Stavba AR 15

Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Stavba AR 15

Príspevok od používateľa Johnny »

Pozeram sa uz dlhsiu dobu po AR15, ktore by vyhovovalo mojim predstavam. Neskor som sa zapodieval myslienkou postavit si vlastne AR 15, no nie som si isty ako je to s hlavnou castou, ktora podlieha registracii.

Ako som sa docital za samotnu AR 15 sa hypoteticky moze povazovat iba holy Lower receiver kde je umiestnene registracne resp. vyrobne cislo.
Cize tento Lower receiver podlieha registracii a ostatne casti ako zavornik, hlaven, upper receiver a ine mozu byt poskladane zvlast od inych vyrobcov.

Mohol by som si teda zakupit iba holy Lower receiver u nejakeho predajcu ako zbran a kupil by som si zvlast ostatne casti od inych vyrobcov, doma poskladal a tak odniesol na registraciu?

V strucnosti by sa jednalo o stavbu celeho AR 15 lenze neviem presne aka je spravna legalna cesta k tomu.

Vdala za odporucania :-)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Kludne si to tak poskladaj ako si pisal a ked to pojdes prihlasit, tak to mozno budu brat ako polahcujucu okolnost priznania 8) :shock: :lol:
Zobud sa z toho sna a prestan pozerat youtube z USA!
A este raz si precitaj tvoje prava a povinnosti ako drzitela zbrojneho preukazu.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Rasto , neplet ho, ak to stihne do 31.5 tak je v pohode
Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

Hej pozeram USA videa na youtube tak ako kazdy :-)

Cital som to ale na ceskych forach. Diskusia ostala pri tom, ze za AR 15 sa povazuje Lower a ostatne si poskladas.
Nevedel som ci to na SR moze takto fungovat alebo nie.

Ale ako pise Rasto ocividne nie.
Budem sa musiet uspokojit s Norincom a kusok si ho doladit.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ako majitel ZP, ich mozes pouzivat a nie stavat od podlahy a legalizovat.
Co su hlavne casti zbrane a treba na ne karticku mas jasne stanovene.
Ked ti to postavi zbrojar, tak to oznaci tym co treba tam kde treba a nepotrebujes mat na jednu zbran tolko zbytocnych karticiek.
O cenovej a casovej nakladnosti ani nehovorim.
Roman amnestia je pekna vec, ale nikto mu to (nove komponenty) nepreda za tymto ucelom :lol:
Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

Jasne. Predpokladal som navstevu puskara.
Cize mozne by to aj bolo, ale je treba na to puskara atd. a teda ako celkovo pises neoplati sa moc.

Tak potom asi pojdem do toho Norinco-a cq a. Co som cital za tie peniaze sa to oplati.
Vymenil by som tam spust, pazbu, rukovat. Vymenil by som musku za nizkoprofilovy gas block aby sa namontovalo uzke prepazbie. Namontoval kompenzator a snad by z nej bola iba prestavba AR 15 ale mojim predstavam uspokojiva :-)

Dost sa mi paci DPMS 3G2 aj ked je drahsia, no malo info najdem na nete ohladom nej.
O Norinco-u je toho hodne.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Norinco je najlepsi zaklad na prestavby co sa financii tyka.
Kefd kupis norinco okolo 620€ tak sa zmestis s updreidami do 1000€ cakom prask a budes mat "lepsiu" pusku ako DPMS v zaklade.
Podla referencii ma i porovnatelnu presnost!
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ozaj, predava niekto teraz Nornika ? ja si spominam na vratenu zasielku cca 2 roky dozadu a odvtedy som to uz nesledoval
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Nooo myslim si , že by človek mal začať kúpou hotovej pušky , troška ju spoznať a zorientovať sa , potom môže niečo stavať...

Lower reciever je tak považovaný iba v USA, ak sa od tial dovezie automaticky u nás dostane kartu zbrane.
Ale stále si myslím , že u nás, podľa našeho zákona o zbraniach by nemal byť hlavnou časťou zbrane aj keď v ČR je.
O upper rcv a bolte nebudem polemizovať, tam je to jasne aj s hlavňou..
Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

Kde by sa dal zohnat za 620€ by zaujimalo aj mna. Zatial som ziadnu slovensku stranku nenasiel.
Skor na ceskych za 617 az 700€.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Trafil si, bohuzial musis vycestovat.
Precitaj si recenziu na DPMSku a pochopis ze i to je nedorobok, takze ked kupis norinco das do toho novu spust a vsetko co to pyta, tak este 600- 700€ usetris ako som ti pisal :-)
Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

Suhlasim Rasto.
Tiez som si robil nejake kalkulacie a vychadza mi to tak, ze keby som si spravil nejaky upgrade na to Norinco a nedajboze mi po case odide, tak za usetrenych 700€ si mozem kupit druhe :D

V podstate to ma chromovanu hlaven co je pre mna idealne, lebo na viac ako 50m strielat isto nebudem a chcem do nej nabijat vsetko co mi pride pod ruku vratane .22lr s adapterom takze ta hlaven mi pride idealna.
Akurat to potrebuje riadnu investiciu do novej spuste. Ladit ju sam istotne nechcem.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Naladit vojensku spust na uroven kvalitnej aftetmarket spuste je na ukor bezpecnosti a aj tak jej kvality nikdy nedosiahnes ;-)
Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

Pan Sutak z Kosic mi doviezol mp5-ku, tak sa budem spoliehat na jeho schopnosti co sa tyka objednania Norinca :-)

Mate nejaku overenu zahranicnu stranku kde najdete pokope viacero veci na AR15 (predpazbie,pazba,grip...) a nie je problem so zaslanim na Slovensko?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Začalo to jednou puškou , ktorú som si kúpil hotovu, z nej uz je na obrazkoc vidiet len pozostatky.., všetko su to od piky postavené flinty.. ja viem asi to preháňam , ale mám pre ne slabosť..

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"