Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ravenn: neviem čím si sa dával očkovať, ja som žiaden súhlas, že dostávam experimentálnu liečbu nepodpisoval.
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Quest, zase sme sa vrátili na začiatok. Kým ty máš svoje presvedčenie vychádzajúce zrejme z nejakej emócie, ktoré sa dodatočne snažíš zdôvodniť racionálnymi argumentmi a presadzuješ ho ako jediné správne, ja ti opakovane argumentujem platným právom a úskaliami, ktoré so sebou prináša súdobé chápanie ľudských práv a slobôd. Poctivo hľadám argumenty pre aj proti. Ak si to ty vysvetlíš po svojom, za to ja už zodpovednosť nenesiem.
:idea:
Mne sa nechce opakovať, čo som napísal už trikrát, ze povinné očkovanie je v tomto momente nepriechodné, lebo by bolo treba zmeniť zákon (hoci… teoreticky, možno by stačilo len vyhlášku MZ SR). Skúsiš zmeniť zákon, narážas na nedostatok politickej vôle. Prekonáš tento nedostatok, narážaš na Ústavu a medzinárodné právo. PAk prekonáš aj to, v praxi narazíš na otázku vymožiteľnosti, resp. vynucovania. Výsledok? Zapoj fantáziu… A prečo vlastne? Preto, lebo štát nevyčerpal iné “mäkšie” možnosti, aby ľudí - aj tých, ktorí nepatria medzi ohrozené skupiny - prijmäl k očkovaniu vakcínami, ktoré su schválené len predbežne… Buď ti to nedochádza (o čom v tvojom prípade pochybujem), alebo to odmietaš prijať (čo v tvojom prípade považujem za pravdepodbnejšie), ale ani s jedným nič nespravím. Pokúsil som sa, nevyšlo.
:roll:
A keď sa teda tak divíš, že niečo tu máme a dnes by to už rovnako nešlo, tak ťa odkazujem na analógiu so zákonom o zbraniach a strelive v platnom znení.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

No práve naopak, konečne sme sa posunuli. Pretože keď si na začiatku písal, že povinná vakcína by znamenala, že s
"Čl. 3 Charty základných ľudských práv EÚ si rovno vytrime riť. A s Ústavou SR tiež."
"ak by bolo po tvojom, tak si rovno môžeme vytrieť prdel Ústavou a celým radom právnych noriem a dokumentov, ktoré sme sa zaviazali dodržiavať. A prečo? Lebo pokrok v tejto oblasti vymeníme za pocit bezpečia, aj to trocha falošný. Skvelý precedens! Keď ti neblikajú kontrolky, že navrhuješ čosi, čo si nedovolí navrhnúť nikto na západ od nás a na východ ani takí “demokrati” ako Vladimír Vladimírovič, tak ja fakt neviem. "
Dnes už píšeš, že by vlastne iba "bolo treba zmeniť zákon (hoci… teoreticky, možno by stačilo len vyhlášku MZ SR)"

Tak buď je niečo proti ústave a charte, alebo nie je. Politickú (ne)vôlu a vymožiteľnosť sme neriešili a ani nemusíme riešiť. Ale osobne by som videl analógiu s posledným sčítaním. Kvôli nemu tiež bolo dosť kriku a nakoniec sa sčítalo cez 90% obyvateľstva. Samozrejme pod hrozbou pokuty. Inak by to vyplnil málokto.
Ale už je to jedno, vychutnajme si ďalšiu vlnu, vlastnú "slobodu" a učme sa od ostatných. Pretože sa každým dňom len viac ukazuje, akou sme strašnou dierou.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Neviem, kde v tom vidíš, že sa to vylučuje, alebo si to protirečí. Od začiatku hovorím, že je to blbý nápad, ktorý dosiaľ nerealizovali ani tam, kde to s dodržiavaním ľudských práv “nepreháňajú”. Rovnako od začiatku opakujem pár dôvodov, pre ktoré mne osobne vadí, že štát ani zďaleka nevyčerpal mäkšie a možno aj efektívnejšie prístupy a tu sa ozýva nemálo spoluobčanov, ktorí volajú po prístupe najradikálnejšom a pritom problematickom a ťažko priechodnom, navyše s veľmi problematicky obhájiteľnými cieľmi a otáznou efektivitou… Easy as breathe.

