunitu urobil? Prezredte a možno nás budete pozitívne inšpirovať a motivovať v ďalšej práci. 8)
Môžem mať svoj názor ? Ja som stará škola a ja svoje názory mením len pod ťarchou pádnych argumentov a tieto uvedené veru neberiem.

Kedy to bolo, to je úplne vedľajšie. No vedľajšie už nie je, že keď som bol na strelnici a šiel sa niečo opýtať, tak som dostal len arogantnú a povýšeneckú odpoveď od sediacich v kožených klubovkách v bývalej učebni.
Že mi bežal čas, no pritom som ešte nebol ani len zapísaný, tak to ani nevravím.
Že som sa objednal, no po príchode mi bol vstup odmietnutý ?
Kuwa, toto sú argumenty...mňa nezaujímajú náklady. Veď tie sa predsa odpíšu, alebo nie ?

Sorry, ale bez akejkoľvek diskriminácie sa opýtam.
To má nejaký študentík prednosť pred staršími, čo už niečo majú za sebou ? Kuwa...to aké môže mať študent referencie ? Od svojho bohatého fotra ???

P.S.:
Ten správca zadarmo ma veru fest dostal. Skoro som sa kávou od smiechu oblial.
Správca na dva dni v týždni zadarmo ? Akože na 8 hodinovku ? Čiže do mesiaca 8 dní ?
Ak opomeniem porušenie zákona o čiernej práci, tak len otázočka. Už sa nejaký (blbec) aj našiel ?

P.S.:
Ja som na strelnicu chodil strieľať zásadne zadarmo...ale na druhej strane musím povedať, že vtedy sa tam nedostal hocikto.

P.S.:
Za zbierku pre onko deti si zaslúži každý pochvalu.
Lenže koľko prispelo a nechváli sa tým ?

P.S.:
Čo som urobil pre streleckú komunitu.
Kto vie, ten vie...

S tým gaučom to muselo byť riadne dávno. Predchádzajúci prevádzkovateľ strelnice je minulosť. To je dosť dlhá doba. Minulosť nezmením a nebudem sa k nej vracať. Čo viem obplyvniť je súčasnosť. Takže to zoberiem z opačnej strany, aby som uzavrel debatu.
Do konca októbra maš vybavené na 3 hodiny pobytu v Rebelszone aj s 3 priateľmi zadarmo na Rebelszone tactikal stage alebo IPSC stage s kyvackami a vyskockami. Pri tel. objednaní to len treba pripomenúť, aby sme to preverili. Pripadne správa.

Ďakujem .

Pekný vecer všetkým ...
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3719
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa arminius »

Ale šak ja netvrdím, že to bolo toť minulý mesiac alebo týždeň. Prevádzkovateľa strelnice (obchodu, ešopu, autoservisu...) si jeden tiež neoveruje pravidelne.
Súčasnosť skritizoval Sperky, bolo by sa dobré vyjadriť aj k nemu. Moje pripomienky sú vedľajšie, nežijem len streľbou, skôr opačne.

Takže díky za ponuku, svojim spôsobom ju aj kvitujem, ale už je to pasé. Svoj čas včul venujem skôr chladným zbraniam a hlavne chalupe.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa matus69 »

arminius napísal: ...mňa nezaujímajú náklady. Veď tie sa predsa odpíšu, alebo nie ?
nechcem sa vám pliesť do debaty, ale toto ma dostalo - Arminius, ty si myslíš, že odpísať náklady znamená hodiť faktúru do kanála a neuhradiť ju?
Možno niektoré skupiny ľudí niekedy také robilo, ale normálne to nie je a nikdy nebolo. Odpisovanie nákladu je účtovná, technická vec. V praxi ide o to, že to jednoducho treba zaplatiť. A nie nezaujímať sa o to.

Teraz troška začínam chápať tvoju celkovú nasrdenosť voči podnikateľom. Ty si celý čas myslíš, že odpísať znamená nezaplatiť.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3719
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa arminius »

Ideme už síce OT, ale snáď zodpovední budú zhovievaví. 8)

Nie nemyslím si, že faktúra skončí v koši. Dokonca viem :wink: , že aby bolo na jej platbu, tak je potrebné na ňu aj vyrobiť/zarobiť.
Vyššie uvedenú zmienku o nákladoch som spomenul v trochu inej súvislosti.

Takže k tej nasrdenosti ? Ono sú tam dve roviny :
1. Absolútne nie som nasrdený voči podnikateľom, ktorú drú deň a noc, aby zhodnotili svoju firmu. Nemám nič proti podnikateľom, ktorí si vážia prácu svojich zamestnancov...atď.
2. No serondia ma takí, čo odrbávajú štát, kde len môžu. Serú ma takí, čo dajú ľuďom minimálku, no idú ich zodrieť z kože. Ma štvú takí, čo si dajú do nákladov kúpu nového auta (miesto akého takého zvýšenia platu), ktoré však ale používa manželka, frajerka...
Poznámka k bodu 2. - že vychádzam z reálnych skúseností, tak na to vezmi jed. Moja manželka robila u takého podnikateľa.

