Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Porovnanie nasadenie ivermektinu v Zimbabwe a Izreala, ktory masivne ockuje. Neviem sa vsak dopatrat, zdroj toho grafu, mozno niekto vie..

https://twitter.com/Covid19Crusher/stat ... 0518184970
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Takze si ideme brat priklad zo Zimbabwe? :))) Ale je pravda, ze mame zjavne v mnohom blizsie k Afrike ako vyspelemu svetu.

Bolo hospitalizovaných už niekoľko pacientov s poškodením pečene. Osobne mám skúsenosti s tým, že sme ho museli pacientom pre zhoršenie pečeňových testov vysadiť," píše na svojom blogu.

V nemocnici prijali aj pacienta, u ktorého užívanie tohto lieku nieleže nezabránilo rozvoju zápalu pľúc, naviac si privodil pečeňové poškodenie a dezorientáciu s halucináciami.

„Pomoc žiadna. Komplikácie musíme riešiť my, lekári. A nie niekto, kto užívanie ivermectínu vášnivo propaguje zo svojej izby," neskrýva rozhorčenie lekár.

https://www.aktuality.sk/clanok/876685/ ... vermektin/
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

quest1: ja nevravim, ze si mame brat priklad zo Zimbabwe. Na druhej strane ak maju skutocne lepsie vysledky ako Izrael, tak hoc aj. Hlavne, aby sme nepomreli na tu nasu "zapadniarsku pychu".
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

No,ja teda neviem ako si niekto moze dat nejaky liek a neprecitat si jeho mozne vedlajsie ucinky na pribalovom letaku,ci na nete.A tam sa pise,ze iver by sa nemal podavat pacientom z pecenovymi a oblickovymi problemami,plus tym,co sa liecia na rakovinu.No a ked si to slahne clovek s chorou pecenou aj napriek varovaniu.....tak co caka?
Iver nieje zazracny liek.je to proste antiparazitikum a tym,ze zabije parazity v tele cloveka,tak telo nemusi mrhat silami na boj proti parazitom a moze vsetky pouzit na boj proti kovidu.
S vlastnych skusenosti....vsetci co pouzivame tieto odcervovace(jedno ci psie,konske,alebo ludske) sme mali lahky priebeh,ti blizki,co tomu neveria a riadili sa len radami lekara (cez telefon-vylezat! :mrgreen: ) skoncili v lepsom pripade tyzden dva ako chcipliny a dvaja v nemocnici na ventilatoroch.Pre mna je to dostatocne odporucanie.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5608
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

MudMax, odkiaľ máš info, že podstata tkvie v tom, že po podaní IVM telo nemusí "mrhať silami na boj s parazitmi", a tak má viac síl na boj s covidom? Dosiaľ som žil v presvedčení, že primárne sú protizápalové účinky IVM, ktoré - laicky povedané - bránia rozvinutiu zápalu v tele, predovšetkým zápalu pľúc, pochopiteľne.
:D
A teda, pri všetkej úcte, zdroje sa mi hľadať nechcú, ale považujem za dokázané, že veľké percento ľudí si príbalové letáky k liekom nečíta. Rovnako ako je preukázané, že veľké percento sa neriadi dávkovaním liekov, ktoré im odporučí lekár. Rovnako ako je pre preukázané, že nezanedbateľné percento ľudí užíva ieky, ktoré môže pôsobiť antagonisticky.
:oops:
V každom prípade, je fajn, že tebe IVM pomohol, alebo aspoň máš subjektívne pocit, že to tak bolo...
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Jack napísal:.....alebo aspoň máš subjektívne pocit, že to tak bolo...
:?
Podľa mňa toto si mohol vynechať.... opakujem, podľa mňa.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Laci, práveže to je dosť podstatné. Na jednotlivcovi len veľmi ťažko môžeš dokázať, či podanie lieku pomohlo alebo nie. Pretože nevidíš vývoj bez jeho podania.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

Jack,info o tej podstate mam od jedneho Lekara,ktory to vysvetloval tak,ze preventivne pouzitie iveru zabije parazity,isoprinosin podpori imunitu a tak ma telo sily na boj s virusom.Mozno to ma aj tie protizapalove ucinky,ale to sa mna netykalo,kedze som mal velmi mierny priebeh.Na rozdiel od tych,co to nebrali.Podotykam,ze vsetci co sme mali mierny priebeh mame kazdy minimalne 25kil nadvahy,vyssi tlak,sedave zamestnanie(vodici) a ti,co to nebrali a mali tazky priebeh maju vecsinou sportove postavy,figury tak akurat a vidis...priebeh mali tazsi.
Ja sa tiez vzdy neriadim odporucanim lekarov....vdaka tomu dnes nehopkam na proteze :D .Ale o lieku ktory sa chystam zozrat sa informujem vo vlastnom zaujme.
Subjektivny pocit,ze mi to pomohlo mam rovnaky ako ti,co sa dali opichat a mali lahky priebeh :wink: .
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

Ja sa tiez vzdy neriadim odporucanim lekarov...
Jáááj chlape, lenže nie je lekár ako lekár. :roll:
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Drviva vacsina ludi z tych 130mil nakazenych mala lahky priebeh. Ja som mal v rodine 8 pripadov, aj 94 a 85 rocni a mali lahky priebeh. Bez iveru, davali si akurat caj. A teraz co, pojdem na internet rozdavat rozumy? Trochu sudnosti...
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