Opakovane som nezabudol podotknúť, že nie som antivaxer, lebo som si už tak nejako zvykol, že v tejto debate obvykle jestvujú len krajné polohy. Nezriedka k ním inklinujú aj ľudia, ktorí by iné extrémy odmietali. Mne príde zábavné, ako som tu minule narazil na Tomasa120, ktorý to dlhodobo bral z úplne opačnej strany a keď sme mu poradili, že by mohol brzdiť, tak sa odstrihol úplne. Nenechal som sa vtedy dotlačiť do jednej polohy, nenechám sa ani teraz do opačnej. Takže tak… tretia vlna sa valí, ako si napísal, len už nejde o to, aká sme diera (aj mnohé diery zvládajú epidémiu efektívnejšie), ale ďaleko viac o to, že ak sme jeden rok nerobili nič a druhý sme robili niečo, tak výsledok môže byť vcelku podobný, lebo robiť “niečo” nestačí, ako nám ukázala jeseň, zima aj jar. No a medzitým v Dánsku…
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

quest1 napísal:Ale už je to jedno, vychutnajme si ďalšiu vlnu, vlastnú "slobodu" a učme sa od ostatných.
Napríklad od Izraela? :roll:

BTW: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... -ockovani/
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Alkaj, ten domov sociálnych služieb je vzhľadom na celý rad okolností trocha nešťastný príklad, lebo takto povrchne sa dá interpretovať aj spôsobom, že majú dvoch mŕtvych očkovaných a rovnako tak aj spôsobom, že majú len dvoch mŕtvych očkovaných. Ide teda o rámec, do ktorého tú info zasadíme.
:oops:
Pôvabné je to čudovanie sa pani riaditeľky, ako sa len mohol covid dostať do ich bubliny, keď sú všetci očkovaní. No mohol... a môže.
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

Súhlasím. Ten odkaz som dal len na okraj, pre zaujímavosť.
Veď vieme že štatistika znesie toho veľa. Aj multiplikovať jedného seniora x 6 (tuším). :)

Tiež som sa čudoval že pani riaditeľka sa čudovala. :mrgreen:
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Tam kde sa darí tabuľkám a štatistikám sa ťažko hľadá ten kto si zoberie na seba zodpovednosť za jednoznačné rozhodnutie .
Nič nie je úplne čierne ani biele , ten kto sa obáva diskusie , cenzuruje zvyčajne nemá argumenty na diskusiu .
Vedecké kapacity svetového formátu , držiteľ nobelovej ceny napr. Dr. Luc Montagnier , Dr . Róbert Malone vynašiel spike protein používaný v MRNA vakcínach ale aj Dr. Ján Lakota , Dr. Vladimír Zelenko ich neodporúčajú .
Dr. Vladimír Zelenko VYLIEČIL Donalda Trumpa ale aj brazískeho prezidenta Bolsonara , kladiem si takú laickú otázku prečo ich neliečili kapacity svetového formátu ktoré sa snažia vnútiť ostatným svoju jedinú pravdu ?
Mne ako laikovi neprislúcha aby som sa vyjadroval k vedeckým debatám takýchto kapacít , vlastne žiadne debaty už neexitujú , oponenti ani nemajú možnosť sa k niečomu vyjadrovať , práve preto ale vzbudzujú pozornosť tých ktorí sa pýtajú a radi si fakty overujú z viacerých zdrojov...

Pre génovú terapiu nech sa rozhodne sám na základe dostatočných informácii a svojho zdravotného stavu .
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Asi sa ti pokazil google.
"Dr . Róbert Malone vynašiel spike protein používaný v MRNA vakcínach" - wtf? Vynašiel spôsob prenosu RNA do buniek v tukovom obale. Spike proteín je niečo úúúplne iné a nachádza sa na povrchu vírusov a Malone s ním nič nemá.
"Pre génovú terapiu nech sa rozhodne sám " - wtf? Génová terapia je čosi úúúplne iné a nesúvisiace s mRNA vakcínami. Pri génovej terapii sa trvalo menia gény v jadrách buniek, vakcíny podnecujú imunitnú odpoveď a tvorbu protilátok a žiadnu DNA NEMENIA.
Zelenko - no comment, tak nízko nejdem.