Náklady a ich odpisovanie ?
By si sa čudoval, čo všetko je nie jeden podnikateľ schopný dať si do nákladov...už som sa stretol aj s otázkou, či si môže dať do nich aj hajzlák v byte, lebo tam má sídlo firmy. :roll:
Keď si k tomu všetkému ešte uvedomíme, že najospevovanejší daňový poradca (nebudem menovať bývalého ministra Mihála) na nete v podstate navádzal a dával rozumy, ako obísť zákony ? No nenaserieš sa ?

...mám pokračovať ? Alebo stačí ?
Len naznačím. Vezmime si podnikateľskú sféru a právo, presnejšie vymožiteľnosť práva. Je tam súvislosť ? No jasné, že je !!!
Aká je u nás situácia ? Žeby dobrá, všetko v pohode ? Šak jasné, že nie. Svoje by vedeli rozprávať stovky ľudí, ktorí nedostali zaplatené. Svoje by povedali aj tí, čo predali byt, dali zálohu na nové domy a teraz bývajú u rodičov...a hypotéku budú platiť ešte roky.

Už chápeš moju nasrdenosť ? :?: :idea: 8)
macho55
prispievateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 3 years 10 months

Príspevok od používateľa macho55 »

Arminius sorry ale toto je uz velmi silny OT.

Budme radi ze mame aspon nejaku strelnicu v blizkosti KE pri momentalnom tempe zaniku strelnic.

Ja nie som clenom klubu Hodkovce ale ja mam len dobre skusenosti s touto strelnicou a velmi sa tesim ze sa bude dat ist na 300 m a ze sa niekto venuje strelnici a rozsiruje moznosti sportoveho vyzitia.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3719
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa arminius »

No ja neviem...matus69 mal pocit, že som nasrdený, nuž som mu vec objasnil. A hneď na začiatku som spomenul, že ideme OT, takže mierne nechápem, prečo vravíš o silnom OT.
-------------------
Spomínaš streľbu na 300 m ? No vidíš...a ja som na Hodkovciach strieľal na túto vzdialenosť. :wink:
Lenže ten prvý kupec (či nájomca) nešiel do týchto dĺžok a tí, čo si pamätajú, tak vedia, že čo tam potom vzniklo.
-------------------
Ale predsa ja nič nemám proti rebelsovi a či proti strelnici, aj keď to tak možno vyzeralo/rá.
Moje príspevky je potrebné brať ako konštruktívnu kritiku a nič iné. Ten OT príspevok bolo také uvoľnenie ventilu...ale každý musí uznať, že mám pravdu...či ? 8)
rebels
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 8 years 9 months

Príspevok od používateľa rebels »

Vzhľadom k mojim aktivitám a veľkosti času sa rozpisovať, tak to zhrniem pre všetkých a nič osobné tým neriešim.... 8)

1.Históriu strelnice Hodkovce nezmením a ani sa k nej nebudem vyjadrovať.
2. O konštruktívnej kritike môžeme diskutovať, ak dotyčná osoba niekedy bola na strelnici v minulosti a bola aj v súčasnosti. Vie to porovnať. Ináč ...
3, Konštruktívna kritika a osočovanie sú dve rozdielne pojmy a tú sa to zrejme často zamieňa.
4. Aby sme neznížili komfort súčasných členov klubu Hodkovce platia si členské a mnohí majú odrobené desiatky hodín na brigádach za čo im patrí veľká vďaka, tak do klubu si členov vyberáme. Systém podám prihlášku daj potvrdenie na sk. E a tu máš € to nefunguje a tento kšeft nerobíme. A ja potom budem pí...ť do všetkého lebo aj osoby na L IX majú práva... Vieme aký je výsledok. Hlavne tí, čo nikdy prstom nepohli ... :roll:
5. Máme množstvo rezerv a čo zlepšovať, dokonca vieme o nich, ale všetko má svoj čas a hlavne financie !!! Postupne... Nie sme progresívna kaviareň čo ma tip top vychytávočky vo virtuálnom priestore a všetko suprovúčké / kecami za kompom/ . Je to poctivá práca mnohých jednotlivcov, klubistov a našich partnerov. Sme hlavne strelnica !!!!
6. Takže všetci sú vitaní a niekedy je lepšie raz zažiť a vyskúšať a urobiť si vlastný názor.
7.Občas treba vypnúť pornhub a isť poriadne zatrénovať. Je jedno na ktorú strelnicu. :D
8. Klubisti vidíme sa teraz v nedeľu a zas sa toľko nesmejte... :roll: :D


