Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

počet ľudí na m2 stále platí. Len tento štát je totálne neschopný vynútiť si vlastné pravidlá.
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 422
Registered for: 4 years 4 months

Príspevok od používateľa Nomed »

Vaquero napísal: Zúfalo potrebujem kúpiť oblekové topánky, čo sa mi bez vyskúšania nedá.
https://www.eobuv.sk/panske/poltopanky/elegantna.html

https://www.eobuv.sk/vratenie-a-vymena

citujem:
Informujeme, že teraz máte možnosť vrátiť tovar zadarmo prostredníctvom kuriérskej spoločnosti DPD. V prípade vrátenia tovaru si môžete kuriéra objednať priamo na stránke: https://www.return-my-parcel.com/dpd-sk/eo?lang=sk Kuriér prinesie štítok na vrátenie.

apropo aj vyskúšané objednáš 3 páry a nevyhovujúce pošleš späť....
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Tak sa po takmer pol roku chystame na SK, snad sa to podari.
Ale slak ma ide trafit...

Pozitivne - super sposob PCR testu v AT.
V drogerii vyzdvihnuty test, doma vyplachnutie ust pred kamerou/web appkou, odovzdane do krabice v Bille ca 13.00, tesne po pol noci prisiel vysledok vcetne certifikatu v nemcine a anglictine. Zadarmo.

Negativne - SK byrokracia...
Zistit ako je to presne s vynimkami ked to nie je standardny pendler skoro nemozne.
Odpovede z infolinky pretkane slovickom "asi". My tomu mame rozumiet, infolinka uradov ktore tie nezmysly vymyslaju uz nemusi...
Clovek by sa aj riadil vyhlaskou ale napr. registracny formular na vstup sa pyta takmer aj na krsne meno prababky z tretieho kolena ale v zozname vynimiek su len niektore. Ako ho ma clovek potom vyplnit a neklamat? 2 hodiny byrokracie.
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

V poslednych mesiacoch som dost casto chodil do AT a mam trosku ine skusenosti. Cize je to vec pohladu.

a) Testovanie na SK som nemal nikdy problemove. Napr. PCR kloktacie (uz su aj slinove), cena 59E, test poobede, vysledok na druhy den na obed.
PCR test v AT cez 100E, zadarmo som sa dostal len na antigenove.
Zhodou okolnosti som bol na lyziarskom stredisku, kde boli povinne testy stare max 48h. Cize za tyzden som bol 4x na testoch. Policia bezne lyzovala na svahoch a robila kontroly. Cize vacsia buzeracia ako na SK.
(nevravim ze je to zle/dobre, nehodnotim.... len to porovnavam s SK)

b) Byrokracia? Uznavam, ze na SK je viac vynimiek. (podla mna zbytocne). Ale do AT je to rovnake.
Isiel som podpisat zmluvu do AT. Spadal som pod vynimku, vyplnil som dvojstranovy formular, oznacil vynimku, MUSEL som uviest miesto, kde budem v karantene (aj ked som jasne uviideol, ze do AT idem na otocku). Na hranici som ukazal test, formular a mail od pravnika ohladom podpisu.

Cesta z AT na SK? Nasiel som si zoznam vynimiek (sorry, je to fakt lahke vygooglit si vyhlasku), zistil som, do ktorej kategorie spadam (dokonca az do dvoch), na cestu do SK som na hranici ukazal test, povedal, co som za vynimka a isiel som dalej. Sice ma neoverovali, ale vynimku som mohol priamo na colnici dokazat.

Sorry, fakt nevidim problem s cestou na SK a fakt mi pride cesta do AT viac komplikovana.
(tu uz si trufam hodnotit, SK pristup je benevolentny a mal by byt prisnejsi, menej vynimiek a viac kontrolovany)
Ale co sa tyka byrokracie, sme na tom rovnako az lepsie ako AT.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

V Izraeli mali celoštátny lockdown od 27. decembra 2020 do 7. marca 2021.
Túto nedeľu klesol počet aktívnych prípadov pod tisíc, čo je najmenej od marca minulého roka. V sobotu vykonali viac ako 11-tisíc testov, z nich len 0,2 percenta bolo pozitívnych.
V krajine už nejaký čas uvoľňujú opatrenia (k veľkému uvoľneniu došlo 7. marca 2021) a vracajú sa do normálu.

