Pákove opakovačky

Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Pákove opakovačky

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ahojte pani.Neviem ci su medzi nami aj westernovy strelci,ale uz dlhodobo poskulujem po zbrani na sposob Winchester.Na trhu som videl rozne znacky Merlin,Rossi,Uberty atd.Zaujimaju ma ceny,vlastnosti,presnost.Kaliber co by som volil 38spl,357mag.Ale kde by sa dane zbrane dali vyskusat,tu som nic nevidel :wink:
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa marksman2 »

Boris jeden kúsok má (Rossi Puma - Winchester 1892, 10 x .357Mag) a berie ho v sobotu na vianočné stretnutie na SAVke ak budeš v BA zastav sa http://www.grandpower.eu/phpBB2/viewtopic.php?t=609

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

v sobotu mam sluzbu skoda a 250km ma od vas delí.Ale musime hodit stretko kde si to omrknem!
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Nemám bohužiaľ skúsenosti, ale dúfam, že sa to čoskoro napraví.

Kaliber budem vyberať kôli prebíjaniu stejný, ako na SAA, ktorý k LA patrí, v mojom prípade 44mag.
Viac názorov najdeš TU

A tiež by som sa pozrel aj sem http://www.greatgun.eu/
Sú to vraj jedny z najkvalitnejších replík a dávajú doživotnú záruku a servis. A ceny nie sú ani moc uhodené.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ta Borisova je fesanda :shock: viacery sa mi budu mozno divit ale potom som vzdy snival. :cry: Len tie ceny :shock: ta Rossi som pozeral vychadza niekde v Blave okolo 440eur.Kaliber ja radsej 357mag,lebo 44.mag nema mi kto prebijat :!: Ked sa nahnevam tak si kupim naspat moju Norinco JW-21 NA 22.LR :wink:
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

v sobotu sme moju rosinku skusali a isla pekne. ladoval som cajickove 357 od aresu a bolo to ako pukat z malorazky. plnotucne magnumy uz s pustickou sklbnu trochu viac ale stale je to velmi prijemne strielanie. odporucam kazdemu, je fakt ze v sobotu isla z ruky do ruky.

kedze mam vsetky revolvery v 357mag, kaliber bol jasna volba a nelutujem. z dlhej hlavne ma plnotucny magnum do 100 metrov vykon na urovni .30-30 (sam som nemeral). na western je lepsia win 73 (hladsi chod) ale ta nema moc rada vykonne laboracie lebo je stavana vyslovene na ciernoprachove naboje. browningova win 92 uz bola robena aj na bezdymny prach a ma system uzamykania ktory zvlada aj velmi vykonne strelivo. chcel som karabinu ktora znesie aj vykonnejsi naboj. jedine co lutujem je ze som nekupil nerezovu verziu.ked raz odstrielam rosimu urcite znova kupim kopiu win 92 ale od great gun a v nereze. neverili by ste aka otrava je tuto mrsku vycistit, nehovoriac o rozborke na ktoru treba dielnu a aspon 3-4 hodiny na demontaz a spatne poskladanie.
eloquent_carson

Príspevok od používateľa eloquent_carson »

Tak som si urobil radosť pekným vianočným darčekom a to pákovou opakovačkou ROSSI-PUMA mod. 92 cal. 38sp./357mag. Kúpená v BA v Hermese, za už sponínaných 440 eur.
Zatial s ňou veľa skúseností nemám, len prvé postrehy:
Ako prvé som si všimol veľmi mäkké drevo pažby. Aj pri neopatrnom položení zbrane na stôl sa o hranu stola urobí vryp do dreva. Možno by to šlo zlepšiť nieakym lakom. Inak mi dosť chýba zdrsnenie úchopu predpažbia. Celkovo je predpažbie dosť malé do ruky a pri snahe o rýchle opakovanie výstrelu kĺže, ale toto sa dá vyriešiť.
Presnosť zbrane zatiaľ hodnotím ako skvelú, zatiaľ som žiadne väčšie skúšky nerobil, ale myslím si že tento druh zbrane na presnú streľbu určený nie je,ale skôr na rýchlu palbu do 100m. So štandardnými otvorenými mieridlami na 50 m v stoje z neopretej zbrane a mnou prebíjanym strelivom to udržím v deviatkovom kruhu pištoľového terča. Záleží samozrejme na strelcovi!
Čo sa týka čistenia, tak tu toho veľa na čistenie nie je, hlaveň a dostupný mechanizmus záveru. Rozoberať zbraň za pomoci náradia kvôli čisteniu, by určite bolo na závadu ako na úžitok. Možno ju ale rozoberiem za účelom poladenia. Zdá sa mi že je až zbytočne silná bicia pružina kohútika. Myslím že jej zoslabením, by sa mohla zmenšiť sila potrebná na opakovanie a tým aj zrýchliť a spresniť streľba, samozrejme len toľko aby spoľahlivo odpaľovali aj tie najtvrdšie zápalky. Inak čistenie záveru robím tak, že otvorený záver poriadne vystriekam WD-čkom alebo konkorom a nechám chvíľu pôsobiť. Po túto dobu zbraň otočím tak aby olej mohol vytekať von a nevtekal na pažbu. Potom mechanizmus vyutieram koľko sa dá a následne namažem tekutou vazelinou v spreji. Táto je primárne určená na mazanie reťazí a má jednu dobrú vlastnosť a síce že sa za tekuta dostane skoro všade. V priebehu niekoľkých sekúnd sa z nej odparí tekutá frakcia a zostane jemný mazací film.
Ešte k strelivu. Najprv som ju chcel v ráži 44, ale dobre som spravil keď som kúpil v 357mag. - dostupnejšie strelivo, lacnejšie komponenty na prebíjanie atd. Do tejto zbrane sa môže používať 38sp. aj .357 Mag (mimochodom moja obľúbená ráž). Skúšal som obe dve ráže. 357 Mag. bez problémov, ale tridsaťosmičky nepoužiteľné. Náboj sa vždy po otvorení záveru komicky postaví kolmo hore a pri závretí záveru je privretý. Tridsaťosmičku som zavrhol hneť ako mi toto spravili tri náboje po sebe, ale aj tak som ich v tejto zbrani nemienil používať.
Zatial len toľko, myslím že pomery cena/kvalita sú vyrovnané a ROSSI mod. 92 je skvelá zbraň.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Gratulujem a ticho zavidim,keby som sa nepripravoval na sezonu 2010 na IPSC uz ju mam,skoda :lol: nech sluzi.Ale raz by si sa mohol ukazat na sutazi nech si ju omakam :twisted:
Používateľov profilový obrázok
HEDO
občasný prispievateľ
Príspevky: 81
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa HEDO »