PS pre všetkých: V zime budeme organizovať speed steel otvorenú súťaž pre všetkých strelcov a možno stihneme aj jednu pušku na 300 ke... 8)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3719
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa arminius »

3, Konštruktívna kritika a osočovanie sú dve rozdielne pojmy a tú sa to zrejme často zamieňa.
Aj toto je osočovanie ??? Alebo skôr nepríjemné otázky na telo, lebo odpoveď ani len náznakom...
arminius napísal: Sorry, ale bez akejkoľvek diskriminácie sa opýtam.
To má nejaký študentík prednosť pred staršími, čo už niečo majú za sebou ? Kuwa...to aké môže mať študent referencie ? Od svojho bohatého fotra ???

P.S.:
Ten správca zadarmo ma veru fest dostal. Skoro som sa kávou od smiechu oblial.
Správca na dva dni v týždni zadarmo ? Akože na 8 hodinovku ? Čiže do mesiaca 8 dní ?
Ak opomeniem porušenie zákona o čiernej práci, tak len otázočka. Už sa nejaký (blbec) aj našiel ?
Aj Sperkyho posledný príspevok bolo osočovanie ???
Používateľov profilový obrázok
Mesi
častý prispievateľ
Príspevky: 3193
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Arminius, čo ťa vedie k tomu neustálemu provokovaniu? Načo takto hrotíš často svoje príspevky?

Späť k téme. Neviem či nerozumieš slovu referencie, či to považuješ za finančné portfólio. Prečo by referencie mali súvisieť s peniazmi? Keď tomu nerozumieš, spýtaj sa, ja by som tiež na takéto narážky nereagoval.

Strelecký klub je OZ a hoci si ľudia myslia, že OZ jediné, čo potrebuje sú peniaze, pravda je taká, že potrebuje ľudí ochotných robiť. A nie sa vystatovať, koľko zaplatili, prispeli.

Takže prečo by normálny študent, ktorý je aktívny, pomáha, má myšlienky čo zlepšiť a chce ich zrealizovať nemohol mať známych, ktorí tieto referencie podajú a na ich základe nich sa bude OZ rozhodovať či ho prijme alebo nie?

Ako som sa tu dozvedel, máme nejakých 120 členov ale bohužiaľ, keď už idem s niečím pomôcť vidím stále rovnakých 20-30? Osobne ma prijímanie členov za posledné dva roky cez tebou tak znenávidené referencie veľmi teší, pribudlo kopec tvárí, rôzneho vekového zloženia, ktoré sú osobnostne ok, a snažia sa pre ten klub niečo spraviť.

A rozhodne môžem povedať, že som na parkovisku nevidel nejaké AMGčka, najnovšie bavoráky a iné drahé značky, ktoré by si tebou tak nenávidení podnikatelia odpisovali z daňového základu.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3719
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa arminius »

Vieš čo ?
Mal som síce už napísanú odpoveď, ale dlabem na to.

Ešte by som bol obvinený z provokácií, osočovania, šírenia hoaxov, z dezoláctva, ...atď, etc.......a hlavne by som bol vinný za všetky protistrelecké nálady a jej členom.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2880
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Panzer »

Arminius je môj kamarát a fajn človek. A výborný nožiar. Ale občas vypení.

Rebels je môj kamarát a fajn človek. A výborný strelec a bojovník s nožom. A Hodkovce sú môj domovský klub. Pre ktorý Rebels urobil kopec roboty.

Preto sa cítim byť ako admin zaujatý a nejdem riešiť existujúci spor. To nechávam na moderátorov.

Plne však súhlasím s mesiho ostatným príspevkom. Rebels (Bysťo) robí pre klub nesmierne veľa. Vďaka bohu za neho a za možnosť strieľať pár km od Košíc na super strelnici. Vďaka bohu za super správcov, ktorí dvíhajú okamžite telefóny a dohadujú termíny.

Za mňa palec hore. A komu sa nepáči - nech sa páči, treba skúsiť iné strelnice. Volá sa to systém ponuka - dopyt.
gunmates
občasný prispievateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gunmates »

Jedna z najlepších strelnic v okoli Bratislavy. Nepotrebujete zbrojný preukaz, stačí sa objednať , prísť a strieľať.
www.gunmates.eu
Používateľov profilový obrázok
Mesi
častý prispievateľ
Príspevky: 3193
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tuším si netrafil trochu kraj :)
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: 4 years 8 months

Príspevok od používateľa matkoo »

:mrgreen: Netrafil toho viac ani forum
Napísať odpoveď

Návrat na "Strelnice"