Panovali isté obavy, či sa výsledky z klinického skúšania zopakujú aj pri očkovaní bežnej populácie.
Nová štúdia z Lancetu tieto obavy rozptyľuje, lebo na miliónoch zaočkovaných ukazuje, že dve dávky vakcíny znižujú riziko infekcie o 95,3 percenta, riziko hospitalizácie o 97,2 percenta a riziko smrti o 96,7 percenta.


https://dennikn.sk/2384780/prve-efekty- ... /?ref=tit1
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Len aby sa nezabudlo - toto je ten pán, ktorý 10. mája 2020 vyhlásil, že žiadna 2. vlna Covidu nebude (v UK a iných krajinách zasiahnutých 1. vlnou), keďže to matematicky ani biologicky nedáva zmysel.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Stačí tak málo, v podstate len používať Google a človek, ktorý túto persónu a jej vyjadrenia nezaregistroval už vlani, sa dozvie, kto je kto. V podstate netreba o moc viac, stačí len vedieť overovať zdroje aspoň na leveli "beginner" a nebyť hneď ohúrený z autority vedca, bývalého zamestnanca Pfizeru.
:roll:
Na druhej strane, na jeho subjektívne názory, pokiaľ ide o určité imanentné ohrozenie slobody a demokracie, má plné právo. Len nezvolil celkom korektný spôsob, akým argumentuje. Avšak svoje by sme o tom, ako sa v časoch pandémie narábalo s našimi právami a slobodami vedeli rozprávať aj na Slovensku...
:twisted:
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

Chlapci, vy tomu nerozumiete..... v tom clanku su naznaky, ze to je vsetko komplot s cielom znizit svetovu populaciu o 90-95%.
Ja sice nerozumiem, KTO to chce urobit, rovnako nerozumiem, co si ONI myslia, ze bude POTOM az tu hromadne zomrie 90% ludi, ako ti ONI chcu prezit, ale najma ma zaraza sposob, AKO a PRECO to robia takto komplikovane cez vakciny.
Ja osobne chciet zabit (resp. vykynozit) 90% ludstva by som urcile neurobil nejaku dohodu farmafiriem skrz USA, Cinu, Rusko a EU a nesnazil sa do roznych typov vakcin roznych vyrobcov s roznymi kontrolami narvat rozne smrtelne latky, ale urobil to o krok skor. Cize spravil smrtelny virus, nechal nenapadne zaockovat mojich kamaratov, Sorosa, Gatesa a este 5-10% uzitocnej populacie (tento bod este nemam domysleny, musim na nom popracovat) a nasledne virus vypustil a nekaslal sa s kynozenim cez vakciny. Domysliet este musim, ako sa tych 5-10% vysporiada s tolkymi miliardami mrtvych, ako potom preziju, kto bude na koho robit, co mi to prinesie vo vyslednom efekte a tak podobne, ale predpokladam, ze v nejakom dalsom postapokalyptickom filme najdem aj na toto odpovede.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Keby som necítil vysokú dávku nadsázky a sarkazmu v predošlom príspevku, napísal by som, že ide o "covid traumu"... :lol: :P :wink:
:mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Emkac, sú to jašteričáci! Tí zalezú predsa do svojich podzemných miest a počkajú, kým sa príroda s toľkými miliardami mŕtvych ľudí vyporiada sama.
:!:
Jasne, nemáš začo. Rád som doplnil tvoje medzierky v inak brilantnom videní budúcnosti ľudstva.
:lol:
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

emkac napísal:...ale predpokladam, ze v nejakom dalsom postapokalyptickom filme najdem aj na toto odpovede.
Film neporadím, ale oba tebou naznačené scenáre sa preberajú v knihách "Duhová šestka" (Tom Clancy) a "Operácia Hádes" (Robert Ludlum).
Možno tam nájdeš čo hľadáš. :)
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

Na Slovensku potvrdili prvý prípad indickej mutácie koronavírusu.
A to sa este poriadne nezacali dovolenky v zahranici ... :?
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Chape niekto sposob pridelovania terminov na SK?
3 ludia, bez vynimiek, ten isty region, uz dlhsie registrovani, ... .
2x-r. uz zaockovany, 40 ma termin, necelych 50 nic.
Ze by sa programator pomylil v zoradeni a bezi to od najmladsieho? :D
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ten s indickou mutaciou ju vraj ma original z indie, odkial prisiel do SR, ale vraj bol v karantene.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"