Tokarev TT33

DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Pochopil. :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

To je sila.
Breza nevie, čo presne tomu bolo a čo všetko puškár spravil, nevie ani, koľko mu to celé trvalo. V podstate nič o tej oprave nevie.
Vie ale na 100%, že cena bola premrštená. Až tak, že padajú slová ako "ošklbať" či "útok nenásytných žralokov" :shock: To je také ... internetové :roll:
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Breza, uz to tu bolo pisane, ale opakovanie matka mudrosti. Najviac stoji vedomost, co, kde, ako a kolko. Samotna praca pritom nemusi byt vobec draha ani pracna. Toto som si uvedomil na vlastnej chybe, ked som zo svojej JR Carbines 9 luger vyrobil gulomet prilisnym zasahom do spuste. Esteze to ma AR trigger, cize lacne a dostupne. S tymto vedomim som k tuningu pristupoval a aj to tak dopadlo. Ked uz som videl, kde som spravil chybu ( know-how :idea: ), zjemnil som spust na malorazkovom Walther Colt M16 SPR, o ktorom sa v inom vlakne pise, ze sa s tou spustou neda nic urobit. Proste ak nevies, platis puskarovi. Ak vies, opravis/vytunujes sam. Tot vsjo.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

yarco napísal:To je sila.
Breza nevie, čo presne tomu bolo a čo všetko puškár spravil, nevie ani, koľko mu to celé trvalo. V podstate nič o tej oprave nevie.
Vie ale na 100%, že cena bola premrštená. Až tak, že padajú slová ako "ošklbať" či "útok nenásytných žralokov" :shock: To je také ... internetové :roll:
To je sila:-)))
Aspon si si ulavil a je ti teraz lepsie, Jarko...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ani nie, je mi zhruba rovnako ako predtým.
Len pre moju informáciu - napísal som v tom mojom "zhrnutí" niečo nesprávne?


bus driver - a ešte je dobré si povedať, že okrem tej spomínanej vedomosti a know-how aj príslušná licencia je vec, za ktorú sa platí. Tiež nebola zadarmo.
A že niektoré to domáce ladenie a tunovanie by z pohľadu zákona už mohlo byť riadne za čiarou. Myslime si o tom, čo chceme, ale neradno na to zabúdať.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

To, ze neviem, co spravil puskar je gro mojho prispevku - ze mi to nechcel prezradit, a len sa krutil, ze toho bolo viac...cize to je to issue, co som chcel napisat.

Vo vztahu k tvojmu prispevku - reagujes prehnane emotivne, pritom to vytykas druhym.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Neviem, či prehnane, ale ak to tak vidíš ...
No útok nenásytných žralokov som si nevymyslel ja, fakt nie. :wink:
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ale na druhej strane, ak dam auto do servisu, tak mam na fakture vypisanu aj poslednu skrutku s podlozkou. Pri kazdej oprave hocicoho by to tak malo byt.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Súhlasím.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

bus driver napísal:Ale na druhej strane, ak dam auto do servisu, tak mam na fakture vypisanu aj poslednu skrutku s podlozkou. Pri kazdej oprave hocicoho by to tak malo byt.
Ja mám zo servisu vždy len výpis čo vymenili, nie čo opravili :)
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Breza napísal:To, ze neviem, co spravil puskar je gro mojho prispevku - ze mi to nechcel prezradit, a len sa krutil, ze toho bolo viac...cize to je to issue, co som chcel napisat.

Vo vztahu k tvojmu prispevku - reagujes prehnane emotivne, pritom to vytykas druhym.
Podľa si si vybil frustráciu z toho, že ti to presne nepopísal.
Ak nie je krátkozraký kretíno, tak ani nepopíše, lebo remeslo sa "kradne".
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Matus, ja aj doliatu vodu do ostrekovacov a cistic brzd :wink:
PatoKK34
občasný prispievateľ
Príspevky: 19
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa PatoKK34 »

Nechcem zakladať novú tému preto sa opýtam priamo tu, aké najlepšie púzdro na skryté nosenie a od koho je možné zohnať? Zrejme asi najlepšie kožené?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Najlepšie funkčnosťou - kydex. Najlepšie komfortom určite nejaká koža/syntetika.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Zdar borci,
Mám na Vás pár otázok.
Zvažujem v buducnosti kupu tt. prípadne klon. Táto ráž ma oslovila dávno v spojení s sa.26... bohužial táto túžba bude nenaplnená. Nebudem predsa kupovať 26-stku aby mi ju vzápätí štát skonfiškoval.
Tokarev je dobrá lacná volba a keďže často chodíme s deťmi do lesa a tych mackov je stale viac tak zvažujem. Od lugra som upustil, a finančne dostupny taurus 357 mi nesedi v ruke ( všeobecne mam nepochopitelnu averziu k revolverom).
Vratim sa k otazke:
To čo na tt vidim ako vyhodu ( J) v lese, na druhej strane vnimam ako nevýhodu. Vela krat to bolo spominane, tasiš na pachoša a zlizne to aj babička v susednej dedine. Hladal som nejaky kompromis a našiel som inšpiraciu v ráži 32-20W. Napadlo ma že ak by bol náboj osadený strelou 7,1g fmj pre 30carbine, pri rychlosti tesne podzvuk by projektyl mal okolo 400J...
32-20 resp. 30H&R zrovnavajú s 38sp, podla mňa by sa viac hodilo zrovnanie s sb 9L subsonik.
Zaujíma ma ako by vyzerala penetracia oproti tymto dvom rážam.
400J je predsalen dosť. A je to zrejme iné ako pri priemere 9mm...
Na porovnanie 7,65browning (označovany ako "nedostatočny" v porovnaní s napr.9L) ma 240J.
Otázka je aj či stúpanie hlavne je vhodné a ustabilizuje pomalšiu a ťažšiu strelu...
Dík za názor
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"