Aku pistol pre zaciatocnika?

Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Registered for: 10 years

Aku pistol pre zaciatocnika?

Príspevok od používateľa emkac »

Aku pistol si kupit ako prvu?
Da sa povedat, ze som este nikdy nestrielal, cize to bude na naucenie sa.
Kedze som utlejsi a nemam hrube ruky ani ako priemerny obcan, tak nech to moc nekope, kludne mensi kaliber.
Napriek tomu mam velke dlane, cize nie nieco drobucke.
Cena nabojov co najmensia, kedze sa potrebujem zastrielat a tym padom budem strielat o106.
Preferujem co najpresnejsiu zbran, kedze sa planujem postupne v presnosti zdokonalit az skoro k dokonalosti. :D (sportovo, sutazne)
Neplanujem ju moc na nosenie, ale nevylucujem.

Samozrejme nemusi byt nova, kludne aj pouzita v dobrom stave za rozumne peniaze.

p.s. Kedze sa to tyka vsetkych vyrobcov, dal som to medzi Ostatne... snad je to ok.
p.p.s. Nenasiel som podobnu temu, takze ak existuje, prosim zamknut a presmerovat ma.
Dakujem
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

v .22LR Margolinu príp. Ruger Mk3
v 9 Luger CZ 75

jazdené (ideálne čo najmenej)

na začiatok lacné zbrane na lacné strelivo, keď sa rozkukáš a bude ta to stále baviť, tak si už vyberieš sám
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

mas PM :wink:
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

V kalibri .22LR kludne Grand Power K22.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Ako zaciatocnik musim potvrdit pravdepodobnu vhodnost CZ 75 (u mna to bolo B) - z tych par zbrani co som zatial strielal, tato bola asi najprijemnejsia - asi hodne zavazi aj to ze je celokovova, teda tazsia (velmi jemny spatny raz) a dlhsia (lepsie mierenie) a aj sa velmi prijemne drzala v dlani. Samozrejme kvoli tomuto len na tu strelnicu ako pises nie na nosenie.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Ruger Mark III určite bude robiť radosť.
CZ75 je skvelá a asi ani Glockom sa nedá nič pokaziť.
matus15
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa matus15 »

No ja bych na začiatok odporučil niečo s s polymerovym aj cenovo vychadzaju povačšine lepšie a kvalita je super a menej náročné na údržbu čiže na zaťiatok si myslím, že super. Kaliber 9luger je tiež dobrý na začiatok a ked zoženieš od Petersona tak máš za výbornu cenu výborne strelivo. Čo sa týka konkrétnych návrhou ak to nemá byť na nosenie HK USP 9x19 (vlastním a presna spolahlivá zbran neviem vynachváliť) alebo iné HK 30L, CZ P-09, Baikal Viking,
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Myslim ze do Pm uz dostal dobre rady.

podla mojho nazoru, na zaciatok hocico za 300 euro z druhej ruky v 9 luger. Ci to bude glock, Cz 75, HS, K100 je v podstate jedno. Hlavne nekupovat novu zbran, lebo sam este nevies co vlastne chces. Ak ti zbran z druhej ruky za 300 nesadne, za pol roka ju obratom strelis za 250. Strata 50 euro a pol roka pomerne lacneho strielania.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

este poznamka, chalan pise ze ma skor gynekologicke ruky
asi by som skor otravoval ludi z okolia a co najviac zbrani osahal na strelnici a v obchodoch, kombinacia malej tlapy a masivnejsieho polymeroveho ramu nemusi byt stastna

mozno mu nakoniec sadne 1911ka...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Vzduchovku uz mas?
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

takze takto....
v PM som dostal ponuku par zbrani vyskusat, co urcite vyuzijem
taktiez skusim skocit v sobotu do trencina na burzu zbrani
potom uvidim.....

pravda je ta, ze som chudy dlhan... mam dva metre, velke dlane a dlhe prsty... vhodne pre zlodeja ci klaviristu
cize urcite nieco vyskusam, skor nez kupim... a po vikende aj detailne postudujem vase tipy

otazka mi napadla, ked som tu videl niekoho predavat CZ 83 7,65 za 150E
vtedy som si povedal, ze namiesto dlheho zhanania a skusania a kupovania novej zbrane za tazke peniaze radsej kupim nejaku "hracku", aj tak sa potrebujem naucit najprv strielat
lenze v zbraniach sa nevyznam, takze som sa spytal na fore....


btw, vzduchovku nemam, ale remington 700 je o par dni dufam doma... snad staci :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Verim ze na tu 7,65ku so dostal uz rady... ak by nahodou nie, tak nekupuj lacnu zbran s relativne drahym strelovom, ktore do dvoch mesiacov precura jej cenu - teda cenovym rozdielom oproti 9x19.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

emkac napísal: btw, vzduchovku nemam, ale remington 700 je o par dni dufam doma... snad staci :mrgreen:
Kazdopadne moj prispevok nebol mysleny ustipacne ale ako legitimna otazka. Ja si so sifonkou rad zastrielam zrovna ked mam chut trosku cibrit mierenkarsku techniku, potom nemam problem na 40m triafat mini poper prvou ranou na sutaziach. :wink:
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

abakan, nebral som to ako provokaciu
uz som dostal odporucanie, aby som si k LR puske kupil nieco male a slabe, nech cibrim mierenie a techniku a pod.

priznam sa, ze nevidim suvis medzi puskou (vzduchovka, malorazka, gulovnica) a strelbou z pistole, ale bez ohladu na tento fakt si nic "slabe" neplanujem kupit..... mam dost malo casu, takze kazdy trening bude s "velkymi" zbranami.....
a ak tam suvis je, tak dufam, ze trening s odstrelovackou bude mat na celkovu strelbu lepsi vplyv ako so vzduchovkou... ale fakt tam suvis nevidim

ale to sme OT :)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Nuz Tvoja skoda, metodicka zasada je: :arrow: Postupovat od lahcieho k tazsiemu, od jednoduchsieho k zlozitejsiemu.
Ale nech Ti to robi radost.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"