Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ja tomu chapem takto: vylieceny pacient = strateny zakaznik...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Zomretý pacient = ???
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Ako vacsinou - peniaze a politika?
Generikum na ktorom sa neda zarobit vs lieky ktore stoja tisicky EUR na pacienta... motivacia na taketo zavery by sa nasla.

V organizaciach tohto typu su na technickych urovniach casto schopni ludia ale cokolvek oficialne ide vzdy cez vyssie urovne ktore su uz politicke, so vsetkou spinou ktora s tym suvisi.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Mesi: Tych zomretych, je zanedbatelne mnozstvo oproti tym, ktorym sa da dat vakcina ako riesenie. Ak by sa pripustilo, ze nejake generikum umoznuje ucinnu liecbu, padne biznis s vakcinami. Prilis vela peniazi sa do toho nalialo, konkrakty su podpisane, ina cesta uz nie je.. Mne z toho vychadza toto, ked vidim ako sa samotni lekari cuduju, ktori to pouzivaju v poli. Mas pripadne nejake ine logicke vysvetlenie toho stanoviska EMA?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Mesi napísal:Zomretý pacient = ???
Ak doteraz stihol odviesť na poistnom viac než vyčerpal, potom čistý zisk pre poisťovne - už ďalej čerpať nebude!
:evil:
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Astra zeneca stoji 1,80 dávka, tzn za 3,60 si zaočkovany.
Akákoľvek liečba, aj generikami, je drahšia.

Ale taktiež nechám vyhláseniu európskej liekovej agentúry voči ivm
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Ved nech všetci Tí spokojní lekári, čo to používajú, seriózne odpublikuju svoje výsledky a potom sa tým niekto (EMA) môže zaoberať a napísať odporúčanie to používať. Ale pokial vsetci vyplakávajú max tak v bulvare alebo ako náš Torok v Zem a Vek tak na základe čoho majú oficiálne odporúčania vznikať? Nežijeme v 16 storočí , že niekomu sa zdá, že zem sa točí a niekomu nie...
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

matus69 napísal:Astra zeneca stoji 1,80 dávka, tzn za 3,60 si zaočkovany.
Akákoľvek liečba, aj generikami, je drahšia.
Nie je celkom pravda.
Do Astry Zenecy boli naliate peniaze s tym ze potom bude vakcina "za naklady".
Vyvoj bol dotovany.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Niečo som napísal a potom som si povedal...

Zhodnotím to takto: vidím tendenciu hľadať jednoduché odpovede, ktoré už hraničia s konšpiráciami.

Preto som to tu prepísal, lebo by nemalo zmysel vysvetľovať, prečo si myslím, že tie závery sú zlé. Skúsenosť diskusii s takýmto presvedčením nie je možné viesť na úrovni kritického myslenia.

Snáď sa, páni, stretneme zas niekde na strelnici, kde sa budeme radšej rozprávať o našom hobby.
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa greenie »

Dovolil si zohnat pre svojich Ivermektin, cez lekarku dokazal, ze pomaha a este k tomu to dal do sveta ... CHYBA !!!
Starostovi obce Dvory nad Žitavou hrozí vysoká pokuta. Obyvateľov obce liečil Ivermektínom
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Becík je dosť “originál”. Pozornosť na seba priťahuje a zdá sa, že si ju užíva...
:twisted:
Ale Ivermektín? Nikomu by som si nedovolil ho odporúčať, lebo na to mi chýba odbornosť, hlbšie znalosti a skúsenosti. Napriek tomu, s jeho použitím máme v rodine skúsenosť. Za zázračný ho nepovažujem, ale mám dôvody sa domnievať, že v liečbe pomohol. Výrazne. Aj preto a pre stovky či tisíce podobných správ by som si v týchto blbých časoch nedovolil ho niekomu zakazovať, ba ani len ho odhovárať. A keby išlo o mňa, neváhal by som... To, že niektorí sa ním “dopujú” preventívne, je celkom iná téma.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Preventivne funguje prave najelpsie a najucinnejsie, ale je to len o nieco viac ako vcasne podanie (vcasne podanie je do 5 dni od priznakov, avsak zbytocne davat ak nie su priznaky, pripadne iba ak je istota o infikacii a priznaky este nenabehli). Ale preventivne branie je vhodne skor pre ludi ktori sa stretavaju s mnohymi inymi ludmi, najma pracovnici v nemocniciach, rozne komunitne centra atd. Tak sa aj vyuziva v mnohych krajnach. Pre bezneho smrtelnika ktory sa stretava v praci stale s tymi istymi alebo maximalne v obchode, to je zbytocne.

Tvrdenie EMA je podla mojho sukromneho nazoru uplne sebeodporujuce. Sami potvrdili ze pomaha v zabraneni replikacii virusu ale vraj v davke ktora je neodporucana. Tak mi vychadza ze to ale myslia keby bola podana jedna giganticka davka namiesto rozlozenia na viac dni, ako sa to aj uspesne robi. Jasne ze nedaju naraz 50mg IVM ale rozlozia to na 3-5 dni. A nie, samostatne nefunguje. V komplexnej liecbe ma IVM iba jednu funkciu a to aby sa virus nevedel mnozit a to je podstatna vlastnost. O ostatne sa musi starat imunita a dalsie lieciva. Funkcia IVM je znama a EMA akoby to cele prekrutila ucelovo.

