TOZ 78-01 .22LR Ladenie a poruchy zbrane.

friendly_kowalevski

TOZ 78-01 .22LR Ladenie a poruchy zbrane.

Príspevok od používateľa friendly_kowalevski »

Prednedávnom som si zaobstaral lacnú ruskú malorážku značky TOZ - TULA model 78-01. (moja prvá dlhá)
Moja zbraň má zrejme poruchu vyhadzovača alebo vyťahovača, neviem presne posúdiť. Zbraň spoľahlivo vyhadzuje plné náboje (letia pekne rotáciou cca pol metra) avšak nábojnica po výstrele ostane vypadnutá pred záverom - pokiaľ zbraň otočím nabok, vypadne. Ak v zbrani nieje zásobník nábojnica vypadne cez šachtu. Zatiaľ som to skúšal na strelive FEDERAL a REMINGTON oba po 50ks. Vizuálne som skontroloval záver + kompletne rozobral a vyčistil,problém pretrváva. Má niekto podobnú skúsenosť prípadne nápad?

Ďakujem

Zbraň upravujem na MaO
Bývalý majiteľ dal zbrani mierny tuning - odstránenie mechanických mieridiel, odobratie materiálu z pažby pod hlavňou a následný nástrek zbrane krylonom. Ja som osadil jednodielnu montáž + HAWKE 3-9x40 MilDot. Tu má tiež jednu otázku akou silou dotiahnuť imbusáky motnáže?
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

nuz vyzera to, ze si kupil dost strielany kusok. Odfot celo zaveru z boku tak aby bolo vidno pridrziavac aj vytahovac spolu aj s nasadenou hilznou. Mozno mas len unavene pruzinky, mozno vydrate drapiky. Uvidime.
friendly_kowalevski

Príspevok od používateľa friendly_kowalevski »

Záver + 22LR
Prílohy
20150127_221026.jpg
20150127_221001.jpg
20150127_220929.jpg
friendly_kowalevski

Príspevok od používateľa friendly_kowalevski »

Tie dva čapy čo držia vyťahovač a vyhadzovač sa mi nepodarilo rozobrať - vyraziť (nemám vhodný nástroj).
Buď to zanesiem puškárovi, keď nejakého zoženiem tu v NZ alebo to budem riešiť svojpomocne podľa toho ako bude čas...

Podstata konštrukcie je niekoľko násobne staršia ako ja... nieje to jadrová fyzika ale jednoduchý mechanizmus... nemôže to byť až taký problém opraviť.

BTW čo si o tom myslíš podľa foto ?

Ďakujem
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Myslim si, ze(bez urazky) skor nez to pojekazis tak puskar Koloman Szabo 0918 659 454, obec Neded.
Priznavam sa bez mucenia, ze neviem z tej foto. :|
Este mala pozn. k nazvosloviu. Na zavere mas vytahovac(velky drapik) a pridrziavac(maly drapik) nabojnice. Vyhadzovac je v tele zbrane.
friendly_kowalevski

Príspevok od používateľa friendly_kowalevski »

To je neďaleko strelnice kam chodím, určite ho budem kontaktovať aj tak mám pár otázok čo a ako s tou puškou. Samozrejme úpravy robím len po dôkladnom naštudovaní a adekvátne mojim schopnostiam... ako by sa predsa dalo žiť s vedomí že som ublížil nejakej zbrani... a názvoslovie... učím sa stále :) a rád.

Ešte ma napadla jedna vec, v skratke po kompletnej rozborke som odtiaľ dostal ešte "kôpku" bordelu čo vyzeral ako rozdrvený krylon zmiešaný s prachom a olejom :x to zrejme nebolo čistené roky... nič zoženiem nákres nech je jasné o čom presne hovorím a hodím to sem. Možno to pomôže ešte niekomu.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Podla moznosti popros niekoho s priemyselnou ultrazvukovou cistickou, ponor do toho puzdro zaveru aj so spust. mechanizmom a nechaj precistit.
friendly_kowalevski

Príspevok od používateľa friendly_kowalevski »

Puška dlho ležala kým som sa dostal k ladeniu a tunningu... puškár hneď vedel o čo sa jedná. Bola tam jednodielna montáž, niečo na systém RIS (keď dáš do googla jednodielna montáž, hneď prvý odkaz je tá moja). Pod montážou bolo málo miesta, plný náboj vyhodilo pekne ako má, no pokiaľ vyhadzovalo prázdnu nábojnicu = ľahkú, prudko sa odrazila od montáže a "posadila" sa späť. Voľným okom to nebolo pozorovateľné. Teraz som tam dal nižšiu dvojdielnu montáž hawke z ebay (zlomok ceny toho čo chcel predajca) ... optika sedí tak že predná časť (neviem ako sa volá) leží asi 1mm nad hlavňou, je to paráda. Možno táto skúsenosť pomôže niekomu kto bude riešiť podobný problém...

Čo ma však serie najviac je to že v predajni kde som kupoval optiku aj montáž, dokonca mi ju tam montovali... tvrdili že mám vadnú zbraň...
1. nikto nevyskúšal zbraň bez optiky
2. neverím tomu že sa nestretli s tým že pokiaľ mi montáž zakrýva vyhladzovacie okno malorážka nevyhadzuje korektne... (bolo tam tak málo miesta že plný náboj sa rukou nedal vložiť do komory).
3. Aj keď bola montáž bola nová, žiadne stopy používania... montovali si ju tam sami aj si ju sami dávali dole, aj tak mi ju odmietli vymeniť alebo sa dohodnúť či mi niečo neodpočítajú z ceny druhej že by som im ju tam nechal...

Je pochopiteľné že pokiaľ som o tom kkt vedel nenapadlo ma otestovať zbraň bez montáže, ale od predajcu by to človek nečakal... tobôž nie takýto prístup.
Ostáva len čítať, čítať ... a spoliehať sa na seba.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"