Deväťročný chlapec sa postrelil dedovou zbraňou

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

to je sice aj priborovy noz, ale rozumiem co chces povedat.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa arminius »

JACK napísal :
Viem o pár ľuďoch, čo doma zvládajú mať kombináciu kvér + dieťa. Chce to len dôsledne dodržiavať tie bezpečnostné zásady, ktoré sú stanovené Zákonom o strelných zbraniach a strelive. Čo žiaľ u nás býva skôr výnimka ako pravidlo.
Nerád by som,aby nasledovné vyznelo ako samochvála.
Moje dve dcéry / 27 + 21 ročné / roky vedeli,kde mám uschovanú zbraň,vedeli s ňou narábať a strieľali celkom obstojne už ako maloleté.Boli však poučené,že ...........No na druhej strane som im doslova nakázal,aby ju v prípade nutnosti aj použili.
Viem,že sa nedá v tomto prípade porovnávať dievča s chlapcom zo známych dôvodov,ale je to v podstate o jednom a tom istom princípe t.j. vo výchove,ale aj dôvere ! No staré dobré porekadlo vraví : ,, dôveruj,ale preveruj.
No nechať / zabudnúť / zbraň na nočnom stolíku,alebo na inom viditeľnom mieste by ma ani vo sne nenapadlo,nieto ešte tak,aby sa k nej dostal cudzí,ako kamarát postihnutého.A vôbec,je tam trochu viac problematických ?????????? na zamyslenie.

ADD pre všetkých :

Myslím si,že nad odbornosťou našich novinárov je zbytočne sa zamýšľať. ,, Veď sú to vysoko fundovaní odborníci " ,ktorí už ako 2 ročný vedeli písať a čítať,maturitu mali vo vrecku ako 10 ročný,ako 15 ročný ukončli právo,masmediálnu komuníkáciu,ovládajú 3-4 svetové jazyky........Pomaly ako chrobák Truhlík z tej krásnej rozprávky.Veď už aj pes si pred nimi sadne,aby sa im mu nevopchali do ritky,lebo už všade boli,všetko videli.(':P')(':P')(':P')
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Laci, klobúk dole. Nie každý vie byť taký sebakritický a vyvodiť z toho pre seba závery.
:wink:
Zatiaľ nemám deti, ale podľa mňa je to presne ako napísal Arminius. Ide o vec dôvery a výchovy. Mám v rodine živého a nie zrovna poslušného chalana presne vo veku postreleného. Jeho otec musí nosiť zbraň. Mladý vie, že s tým môže ublížiť sebe alebo niekomu inému a vie, čo presne znamená to "ublížiť" alebo "zabiť" a preto má už odmalička pred ňou prirodzený rešpekt.
Aj tak je ale samozrejme dôležité mať zbraň v domácnosti s deťmi vybitú a náboje uschované niekde bokom. Lebo potom môže prísť k extrémom, aký sa stal pred pár rokmi v mojom širšom okolí, kedy mladá baba, do ktorej by to nik nepovedal, našla doma nabitý revolvér a zrejme v skrate si ustrelila pol hlavy.
:cry:
Jak to tak čítam (a píšem), tak by sa hádam uživila aj téma "Zbrane a deti".
:D
Btw, arminius, ukáž mi novinára, ktorý ovláda 3-4 svetové jazyky alebo má aspoň to právo ukončené. Ja sa okolo mediálnej sféry už pár rokov obšmietam, no takého ako popisuješ som ešte nestretol. Naopak, platia zlaté pravidlá, že: 1. čím nevzdelanejší a primitívnejší, tým sebavedomejší. 2. čím nevzdelanejší a primitívnejší, tým ochotnejší.
:P
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Laci »

jj, ale ja by som si doma neopovážil držať svoj vysnívaný tokarev či five seven aj kvôli manželke... keby som to tak urobil, asi by som už sem nepísal. Ona je mierne povedané temperamentná južanka a sama mi povedala že by bolo už dávno po mne keby mala po ruke niečo také výkonné.. :D hlavne keď jej idem na nervy v nevhodnom čase a neprimerane dlho.
Predtým som si to tak predstavoval ži si spravým ZB, potom sa zapíšem do klubu kde majú na strelnici trezor a až potom si kúpim zbraň. Ale ako som postupne strácal ilúzie ohľadom polície a súkr.bezp.služieb, zriekol som sa. Myšlienka že sa knej niekto dostane a s mojim odtlačkom stým niečo vyvedú ma odradila. Zase sa mi zdalo to smiešne riziko vzhľadom na možné následky neúmerné. Tak si doma naťahujem kušu, ukazujem občas synovi násladky streľby v realistickejších filmoch a o mesiac mu zrejme kúpim v maďarsku luk a budeme spolu chodiť strielať... už nanajvyš potrebuje nejakú aktivitu, kde musí sústrediť na niečo tak intenzívne ako na terč u lukostreľbe. Tam dobré oko a muška nestačí vždy, to chce cit a vytrvalosť a uvidíme či syn to má. (ani ja ju nemám, preto mám kušu s takou fajnovou optikou :D - BSA deerhunter )
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa arminius »

ADD JACK
arminius, ukáž mi novinára, ktorý ovláda 3-4 svetové jazyky alebo má aspoň to právo ukončené. Ja sa okolo mediálnej sféry už pár rokov obšmietam, no takého ako popisuješ som ešte nestretol. Naopak, platia zlaté pravidlá, že: 1. čím nevzdelanejší a primitívnejší, tým sebavedomejší. 2. čím nevzdelanejší a primitívnejší, tým ochotnejší.
Asi sme sa zle pochopili.Veď som tam dal úvodzovky a smejkov. Z tohoto vyplýva,že takého novinára,ako som popísal ani nestretneš.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Aha. Tú iróniu som tam predtým nepostrehol.
:D
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

na margo novinarov, len mala odbocka, chvilu som pracoval v redakcii, a ti ludia naozaj boli vzdelani a rozumeli tomu co robili, mali aj vysoke skoly a vedeli aj jazyky.
samozrejme hovorim o serioznych novinach, nie o tituloch typu novy cas, +1den a podobne dno.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

luke, prepáč, ale nebol to len od*b? Lebo málokto sa vie tváriť tak vzdelane a múdro ako novinári.
:lol:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

okrem ineho, aj moj tata je novinar, robi to uz par dekad a vyzera ze vo svojej praci sa vyzna.
este raz, hovorim o serioznych novinaroch, nie o bulvarnych reporteroch.
mas to to iste ako hazdat do jedneho vreca vsetkych policajtov alebo kohokolvek ineho.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

luke, viem, v tomto máš pravdu. A neber to predtým osobne. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"