Hej,trocha sudnosti by ti nezaskodilo :wink: .Keby ti tvoji clenovia rodiny boli dostali vakcinu a mali by lahky priebeh,tak by si mozno tvrdil,ze to bolo vdaka vakcine.Ako ja(a dalsi z okolia) tvrdim,ze lahky priebeh som mal vdaka pouzitiu iveru.Nikto nevie,preco na niekoho virus skoro nezabera a ineho zlozi a tak si to kazdy(aj odbornici) vysvetluje po svojom.A ludia sa priklanaju k nazoru tu jedneho,tu druheho odbornika.Ktory je spravny.....
Arminius,naozaj nieje lekar ako lekar a je fakt,ze clovek radsej pocuvne prikazy ktore mu viac pasuju.Ale riadit sa pokynmi lekara na ktorych ocividne vidiet,ze ich radi jeho penazenka a nie jeho cest a svedomie....
Tu pohlad ocami inych odbornikov na vec .

https://pravyprostor.cz/covid-leky-vakc ... oc-cast-i/
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

MudMax napísal: Arminius,naozaj nieje lekar ako lekar a je fakt,ze clovek radsej pocuvne prikazy ktore mu viac pasuju.Ale riadit sa pokynmi lekara na ktorych ocividne vidiet,ze ich radi jeho penazenka a nie jeho cest a svedomie....
Ja len zo svojich skúseností, ktorých mám vcelku dosť.
Ak by som sa mal rozpísať, nuž poviem asi tak, že mám radšej (vo všeobecnosti) lekára, ktorý mi šľahne tvrdú pravdu do ksichtu, ako keby mi mal ťahať medové fúzy popod nos. Radšej nech ma solídne zdrbe, ak nedodržujem liečebný proces, ako keby mu to bolo jedno.

Posledná skúsenosť ? Jeden lekár miesto adekvátneho prístupu doporučoval čajíčky manželke...o dva dni som volal sanitku, manželka je už dva týždne v špitáli (nejde ale o covid).
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5608
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Laci napísal:
Jack napísal:.....alebo aspoň máš subjektívne pocit, že to tak bolo...
:?
Podľa mňa toto si mohol vynechať.... opakujem, podľa mňa.
Laci, ak dovolíš, sám sa dokážem rozhodnúť, čo vynechať a čo nie. Mesi to pochopil správne. Nijako sa tým nevysmievam MudMaxovi ani tým nespochybňujem jeho skúsenosť s IVM. Sám som pár dní nazad písal, že máme podobnú skúsenosť v rodine a že ja sám by som neváhal si ho vziať, no váhal by som to isté odporúčať inej osobe, nieto rovno presviedčať niekoho o IVM. Stále mám veľa dôvodov, aby som bol opatrný v mojich úsudkoch o IVM. Nič menej, nič viac. A tá subjektivita je dosť zásadná. Niekto má subjektívne pocit, že sa mu zlepšil stav aj po podaní placeba... A pre istotu dodávam: tým ani náhodou netvrdím, že IVM je len placebo.
8)
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

Jack,uplne s tebou suhlasim.Akurat mam vyhradu k tomu,zeby som niekomu neodporucil svoju dobru skusenost.Ako by sa inak niekto iny dozvedel o ucinku lieku,ktory mi pomohol?Samozrejme nikoho nemozem,ci nesmiem presvidcat,ci nutit,aby si ho vzal.To je na kazdom,ako sa k tomu postavi.
Arminius,ja ti zas poviem moju skusenost s adekvatnym odporucanim lekara.Ked som po mesiaci ''liecenia'' vyradil adekvatnu liecbu(ked sa mi uplne rozsypali stehy,koza odumrela a odhnila a rana na nohe pri clenku zacinala smrdiet,tak som sa na klasicku liecbu vybodol(lebo mi to uz bolo jedno) a nasadil priamo do rany mlety kostihoj,plus krvcistiace ''cajicky''.Vdaka tomu dnes nemam protezu,len na rebriku,ci v stupackach endura ma
noha pobolieva.
No a skusenosti s lekarmi pri osetrovani mojho vnuka ....radsej ani nebudem opisovat,co sme za 3 roky zazili,kym sme natrafili na Pana Doktora.Ktoremu tymto zelam vela vela zdravicka aby mal silu pomahat este dalsim rodinam.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Tvoja skusenost s liekom, "ktory ti pomohol" je irelevantna a na urovni jpp. Miliony ludi mozu mat ine odporucania, pretoze im "pomohlo" cokolvek si vymyslia. V skutocnosti to bola vlastna imunita. Lenze poniektori to nechcu akceptovat a vymyslaju si dookola nejake zazracne lieky. Od vodky s bromhexinom cez iver po krv kristovu. Ono v principe mi to nevadi, kazdy nech sa napchava cim chce. Ale ten mesiasky komplex je otravny, vymienajte si tieto zarucene rady na modrom konikovy a nepchajte to vsade kam sa clovek pozrie.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"