Nehoda na súťaži USPSA

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Nehoda na súťaži USPSA

Príspevok od používateľa lovec »

Smrteľná nehoda - USPSA Range Officer Shot

https://gatdaily.com/uspsa-range-office ... wQDFy7wSPg
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

firearm in question was a DA/SA CZ Shadow, which does not have an internal firing pin block. According to eyewitnesses, the gun missed the holster during Load and Make Ready, fell and struck the concrete indoor range floor hammer first, causing the round to discharge.

Nepisu kam to dostal, ale ja po skusenostiach chodim aj s balistikou. Zas na druhej strane vraj iba druhy podobny pripad, co sa mi moc nechce verit.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Presne takyto isty pripad pri taseni sa stal v Burgenlande 2-3 roky dozadu. Tam to bola vyladena GP Excalibur, ktora strelcovi vypadla na kladivo a vystrelila. Okrem zlaknutia a diskvalifikacie sa nic nestalo.
Pricinou bol neodborny tunning kedy bol osadeny dlhsi udernik ktory sa pri spustenom kohute dotykal zapalky....
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

zabudol si doplniť, že strelcovi zbraň prestrelila šilt na čiapke. Len kúsok chýbal k tragickému následku.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Erebos, pre toto som si "zamiloval" CZ 92. Človek je zvyknutý nosiť nadrncnuté v komore a... ono stopa zápalníka sa odtláča na zápalku. Paráda! Nie tak cool ako nosiť DUO s nábojom v komore, ale stále cool. Budem možno za trapáka, ale pre toto by som bol veľmi opatrný aj pri iných kvéroch, pokiaľ ide o aftermarket diely. Aj keď teda vedome osadiť dlhší zápalník je "super" nápad. Trocha OT, ale nedalo mi...
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Jack, co vidim, dlhsi zapalnik je v celku bezna vec (na sportovych zbraniach), dokonca spojena s lahsou pruzinou pod nim a to zas suvisi s lahsou pruzinou pod kladivom (co vieme asi obaja - ale mozno pre ostatnych).

Je pravda, ze to treba spravit spravne a odborne.
Stale rozmyslam, ako ten shadow vystrelil - kladivo ma bezpecnostny ozub ak by padal z natiahnuteho, ak nenatiahnuty - tak je az za bezpecnostnym ozubom a je pravda, ze shadow nema blokator udernika.

Dlhsi udernik brzdeny slabsou pruzinou mohol byt dovod - snad bude viac informacii este.
Naposledy upravil/-a dusky v 14 Nov 2020, 23:15, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Dusky, áno, ale tam sa ráta s tým, že nejaká tolerancia, nie? Aspoň dosiaľ som žil v tomto presvedčení. Ale dlhší ako tolerancia??? Alebo v tolerancii alebo tuhá pružina??? To mi nepríde ako dobrý nápad na dynamickú streľni a už vônec nie na nosenie.
:twisted:
Či celé to zle chápem a žiadna tolerancia nie je? Fakt sa rád nechám poučiť, lebo tento druh zásahu som dosiaľ nerobil ani neplánujem a beriem to tak, že sa hýbeme v nejakej tolerancii a áno, v kombinácii s mäkšou pružinou... Ale cez PM mi prišla správa, podľa ktorej zisťujem, že sa možno mýlim, tolerancia nie je a proste sa to tam dalo a hurá!
:twisted:
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Netusim ake diely pouzil, ale vyrobit udernik nie je take tazke (aj doma). Kym nebude viac info o mechanizme toho, ako sa to, viac si neporadime.

Bezpecnu zbran robi vyrobca, ostatne upravy ju posuvaju dalej - ale netusim kolko maju za sebou testovania. Hlavne nevieme co mal za zbran, ci bola upravena a ake tam boli dalsie faktory.
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Este som pozrel ako to vyzera - shadow 2 ma stock zapalnik taky dlhy, ze ked mas kladivo uplne dole, tak je na konci zapalnikovej sachty zarovno. Ked je kladivo na bezpecnostnom ozube/cocked, tak jeho zadna strana jemne vytrca.

Musi byt riadna konstelacia, aby pri kladive dole, padla zbran smerom ku kladivu, to dostalo dost energie, aby sa natiahlo, ale nie tolko, aby preslo za bezpecnostny ozub a nasledne sa vratilo s takou energiou, ze zapalnik pri naraze vznieti zapalku (ak sa to stalo takto).
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Dusky :
To je tazko povedat co sa stalo... Ale mozno niekto chcel vyladit chod spuste, isiel cestou znizovania sily bicej pruziny az do bodu kedy to sice hladko islo, ale spolahlivo neodpalovalo. No a potom ho napadlo pouzit dlhsi udernik - pruser je na svete....
To ber ako cistu fikciu, lebo nevieme co sa stalo....
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

quest1 napísal:firearm in question was a DA/SA CZ Shadow, which does not have an internal firing pin block. According to eyewitnesses, the gun missed the holster during Load and Make Ready, fell and struck the concrete indoor range floor hammer first, causing the round to discharge.

Nepisu kam to dostal, ale ja po skusenostiach chodim aj s balistikou. Zas na druhej strane vraj iba druhy podobny pripad, co sa mi moc nechce verit.
áno, iba druhý. na rozdiel od poľovníkov je IPSC/USPSA veľmi bezpečný šport.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Pani,
problem tej konkretnej Shadow 2 bol podla mojich informacii ladeny Disconector + Kladivo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"