"Mne ako laikovi neprislúcha aby som sa vyjadroval k vedeckým debatám" Každý svého štěstí strůjcem. Každý sa môže vyjadrovať k čomu chce, ale nech sa potom nečuduje, keď ho vysmejú.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

To je nejaké retro, nie? Rozprávky okolo Zelenka tu boli vlani na jeseň… Ostatné je podobná “kvalita”. Keď niekto zamieňa pojem génovej terapie s očkovaním mRNA vakcínami, poriadne nerozumie ich podstate (čo nie je hanba), ale napriek tomu sa k ním verejne vyjadruje (čo je teraz v móde), nesvedčí to len o medzerách v základných pojmoch, ale aj o zjavnej indoktrinácii. V čom sa zhodneme, je akcent na slobodné rozhodovanie, pokiaľ ide o poskytnutie informovaného súhlasu. Akurát sa obávam, či sa ešte dá hovoriť o informovanom súhlase, ak niekto vychádza z takého informačnèho a dezinformačného maglajzu. Nuž, veľa šťastia.
:wink:
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Viera bez vedy je slepá a viera bez vedy hluchá . Z pojmom indoktrinácia by som bol opatrný .
V minulom storočí sa verilo v medicínsky zázrak zvaný lobotómia .
Zisťovať maximum možných informácii je úplne prirodzené , môžu a aj spravidla sú tam také aj onaké z jednej alebo druhej strany .
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Medonos, až na to, že v dôsledku vysokého množstva info, z veľkej časti irelevantných, ktoré sa na nás valia, a neschopnosti informácie vyhodnotiť a adekvátne spracovať, prichádza u jednotlivcov k javu, ktorý sa volá zahltenie… O tom by som to vedel prednášať.
:wink:
A to sme ešte nespomenuli dezinfo, šírené celkom úmyselne, nezriedka s veľmi zlými úmyslami. Takže ver si v čo chceš a komu chceš, ale buď si to nechaj pre seba, alebo sa zmier s tým, že prídu aj reakcie. Nie preto, že si vyjadril svoj názor, ale preto, akú “kvalitu” majú argumenty, s ktorými operuješ. Fakt, nič v zlom, ale toto je z tvojej strany dosť freestyle. Navyše, prichádzaš sem presviedčať už presvedčených. Niektorí vidia očkovanie pozitívne, iní negatívne, ale asi každý z WF má na vec svoj názor. Sotva niekoho ovplyvníš takýmto výkrikom do tmy. Potom načo ich sem ťahať, keď s našou vecou nemajú spoločné ani toľko, ako naše posledné rozmluvy s Questom, kde sme riešili, hoci len okrajovo, aj otázku našich práv a slobôd…
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Jack ,
Nenechám sa vmanipulovať do pozície že som alebo nie som zástancom alebo odporcom niečoho ako ste automaticky vyhodnotili môj príspevok , nikde som nepísal a ani nikoho nepresviedčal o tom alebo onom
jednoducho som napísal , že existujú na vec aj iné názory .
HU, CZ,Sk sme obsadili popredné miesta v úmrtnosti , úplne mi stačilo vidieť prvý experiment zvaný celoplošné testovanie , keď som videl ako si pracovníci ktorí odoberali vzorky bezstarostne konzumovali stravu v miestnosti kde prešlo 500 ľudí , ako sa určité skupiny obyvateľstva pohybujú zásadne spolu .. potom to prišlo. Čo sa týka zahltenia informáciami existujú jedinci ktorí majú problém s ich spracovaním a za ktorých hovoria výsledky .
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Taká zaujímavosť z nczi:
Celkovo bolo vykonaných 3 560 540 PCR testov, z toho 408 488 bolo pozitívnych. Na Slovensku, za včerajší deň pribudlo 6 584 ukončených PCR testov, z toho 689pozitívnych. Percento pozitívnych PCR testov za včerajší deň: 10,83 % z toho 100 % u plne zaočkovaných osôb.
Predpokladám, že ide o dátovú chybu, ale teším sa na konšpirácie. 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"