Čoky na zmenšenie rozptylu

Lacinku
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 8 years 6 months

Čoky na zmenšenie rozptylu

Príspevok od používateľa Lacinku »

zdravim vsetkych,

viem ze sa tu niekde rozoberali coky no odpoved na otazku ktoru sa mienim opytal som nenasiel. najde sa niekto kto by poradil ktory cok dokaze zasadne zmensit rozptyl birdshotu alebo patrony na trap? presiel som nejake stranky ale popravde nieje mi to jasne, co ktory cok robi. co vyrobca to ine nazvoslovie...dakujem
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

https://en.wikipedia.org/wiki/Choke_(firearms)
https://en.wikipedia.org/wiki/Choke_(fi ... nstriction

samozrejme potom musis hladat choke so spravnym zavitom, ak zavit nemas tak choke nenasadis
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Lacinku :

Na toto je velmi tazka odpoved. Preluskaj si google, idealne US fora, odpovedi najdes dost. Podla toho co pises asi hladat "Full choke" teda plne zahrdlenie. Ono to ale take jednoduche neni, lebo cim mensie zahrdlenie tym vecsi problem trafit letiaci terc. Cize musis si ujasnit na co to chces /ucel/, nasledne musis najst to najlepsie riesenie pre teba. Velmi dolezite je krytie brokoveho zhluku.
Tak ako ti pisal roman, puska musi mat zavit na choke. Pokial ho nema tak sa samozrejme da vyrobit, ale neviem ci sa investicia oplati. Pokial ma puska zavit je vhodne kupovat choke od vyrobcu zbrane - standartne sa ponuka 3 - 5 roznych zahrdleni podla vyrobcu.
bagoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa bagoo »

Lacinku
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Lacinku »

pani,

pekne dakujem sa odpovede. stranky si preluskam a snad na nieco narazim. ano puska ma zavit, od vyrobcu prisla s breecher choke. mensi rozptyl riesim primarne z dovodu strelby na popre gongy na vacsiu vzdialenost, samozrejme lacny strelivom. je to moja prva puska a kedze na maximalnu vzdialenost ktoru lokalna strelnica umoznuje (25m), som zo 100 vystrelov neminul ani raz tak myslim ze spravne by bolo sa posunut na 50 m. no tu uz rozptyl bude znacny a vysledky nepriekazne. mozno to znie naivne viem. no slugy za 90 centov mi prijdu drahe. isteze neskor vyuzijem univerzalnost pusky ci uz na lov alebo skeet, trap. este ra z dakujem za rady.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Potrebujes plne zahrdlenie/full choke/cok s jednou ciarkou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"