Úprava vody

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
inspiring_austin

Úprava vody

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Otvaram tento topic, kedze som nenasiel ani len obdobny v teme. Ak je, tak prosim presunut a nekamenovat.
K teme: rozmyslal som ako co najjednoduchsie, bez zbytocnych nakladov na udrzbu pripravovat podpovrchovu vodu na pitie bez pouzitia pouzitia chemie, elektriky. Zakladne predpoklady su: denna spotreba 5 ludi, pocas vikendov, zariadenie moze byt stabilne instalovane, blbuvzdorne. Vodu nemusi davat hned na otocenie kohutikom ale staci aj system dvoch nadob: z neupravenej bude uz upravena voda pretekat samospadom. Riesili ste uz niekto daco podobne? Na chate, v dome atd? Dakujem za nazory skusenosti, postrehy.
inspiring_ellis

Príspevok od používateľa inspiring_ellis »

agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Abakan najjednoduchsie riesenie ked mas pocit/rozbor ze voda z podzemneho zdroja potrebuje filtraciu je pieskovo uhlikovy filter. Jednoduche riesenie a material mas vsade dostupny. Postup napr tu.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

agger:sounds good to me. vyskusam.dik
friendly_bouman

Príspevok od používateľa friendly_bouman »

síce nemám s týmto žiadne skúsenosti, ale zdá sa to byť asi najlepšie riešenie. Tu je niečo po slovensky, takisto na youtube.com si môžete niečo checknúť... Snáď to niekomu pomôže a dotyčný sem hodí nejaké praktické info...
friendly_bouman

Príspevok od používateľa friendly_bouman »

a lacnejšie riešenie (na tom istom princípe a s takým istým filtrom) ako LiveSaver existuje LifeStraw...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ešte detail...
väčšina návodov na filtráciu lakonicky uvádza "aktívne uhlie". V bezproblémovej dobe to znamená skočiť do kauflandu a kúpiť 3kilové vrecko dreveného uhlia, ktoré funguje...

ale koľko ľudí dnes vie vyrobiť drevené uhlie ? :D

Trošku som nad tým bádal, a nakoniec sa ukazuje že výroba dreveného uhlia nie je až taká veda, stačí dostatočne veľká , tesne uzatvoriteľná plechová nádoba , suché drevo a ohnisko.
Skúsim vygugliť to video a dám link
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

mate niekto skusennost z vrtanou studnou?
Vraj je hlbsia voda kvalitnejsia. Zaujimaju ma vase skusennosti, z touto studnou.
Cena za realizaciu, hlbka, ake mate cerpadlo, vydatnost pramena a ako ste spokojny z firmou co vam to robila(kludne SS)
Vdaka.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

zastav sa az pojdes okolo
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

vdaka. Teraz niekedy pojdem plavat, no potom dobehnem.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

skusenosti nemam (dovod financie)ale... asi 2-3r dozadu bola cena za hydro vrt pri Trnave odhadnuta na cca 8000€ hĺbka cca 35m......
skus tu http://www.hydrovrt.sk/
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

Mam osobnu skusenost stymto kamarat to ma doma, treba na to ale napajanie si myslim.. ked mi ale dal ochutnat normal vodu co mu ide z kohutika a toto, bol to sakra rozdiel, problem moze byt cena ktora nie je zrovna nizka, tak na rozhrani glocka a sig sauera :D (asi liter)
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Heh Amway... si pamatam na ten brainwash co skusali pred par rokmi na ludi na roznych masovych akciach v kulturakoch... To ze to filtrovacie zariadenie ponuka nie moc slavna multi-level firma ti je zname?
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

tak mne je jedno kto to ponuka, ked to funguje...
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"