Kúpa plynovky

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
eager_feistel

Kúpa plynovky

Príspevok od používateľa eager_feistel »

Chcel by som sa opýtať či sú plynovky ešte stále voľnopredajné a stačí na to OP, + aký model/výrobcu by ste mi poradili. Ďakujem za odpoveď :)
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Áno sú predajné na OP od 18 rokov.
Čo sa týka značky, tak tam je veľké cenové od-do.
Grand Power teraz svoju vylepšil a tým zvýšil spoľahlivosť, no cena je nad 300E. Ale platíš za kvalitu.
Celkom spoľahlivá je Zoraki 914 a cena sa pohybuje +-70E
............ je toho viac. Viac zistíš, pokiaľ si dôkladne prečítaš všetky témy. Je tu toho popísaného už dosť. :wink:
eager_feistel

Príspevok od používateľa eager_feistel »

tak čo sa týka obsahu fóra čítam ho už asi tri hodiny, celkom poučné. No nepotrebujem ju nosiť pri sebe non stop a pravdupovediac ide mi o dve veci, spoľahlivosť a kompaktnosť... A keďže bývam v nie zrovna lukratívnej oblasti myslím že plynovka sa hodí, koľko je taká primeraná investícia?
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Pokiaľ chceš strieľať veľa (o čom pochybujem), tak Grand Power. Má oceľový záver a vydrží veľa. Zbraň je však dosť veľká, takže neviem akú máš postavu aby si ju mohol nosiť skryte. Cena asi 340.

Pokiaľ chceš puknúť len občas a chceš ju nosiť skryte, tak Zoraki 914. Je síce z hovnokovu, no je celkom spoľahlivá a aj niečo vydrží. Stojí cca do 70E
eager_feistel

Príspevok od používateľa eager_feistel »

s mojou telesnou proporciou (165cm, 60kg) si nejaké "delo" dovoliť nemôžem tak aby ju nebolo vidieť, chcem ju ako hovorím na obranu a veľa strieľať v pláne nemám, zas taká kriminalita tam nieje, aj keď stať sa môže čokoľvek. Zoraki 914 no neviem celkom sa mi pozdáva no skôr by som chcel niečo ako Ekol Firat Compact 92 aj keď je dosť rozmerná, no nemám s plynovkami skúsenosti...
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Mne rukami prešlo pár plynoviek, nakoľko ich používam na výcvik psov. Mal som Ekol P.29. Asi po 50 výstreloch praskol záver a skoro mi skončil medzi očami. Ekol nikdy viac.
Walther P22 bol bohužiaľ dosť nespoľahlivý. Dosť často sekal. Najviac som bol spokojný so Zoraki 914 (doteraz verne slúži :wink: )
eager_feistel

Príspevok od používateľa eager_feistel »

Čo Zoraki 917? Je to spoľahlivosť výrobcu alebo len toho modelu? Bol by som rád niečo väčšie teda primerane, nech to má aj vizuálny efekt, myslím že to tiež zaváži, najlepšie full-auto aj keď si budem musieť priplatiť :-)
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

917-tku som v rukach nemal, takže neviem. Možno tu časom prispeje niekto, kto ju ma. 914-tku robia aj vo full-auto a kapacita zásobnika je nad 10 nábojov, čo je u planoviek ojedinelé.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Pokiaľ si chceš priplatiť za vizuálny efekt a kvalitu a bezkonkurenčný servis, tak jednoznačne :
http://www.grandpower.eu/index.php?page ... Itemid=119
:wink:
eager_feistel

Príspevok od používateľa eager_feistel »

Myslím že tá kapacita je celkom dobrá vec, keď bývaš v oblasti so zvýšením počtom našich spoluobčanov, ktorý nechodia po jednom, dvoch ale vždy sú viacerý. Teraz čítam že na trhu je najlepšia plynovka Walther P22 9mm P.A.Knall, neviem čo je na tom pravdy, ako som povedal, nemám skúsenosti.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

S Walther-om P22 som nebol spokojný. Mala občas svoje muchy... :? a za tú cenu .. :(
eager_feistel

Príspevok od používateľa eager_feistel »

Dík za radu, asi si počkám kým si budem môcť spraviť ZP, potom sa uvidí, dosť možné že nebudem nič také potrebovať :D
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Mam Zoraki 917 a je to hodne velka zbran. Nedoporucujem ti ju a ani ja sam ju teraz v lete nebudem nosit lebo sa neda skryt. Kupim jednoznačne 914 pretoze sa da skryt je pomerne kvalitna.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa Ravenn »

hm, no ja by som plynovku nechcel ani zdarma, ked chcete na obranu plyn, tak si kupte sprej, ked pistol, tak si spravte papiere a kupte si ostru. Plynova pistol je obrovsky hazard s vlastnym zivotom, lebo kto ju vytiahne moze kludne schytat ostrou a to za to nestoji. Nikomu vo svojom okoli som plynovku nedoporucoval ako obranny prostriedok. Ak je to na hranie sa doma alebo do vytrinky, budiz, ale na opasok NIKDY.

tolko moj osobny nazor
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"