Serioznych studii je uz vela, desiatky, a dokonca desiatky z nich su uz aj preverene (peer reviewed). IVM ma podstatnu ulohu v komplexnej liecbe.
Ten liek je tak siroko pouzivany a tak bezpecny, ze nie je dovod ho zakazovat. Staci ho ambulantne predpisovat s poucenim o davkovani.
Ak je teda pandemia, treba pouzivat aj to co pomaha malo, hlavne nech pomaha. a podla EMA pomaha tiez ale zaroven ho nechcu uznat, lebo.... a podla studii pomaha daleko viac ako iba trochu. Tak co o com? O com to asi je?

Edit:

Na mojej svokre, onkologicky pacient so spalenymi plucami z ozarovani, pravdepodobne vcasne podanie zachranilo zivot nakolko zlepsenie citila hned na druhy den od prvej davky a to bola v domacej liecbe. kolkym to mohlo pomoct ktori doma lezali 2 tyzdne bez akejkolvek pomoci ci nadeje? mohli mat liek ktory je v mnohych krajinach volnopredajny, dokonca aj v europskych a u nas sa okolo toho krutime a tvarime sa dolezito, ze to moze byt nebezpecne? ti co zomreli by boli stastni ak by im ivermektin dal co i len nadej. podla studii by ale ohromnemu poctu mohol darovat zivot. a niektorymi obhajovana birokracia im v tom zabranila. vraj pre nasu bezpecnost...uzasne fakt, naozaj sa citim bezpecne ak sa mozem spolahnut, ze ak budem nakazeny ze sa mozem spolahnut akurat tak na seba a kvapku stastia. vraj sme vo vojne s virusom. tak preco do certa nepouzivame vsetky prostriedky ale vsadzame vsetko pri prehravani iba na nejaku vyvijanu neotestovanu zbran? nech sa paci, dajte sa ockovat kto chcete, ved aj tak moze byt ockovany prenasac a mozno dokonca aj chory. a ked bude ockovany chory, aj tak budeme liecit daneho choreho iba izolaciou na 10-14 dni bez lieciv lebo EMA povedala? ironicky tlieskam logike...

https://c19ivermectin.com/

tu ak si rozkliknete posledny update zo 17 marca, najdete peknu tabulku, ako WHO schvalila ivermektin na svrab kde ucinnost ivermektinu je 35% zlepsenie otestovane 6 studiami na 613 pacientoch a studie ucinku ivermektinu kde testy boli vykonane na 15480 pacientoch v 46 studiach so zlepsenim v priemere o 72% a svieti tam "pending". to je pre mna wow so zlou pachutou v ustach. a aj tak sa najdu ludia, co veria radsej skorumpovanej EMA alebo nebodaj nasej vraj odbornej pandemickej komisii ci ako sa ten nas cirkus vola. ak viete trosku anglicky, alebo viete citat aspon strojovo prelozeny text, lahko si dohladate ake uspechy su s ivermektinom a dalsimi inymi liecivami v krajinach ako je napr India alebo aj Australia, alebo v "zaostalych" ako je vacsina juznej ameriky a afriky atd. a preco prave zaostale liecia takto? lebo oni ani nedufaju, ze sa k nim dake vakciny dakedy dostanu vo velkych poctoch. tak si idu svojou cestou. a hla, uspesnejsie ako my...ktori cakame ci nam niekto dovoli pouzivat nieco, co je velmi ucinne, velmi bezpecne a zaroven aj velmi lacne a velmi lahke na vyrobu bez patentovych prekazok.

dalej je tam suhrn inych hodnoteni.

preventivne uzivanie ucinnost 89%
skore podanie - 79%
neskore podanie - 52%

su to cisla pre ktore by sme mali ivermektin zahodit? naozaj?

informacii je viac ako dost. a rozhodne ovela ovela viac, ako sa u nas v mediach prezentuje a ako prezentuju politici a rozne "konzilia odbornikov" a ja neviem ake komisie.

kedysi ma ucili "Who can read have success"
tak sa naucme citat a hladat informacie.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Presne takto vznikali bohovia. Topiaci sa slamiek chytali a vymyslali si imaginarnych hrdinov, len aby rychlo a lahko vysvetlili vsetko, comu nerozumeli a co nemohli ovplyvnit. Stacilo sa pomodlit, vykonat super tajny ritual a zrazu zazrak! A samozrejme vsetci boli proti nim, lebo oni jedini poznali praUdu. Vela stastia pri spochybnovani tych najlepsich mozgov a spoliehani sa na novy cas, google prekladac a internetove vygrci deza z hornej marikovej.
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Aj bohovia mali pomerne presvedcive meta analyzy? Preco teda niektoru z rych studii nenapadnes a nevysvetlis, ked uz su ti ostatni vetci posadnuti iracionalitou? Nieje prave tento pristup od teba dokazom zjednodusenia a hladania skratiek?
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

quest1 napísal:Presne takto vznikali bohovia.......Vela stastia pri spochybnovani tych najlepsich mozgov...,,.
To si teda trafil.... úradníci v Bruselu :mrgreen: :mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"