Walther P22 vs. Sig Sauer Mosquito

inspiring_euclid

Walther P22 vs. Sig Sauer Mosquito

Príspevok od používateľa inspiring_euclid »

co mi viete o nich povedat ??
- spolahlivost
- bezpecnost
- presnost
- funkcnost
- cena

dakujem za svetky vase prispeky ..
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

inspiring_euclid

Príspevok od používateľa inspiring_euclid »

:oops: budem sa musiet naucit lepsie citat .. dakujem :lol:
jesus667
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa jesus667 »

Jednoznacne SIG mal som obidva p22 sas mi pacila viacej mal som ju s 2 hlavnami ale co sa tyka spolahlivosti a mojich nervov je na 1 mieste SIG.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Zakladom u oboch tychto zbrani je pouzivanie kvalitneho streliva. To znamena ziadne SB z plechovky ale kvalitne HV strelivo / idealny je celoplast resp. SP, alebo HP. Ked tieto zbrane prisli na trh tak ich vela ludi reklamovalo ale problem bol v pouzitom strelive - proste nezeru vsetko...
Pokial sa rozhodujem medzi tymito dvoma tak ta ktora mi lepsie sedi v ruke...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

erebos napísal:ale kvalitne HV strelivo
Napríklad?
Mám P22, zatiaľ z toho "vypúšťam" staré zásoby 22-jok všetkého druhu, čo kúpiť potom?
Cena ma nejako extra netrápi, vyletí z toho tipujem max. zopár stoviek ročne. Samozrejme, nepotrebujem 22-ky za 15 centov kus. Len aby to spoľahlivo a stabilne fungovalo.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ja som zovseobecnoval. Viem zo skusenosti zo svojho okolia, ze tieto zbrane mali problem s lacnymi nabojmi od SB co boli sypane v plechovici. Boli cele zasvinene takou vrstvou stuhnuteho mazadla. Samozrejme boli najlacnejsie tak to tam ludia cpali a zasekavalo sa to.. Stacia kvalitne naboje /Geco, Remington, CCI,aj lepsie SB/ a funguje to. Je vhodne aby to boli silnejsie laboracie. Asi by som kupil krabicku vyskusal a potom kupoval vecsie mnozstvo...
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

yarco: v Mosquite mi bez problémov šlapali Federaly. Napriek tomu že neboli balené ani len v plechovke :lol: ale iba v krabici po 525 kusov, tak som nemal problémy. Cena veľmi priaznivá, okolo 4 centov za kus po Legis zľave v Dease, čiže za cca 21 eur krabica. Pozor, niekde za ňu ale chcú aj okolo 30. Boli to inak celoplášťové HVčka s dutinkou, ale verím, že tebe to vadiť nebude, ty tú P22 asi nosiť nebudeš :) Teraz ich v Dease nemajú, ale majú iné Federaly, balené v krabičkách po 50 kusoch, vyzerajú podobne ale nie sú HV. Lacné sú tam ešte Blazery, ale tie mi nešli dobre v Mosquite.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Dík, ak ich tam zase niekedy uvidíš, daj mi vedieť pls.

ad dutinka - imho tie 22LR nie sú expanzné, dutinka nedutinka. Veselo sa predávali aj v časoch minulých, keď boli expanzy no-no. Ale pravdu máš, P22-ku nosiť nebudem. Aspoň dúfam, že nie :twisted:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

yarco: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p= ... 1e4#116440 tiež si myslím, že nie sú expanzné, ale toto by bolo príliš hlúpe riskovať. Ak sa dostať do problémov, tak nech to stojí za to, ak stretneš podobne iniciatívneho policajta.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ono na myslenie sa často nedá spoliehať... stačí, že si niekto vygúgli:

"Federal® Champion .22LR Ammo - Per 525 36-grain copper-plated hollow-point bullets. A great choice for small-game hunting
Ideal for high-volume, value-conscious shooters. It’s called a Value Pack for good reason – a large quantity of quality ammunition for an affordable price. Loaded with 36-grain copper-plated hollow-point bullets, it delivers muzzle velocities up to 1,260 fps. The bullet expands rapidly on impact, making it ideal for small-game hunting. Value-conscious, high-volume shooters will appreciate the performance this ammunition delivers."

...a na prieser máš "zaděláno"! :roll:
(akurát človeka serie, že v tej Amerikánii to majú za polovicu našej ceny!!!) :?

Inak v pohode idú z P22 aj z "winchestrovky", bez problémov. Blazery rovnako bez problémov...
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"