BALISTIK ti si asi nemal uz iba hufnicu.Si sa minul povolaniu. Skus v zbrojovke skusobny strelec tam sa mozno ukludnis a urcite sa ti dostane do ruky vsetko co navrhnu a virobia.Nech sa ti darý.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Hedo-to ten pravy hovori uz si sa pochvalil alebo dal do podpisu co si mal vsetko ty :twisted: Ale krasna opakovacka patri medzi moje sny :cry:
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Ladim 357 MAGNUM do Merlina z 18 inch hlavnou , z optikou a oporou na 50 metrov rozptyl 2 cm , 5 ranove polozky,celkom presne to striela by som povedal , 180 gr ARES EPRX a prach NO.9
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

TURBIAK: aký puškohľad a montáž by si odporúčal na spomínanú Marlin 1894 v 357mag.
Rozmýšľam nad nejakou optikou na moju Marlinku. Na nejakom US-fóre som našiel fotky s takou montážou, že vieš využiť aj pôvodné mieridlá a to by sa mi celkom pozdávalo.
Obrázok
Obrázok
Asi to ale bude mať aj negatíva - puškohľad je vyššie.
PS: neviete kde by sa taká montáž dala zohnať?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Dnes som testoval pakovu opakovacku Rossi puma,dufam ze to mozem pisat sem.Zbran mi zapozical na test nas forista v1911,naboje zadovazil Jarči vdaka.Zbran je vcelku pekne opracovana,pre moje laby troska mala,drevo na pazbe je fakt troska slabsie.Mieridla su dost hrube,ale originalne westernove :wink: Zasobnik na 10 ran trubicovy pod hlavnou mi isiel spociatku nabijat tazsie,po par zasobnikoch som si uz zvykol.Opakovanie po vystrele som cakal lahsie,pripadala mi ako nezabehana Norinco vyroba.Musel som vynalozit dost sily.Ale ked som zacal strielat bol som vo svojom zivle :twisted: strielal som sice len na max.25m ale presnost do 5cm.Vykon naboja 357mag,laborovany na plny vykon zo strelou EPRX vo tvare komoleho kuzela,daval zbrani taky vykon ze 10mm poper padal ako ...dokonca do neho urobilo preliacinu cca 1mm hlboku :!: Ale myslim si ze zbran na take domacke zuvkanie a rekreacnu strelbu ako stvorena.Mozem vrelo doporucit,ale este musim skusit Marlin a uvidim co je lepsie :wink:
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

balistik - hoci som priaznivec win92 (rossi puma je v podstate klon win92) musim povedat ze marlin je po vsetkych strankach lepsia konstrukcia takze z neho budes urcite nadseny. rossi puma je typicke DODO. potrebuje doladit, zalestit a vymenit prinajmensom pruzinu vyhadzovaca ktora sa (znie to az neuveritelne ale je to tak vdaka jeho konstrukcnemu rieseniu) najvacsou mierou podiela na tuhosti chodu paky. za tie prachy ale skvela volba na plinking a doplnok k revolverom. hlavne sa vsak 357mag paleny z 20 palcoveho laufu chova skoro ako dospely naboj (vid tvoja skusenost) ale napriek tomu je mozne z takychto karabin strielat aj na pistolovych strelniciach.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

s tymto marlinom nema niekto skusenosti? http://eshop.ronin.sk/Dlhe-zbrane/Gulov ... 44Rem.html

ani cena nie je taka hroziva, ci?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"